Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadjak egy kiskutyát?

Befogadjak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, egyetemista, albérletben lakunk a barátommal. Nagyon régóta szeretnék egy kutyust, otthon mindig voltak kutyaink, azokkal egyébként mindig foglalkoztam, van Cesar Millanos konyvem is :D Szóval most a helyi allatmentoknel van 8 tunderi kiskutya, arra gondoltam, hogy befogadnek egyet. A foberlo egyelore rabolintott, B tervnek a baratom szuleinek a nyaralojaba kikoltozhetnenk atmenetileg ha az albibol menni kell (ahonnan egyébként is lepni akarunk mar a lakotars miatt). Etelre, allatorvosra, ivartalanitasra lrnne penzem. A kijarasi korlatpzas miatt sokat vagyok most otthon, tudnek eleget foglalkozni a kiskutyaval, szobatisztasagra nevelni stb, es nem maradna egyedul egész napokra a lakásban. En ugy erzem, hogy mikor ha nem most, hiszen most tobb időm van mint valaha kb :D De baratom azon izgul, hogy nincs sajat lakasunk vagy hazunk, kutyaval új albit nem nagyon találunk, mi van koltozni akarunk mashova ilyesmik. Igazából most valami batorito tapasztalatokra lenne szuksegem, hogy akinek van kutyaja o is mindent ugyanugy meg tud oldani. Illetve, hogy szerintetek mennyire lenne felelősségteljes az orokbefogadas reszemrol?
2020. ápr. 21. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Persze ha minden remek es idealis, akkor semmi problema nincs a kutyaval ... na, de meg csak 22 vagy ... baratod van. Befigyelhet am egy szakitas sok-sok ev mulva es a kutya akkor is ott lesz!?

Ez most csak egy kis gonoszkodas volt, de raakartam vilagitani arra, hogy egy kutyus tizenegynehany evig el ... ugy gondolkodj, ugy vallalj be allatot, ha biztosan tudod, hogy vegig is csinalod ... barmi kotel szakad.

2020. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Hát a barátod aggálya jogos, nehezebb így albérletet találni, de nem lehetetlen.

Nagy kötöttség a kutya. Az mindenképp jó, hogy az elején sosem maradna egyedül, de majd ha visszatérnek a dolgok a rendes kerékvágásba, akkor meg kell tanulnia egyedül lenni.

Nekünk nagyon sok kárt okozott az albérletben, amikor egyedül kellett hagynunk. Egészen Elképesztő dolgokat tudnak csinálni. A szobatisztaság a legkisebb része volt ennek sajnos.

Illetve kutyával nincs, vagy nagyon macerás az utazás, a buliból is haza kell menni időben, stb.

A kijárási korlátozás alatt nagyon jó lenne, szuper édesek és nagy örömforrás, vidám és szuper időszak kölyök kutyát nevelni, de azt kell mérlegelni a felelősségteljes döntéshez, hogy utána mennyire lesz rá időd.


Az örökbefogadás szuper egyébként.

2020. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Albiba inkabb egy felnott minimum 2-3 eves kutyat fogadj be. Az nem fog ragcsalmi. A kicsi mindent le fog ragni es fel eves kora elott ne remenykedj szobatisztasagban az izmok fejletlensege miatt.


Ha nincs idod rendateresen futni vele,valassz oreg kutyat,8-9 evest,aki mar nem fut

2020. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem tartom jó ötletnek, mert most ugyan nagyon ráérsz, de visszatérve az egyetemre, az órák, a normál életviteled nagyon más lehet, mint most. A kutyának akkor is ugyanazok az igényei lesznek, és szerintem kiszúrás megszoktatni vele 3-5 hónapig, hogy állandóan vele vagy, aztán otthagyni napi 8-10 órára a kb fél éves kutyát, halasztani a megszokott séta időpontot egy beadandó vagy egy buli miatt. Most még nagyon változékony az időbeosztásod, inkább ezt használd ki és a menhelyen tedd szebbé a napjait. Jobb, ha egy olyan családhoz kerül most kutya, amelyiknek az élete járvány után sem változik drasztikusan.

Az albérlet kérdésben is teljesen igaza van a barátodnak. Használjátok ki, hogy most bárhol lakhattok, szabadok vagytok, ráérsz megállapodni egy kisállat kedvéért. Még akkor is, ha olyan cukik azok a kiskutyák.

2020. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
10-15 évre tervezz, ha kutyát akarsz, és minden eshetőséget gondolj át, azt is, hogy mi lesz, ha kevesebb szabadidőtök lesz, ha szakítás jön, ha a tulaj eladná a lakást... stb. Ha mégis ragaszkodtok a kutyához, a helyetekben nem kölyökkel kezdenék, hanem egy idősebb felnőtt kutyával.
2020. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Én sem tartom jó ötletnek. Én is 22 lány vagyok, annyi különbséggel, hogy én vettem a kutyámat. Közben tönkrement a kapcsolatom, munkát kellett váltanom. Bármi közbejöhet, a kutya ott lesz és bizony korogni fog a pocakja. Én elég antiszoc vagyok és meg is tehetem hogy viszem magammal mindenhová, mert viszonylag kicsi (8kg), de szerintem ezt még gondolt át jól. Főleg ha a párodnak aggályai vannak, lehetnek belőle viták később. (Nekünk a kutya miatt ért véget a kapcsolat. Úgy gondolta hogy majd szeméttel etetjük és verjük ha csúnyán viselkedik. Előtte tökéletes volt a kapcsolat.)
2020. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

A tacskó mentők hoblapján olvastam pont a napokban erről a hozzáállásról. Nagyon sokan gondolják úgy, hogy most lenne idő és energia egy kutyusra és szeretnének egy kölyköt a családba vagy kifejezetten gyerek mellé. A fajtamentő csoport viszont emiatt állította le az örökbeadást, mert ezek az állatok kerülnek vissza fél év múlva, mikor a kevesebb szabadidő, őszi hideg és a beinduló iskola, munkába járás miatt nem foglalkoznak már annyit a kutyákkal, akik emiatt kezdenek rombolni, rosszalkodni, felhívni magukra a figyelmet. A viselkedésükkel az addig megszokott törődést akarják kicsikarni, amivel csak idegesítik az új gazdit és rengeteg esetben ilyenkor alkalmazkodás helyett kiteszik vagy visszaviszik a menhelyre. Felelőtlenség és csak rosszabb a kutyáknak fél évet szerető családban élni, majd újra a beton kifutóba zárni, mert már útban van. Ezért felelőtlenség most, csak emiatt belevágni.

Ha amúgy is most akartál volna magadhoz venni egy kutyát és a barátoddal teljes egyetértésben, a nehézségeken osztozva történik, akkor minden rendben, hajrá. Minden egyéb esetben inkább várj még.

2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!