Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelos kutyások, Ti mikor?

Panelos kutyások, Ti mikor?

Figyelt kérdés

Kiskutyát szeretnék egy tenyésztőnél májusban született alomból, első kutyus lesz, próbálok felkészülni, amikből lehet.

A szobatisztaságra, sétákra vagyok kíváncsi, mivel panelben lakom, Ti mikor vittétek le először pisi-kakira? Olvastam erről, nagyon vegyesek a vélemények... Parkok vannak a házunk körül, mindig pórázos kutyákat látok, de rengeteg kutyás van mindig. Az biztos, hogy a 4. oltásig nem engedném kutyákhoz, ez világos.

Nektek hogy nézett ki az összes oltásig a séta? Mennyi idő volt? Csak járdán mentetek?

Olvastam, hogy valaki 3 hónapos koráig nem vitte le a kölyköt! Érzésem szerint ez nem lehetett jó döntés, hiszen a kutyus négy fal közé be volt zárva, őrületes lehetett neki... No de akkor mi a helyes ilyen pici korban? Tapasztalattal segítsetek, kérlek!



2020. ápr. 21. 21:03
 1/6 anonim válasza:

Nálunk három hete van a kutyus, én az elejétől leviszem, mert a kutyapelenkázás nekem egy felesleges köztes lépésnek tűnt, amitől nem is lesz igazán szobatiszta a kutya. Kb két hét után nagyjából szobatiszta lett a kutya. Ugyanígy zöld terület van a panelünk mellett, én oda viszem, mindig pórázon, mert ha esetleg csak emberek mennek el, közülük se biztos, hogy mindenki szeretné, ha odarohanna a kutya hozzájuk. Ha meg kutya jön szembe, felveszem a karomba és arrébb megyek.


Ha emellett döntenél, készülj fel, hogy 1-2 óránként ki kell rohanni a kutyussal, az elején még éjszaka is, és még így is bőven fog bent pisilni. Nem tudom hanyadikon laktok, mi csak a másodikon, de a lépcsőzéstől még így is dinnyét török már a combommal. A hátam meg fáj az emelgetéstől, mert ugye az ilyen kicsi kutya még nem nagyon mehet lépcsőn, de azért súlya van. Sok sikert!

2020. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Szuper, hogy máris szobatiszta a kutyus! De megértem, hogy Neked rengeteg fáradtsággal jár.

Én az ötödiken lakom. Körülményes lesz leszaladgálni, de talán, ha másnak ment, nekünk is sikerül majd :)

2020. ápr. 21. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amig az osszes kezdo vedooltasa nincs meg mondjuk a veszettsegig, en nem vinnem le hiszen barmit es barmikor osszeszedhet (marmint betegseget).


Nem azert hasznaljak a pelust, hogy szobatisztasagra neveljek ... anem, hogy ne ossze-vissza pisiljen amig csak a lakasban van.


Szobatisztasag onnantol lesz, amikor majd rendszeresen lejartok setalni (eloszor surubben).


Nehogy azt hidd, hogy az elso setak elmenyt fognak okozni ... mindentol felni fog a kiskutya (a kulvilagot is meg kell szokni am).


Eloszor rovideket setaltunk 2-3 orankent es nagyon figyeltem ra, hogy semmitol ne feljen ... amikor lattam, hogy nem tetszik neki valami, akkor megnyugtattam es megmutattam neki, hogy nincs mitol felni.


Idegen kutyaktol is ovtam, nem akartam, hogy rossz elmenyei legyenek mad kutyakkal.

2020. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10hetesen hoztam el, 2 oltassal mar rendelkezett.

En első perctől kezdve levittem, a ház elé, meg a panelok mögötti udvarra ide kutyat nem igen hordanak. Ebredes kaja után, mindig. Kb 2 orankent.

4,5 honapos most. Kb 3 hete szobatiszta.

Most már kibir 5 orat is siman.


Reggel 5:50-6 korul keltett, akkor levittem. Aztan 8 kor, bar közte 7 korul is le kellett volna :D akkor volt pisi. Fel 9 után indultam meloba ahova jott velem. 9re beertunk. Kivittem fel 11-11, aztan 1 körül, 3 körül. 5 korul, végül 6 kor haza jöttünk akkor is... Aztan 8-fel9.. Utolso seta meg 23 kor. Reggelig bírta. Ez ment egészen 3 héttel ez elottig. Faraszto volt. Azt hittem sose lesz vége és még így is bepisilt :D ebredes és kaja után kb fel oraval mindig ki kell vinni.


Szóval ez egy hosszú folyamat. Pelenkazast nem javaslom csak össze zavarja a kutyat

2020. ápr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hetesen került hozzám, így egyből levittük. Pelenka mellett is szobatiszta lett 6 hónapos korára, napi 3x sétával. Sose vittem le többször, mivel vannak felnőtt kutyáim is, hozzájuk igazodva jött velünk napi 3x sétálni. Nagyon hamar ráérzett.
2020. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 11 hetesen hoztam el, második oltás után már vittem le rendesen sétálni. Igen, rizikós volt, viszont pont ez az időszak a legfogékonyabb a kutyáknál, amikor még nincs bennük félelem és bármihez hozzá lehet őket szoktatni, szóval én bevállaltam, nem lett semmi baj. Kutyák által látogatott helyekre nem mentünk. Mi 4.-en lakunk, nincs lift. 3 hét szabit kivettünk és két óránként folyamatosan vittük le. A lakásban pedig a kennel-szabályt alkalmaztuk, először 1 óra szabad játék, majd 1 óra kennel. Utána levittük. Egy hét múlva, 2 óra szabad játék, egy óra kennel, majd levittük. Harmadikhéten ugyanez. 5 hónapos korára lett így teljesen szobatiszta. Napközben 6 órát volt egyedül, azt végig a kennelben töltötte. A kennelt kb 1 éves korában tudtuk elhagyni, semmihez nem nyúl ami nem az övé, soha nem szedett szét semmit. Az elején csak pisilni, kakilni voltunk lett, 3-4 hónaposan lent vltunk kb egy órát összesen, kb fél éves korától pedig beálltunk a napi 2-3 órára. Hétvégén általában kirándulunk vele 5-6 órákat.
2020. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!