Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 éves kutyánál agydaganatot...

16 éves kutyánál agydaganatot kemóznak. Ilyenkor van még esély a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

Nem az én kutyám, csak meglepődtem hogy ennyi idősen nem altatják egyből, hanem neki állnak kemózni...


Amúgy a kutya elég jó állapotban van.


A tumorról annyit tudok, hogy az agy hátsó részén található és "kicsi".



2020. ápr. 22. 11:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Véletlenül félrenyomtam az alkategóriát... Bocsi.
2020. ápr. 22. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Csak nem egy yorki mixről van szó? Szerintem ugyanarra a kutyára gondolunk.
2020. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha a gazda úgy dönt, kezelteti a kutyáját, akkor az orvos megteszi.
2020. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2. Nem, egy fajtatiszta kutyáról van szó.
2020. ápr. 22. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Állatoknál a kemó arra jó, hogy életminőseget javítson. Nyilvan ha rosszul lenne vagy a tumortól vagy a kemótól akkor leállnának vele és elengednék őt. Most még jól van, az a cél, hogy ez minnél tovább igy legyen.
2020. ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

A kemo ha idos nagyon a kutya, a 16 ev pedig igen idosnek mondhato, nem javit tul sokat az alalt egeszsegen, leven, hogy a kemo nagyon leterheli a szervezetet es az immunrendszert egyarant, akarcsak az embereknel (nem veletlen hogy sok 80 evesen diagnosztizalt idos ember lemond a kemorol, mert kemo nelkul lehet meg elelnenek 3-4 evet, de kemo utan max 1 ev a szervi es sejtekben okozott rombolas miatt).

Egy 16 eves kutyanal nem biztos, hogy sok ertelme van a kemoterapias kezelesnek, illetve lehet a kezeletlen tumoros allapot kevesebb eletminoseg romlast okozna a kutyanak, mint a kemo utani let. Szoval ilyen szempontbol elegge lutri, hogy melyik a jobb megoldas - kemot kerni, vagy sem.

2020. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem fogja túl élni a kemozast, szerintem. :/


Ismertem egy westiet bár ő csak 13 volt.

Nagyon rosszul volt a kemo alatt orvosok nem adtak volna egy ftot sem hogy túl éli. Kihullott a szore, hanyt, szedelgett volt hogy fel sem kellt akkor ki kellett hagyni kezeleseket. Végül fel év kemozas után helyre jött a kutya tavaly 15 évesen elaludt.


16eves kutya nem biztos hogy a kemo okozta mellekhatasokat tulelne.


Nekem 16,5 évesen kellett altatni a kutyamat.

En nála nem próbálkoztam volna semmilyen műtéttel. O elegge rottyon volt akkor, azert is döntöttem, hogy elengedem. De ha jól lett volna agy daganat miatt nem kemoztam volna ennyi idősen.

2020. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ki az aki leszavazza hogy nincs ertelme 16 eves kutyat alavetni kemoterapianak? :D Az olvasson utana mik a kemo hatasai es idos szervezetnel... Ilyen esetben csak tobbet artotok a kutyanak es sokkal tobb fajdalmat okoztok, mindezt azert hogy felevvel esetleg kihuzzatok az eletet, amit ugy kell leelnie hogy alig marad immunrendszere, egyutt kell elnie a sejtpusztitassal, mivel a kemo nem tesz kulonbseget a rakos es ep sejtek kozott, kb csak vegetalni fog tudni az allat
2020. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!