Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viselheti meg az...

Mennyire viselheti meg az embert a kutyája halála?

Figyelt kérdés
Nem tudom túl tenni magam kutyám elvesztésén.A karjaimban halt meg.Be kellett adni neki a halálos injekciót.Lelkiismeret furdalásom van , hogy én asszisztáltam az utolsó "utazásához" de gyógyíthatatlan beteg volt.Annyira fáj ,hogy megszakad a szivem érte.Mit tehetnék , hogy könnyebb legyen ?
2008. nov. 22. 19:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
miért nem teszed fel a kérdésed értelmesen?
2008. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
már jól van,nem fáj neki semmi.boldogan játszik a többi kutyussal a szivárványhídon túl!ez volt a "legjobb" amit tehettél vele.neki ez megváltás volt.gondolj bele,hogy milyen sok szeretetet tudtál neki adni,és milyen boldog volt veled!nagyon sajnálom.
2008. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha mindenki számára nem vagyok eléggé egyértelmű.Kicsit labilis az idegállapotom most.Valóban úgy kellett volna írnom, hogy egy embert a kutyája halála.De a kérdés szerintem így is értelmezhető.Legalábbis a kutyabarátok biztosan megértik.Második válaszolónak köszönöm megértését!
2008. nov. 22. 19:44
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, mert pont annyira fájó lehet, mint egy másik családtag elvesztése.

Sőt , ha egy olyan élőlényről van szó, akivela mindennapokat töltötted együtt , még jobban is érezhető a hiánya, mint egy olyan családtagé, akit csak hetente, vagy ritkábban láttál.

Sajnos rövid életűek hozzánk képest, de ez a sors és lehet , hogy jobb így , mintha szenvedett volna a betegségével.

Ennyi a különbség ember-állat közt, hogy az embereknél nem megengedhető az Eutanázia.

Erre csak az idő lehet a könnyebbséged, mert időbe telik, mire lefoglalod magad azokra az órákra amit egyébként vele töltöttél volna.

Én nagyon megértelek , mert az én kutyim is nagyon szenved a bőre miatt, mert allergiás, de szervileg nem beteg, de én már nagyon félek mi lesz.

Még én is megsiratom a kutyádat, mert az érző emberek alapvetően úgy gondolnak a kutyára, hogy egy önmagától tehetetlen lény, és ez így helyes, mert a kutyák egész életükben a gazdájukra vannak utalva mint egy csecsemő.

Azt én is észrevettem, hogy nem helyes a kérdés, de az első válaszolónak üzenném, hogy neki ne kelljen ilyen kérdést feltennie, mert a nyelvtani hiba mögött súlyosabb gondok rejlenek.

Nem tudom mit tehetnél, valamivel kösd le magad, esetleg vegyél egy másik kutyát, ha nálad az megoldás lehet, mert megtalálhatod benne az előző kutyusod hiányát.

Miatta pedig neaggódj, már nem beteg és nem fáj neki semmi sem. Az is lehet, hogy veled van, csak már nem látod.

2008. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudnám elképzelni,hogy egy másik kutya foglalja el az ő helyét pedig nagyon szeretem a kutyákat.Nagyon hiányzik mindig várt a kapuban mikor jöttem haza munkából s ha valamiért késve érkeztem meg akkor sírt mindig könnyes volt a szeme olyankor.Most nem vár senki,üres lett az életem.
2008. nov. 22. 20:11
 6/16 anonim válasza:
100%

Őszintén sajnálom. Nekem ugyanígy volt, már akkor odaszaladt a kapuhoz, mikor mégcsak bekanyarodtam az utcába. Aztán a vége is ugyanaz lett, a karjainkban halt meg. Azon a télen még a vizsgaidőszakom sem sikerült, újra ismételtem a félévem. Nem tudtam másra gondolni csak rá. Mégmielőtt valaki betegesnek gondolna, nem így van. EZt csak azok érthetik meg, akik ugyanilyen állatszeretők.

Már eltelt félév kb, és egyre könnyebb, de mindig velünk maradnak. Most volt a névnapja, Alíz volt, és megünnepeltük mert megérdemli.

Tarts ki, és gondolj rá sokat, mert úgy könnyebb lesz feldolgozni, emlékezz a sok szép élményre, amikor hancúroztatok, játszottatok, és idővel feldolgozod, de sosem felejted.

2008. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon együttérzek Veled, az én kiskutyámat is el kellett altatni. Kétségbeesésemben, mikor a karomban tartottam, folyamatosan kérdezgettem az állatorvost, hogy "Ugye jól döntöttem?" Ő ( úgy gondolom bölcsen) csak annyit felelt, hogy: "Arra kell vigyázni, hogy a kutya szeretete ne váljék a kínzásává." Ezt úgy értette, hogy el kell engedni szegényt, ha már nem lehet rajta másképp segíteni. Nagyon jól döntöttél és a kutyusod hálás. Azt viszont sajnos nem tudom mondani,hogy ez a rossz érzés elmúlik. Nekem 8 év alatt sem múlt el. Ne próbálj most új kutyust szerezni, időre van szükséged. Ha eljött az ideje, úgyis "megtalál" majd az a kutyus. Nekem úgy történt, hogy fél évvel a kutyusom halála után agy kóbor kölyökkutya "költözött" a házunk elé. Nem moccant onnan, amíg be nem hoztuk, és lehet butaság, de én megláttam a szemében a régi kutyánkat...
2008. nov. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és együtt érzéseteket.
2008. nov. 22. 21:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Idővel magától el fog múlni a fájdalom. Nekem tavaly nyáron halt meg 18 évesen a kutyusom. Még jópár hónappal később is elsírtam magam, ha valami eszembe jutatta, ma viszont már csak mosolygok, ha rágondolok, és örülök, hogy része lehettem az életének. Az elaltatást meg ne bánd. Nekem az ellenkezője miatt volt inkább lelkiismeretfurdalásom, sokat szenvedett szegényke, de mivel annyira tudott örülni minden apróságnak, hogy nem volt szívem elaltatni, bár többször is elhatároztuk, volt, hogy az állatorvosnak is szóltunk. Magától aludt végül el.
2008. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is együttérzek tiszta szívből...! Tényleg jól írta az egyik válaszoló, hogy csak az érezheti át ezt a fájdalmat, aki veszített már el szeretett állatot. Nagyon nehéz lesz feldolgozni, nekem 8 éve nem sikerül... Még mindig hiányzik, a lényem egy része volt...

Ha ajánlhatom, olvasd el Popper Péter: Részemről mondjunk mancsot c. könyvét, állatokról szól, többek között arról is, hogyan kell "túlélni", amikor valaki elveszíti kedves kutyáját.

Nem bírom megállni, bocs, de az első válaszoló egy igazi tahó, szerintem még lelke sincs, hogy ilyen megjegyzést volt képes tenni...

A kutyák, és általában az állatok csodálatos lények, hiányzik belőlük minden rosszindulat, ami sajnos az emberről nem mondható el. Ezért fáj annyira az elvesztése, mert csak jót kaptál tőle. Egyelőre persze, hogy nem tudsz más kutyusra gondolni, ezt nem csodálom.

Nem vagyok kifejezetten vallásos típus, de hiszem, hogy az állatok a Mennyországba jutnak, mert annyira tiszta a lelkük, hogy ez másképp nem is lehet...

Nem szabad, hogy lelkiismeret furdalásod legyen, hiszen szeretted, ezért járultál hozzá ahhoz, hogy megszabaduljon szegény a szenvedéstől!! Ez az igazi önzetlen szeretet, mert magadra vállaltad azt a fájdalmat, amit Ő már nem érez. Nagyon jó ember, és jó gazdi vagy, voltál, és remélem, leszel is még...!!

2008. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!