Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyát hogyan tudok...

Két kutyát hogyan tudok tanítani, nevelni?

Figyelt kérdés
Két kutyám van, ha foglalkozni akarok velük, valamelyik mindig elvonja a másik figyelmét. Hogyan tudnám őket tanítani, nevelni? Egyesével nagyon jól megy, de nincs jobb megoldás, mint hogy az egyiket mindig bezárjam?
2010. júl. 27. 22:39
 1/8 Senee válasza:
Hagyd őket, hadd játszanak. Legyél velük sokat és egy idő után megtanulják, megértik a reakcióidat, mondhatni idomulnak hozzád. Erre szokták mondani, hogy olyan a kutya amilyen a gazdája. Minden annak a kérdése, hogy mennyit vagy velük. Később esetleg kutyasuliba is elviheted őket, attól függően mennyire komoly szándékaid vannak.
2010. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért mi a baj bezárással?
2010. júl. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én amelyikkel nem foglalkozom azt felküldöm a padra vagy csak mászkál a kertben. De ehhez kell egy bizonyos fokú képzettség. Viszont az már nem olyan jó ha a kutyád csak akkor fogad szót ha egyedül van veled.
2010. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Én kimegyek a kertből, ha valamelyikkel külön akarok foglalkozni. Ha játszunk, akkor az egész falka játszik, de ha tanulás van, akkor elmegyünk valami idegen helyre. Nem messze a rét, az is jó, de néhány utcányira nagy üres parkoló.
2010. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én javaslom, úgy tanítsd őket, hogy míg az egyikkel foglalkozol addig a másiknak "marad" van. Így egyszerre adsz feladatot mindkettőnek.
2010. júl. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég melós, de meg tudod oldani. Ami fontos, hogy mindkettőnél gyúrd fel a helybenmaradást, hogy akár 20-25 percig is menjen, illetve tanítsd meg nekik a nevüket. Fektesd le őket egymás mellé, és mondd, hogy y maradsz, x gyere ide. Ezt ha sokat gyakorolod, menni fog.


Innentől "már csak annyi" a feladat, hogy kétfelé tudj figyelni, és az egyikkel dolgozz, de közben a másikat jutalmazd a helyben maradásért.


Nem mondom, hogy könnyű, de pár hónap munkával, ha napi szinten gyakoroltok, tökéletesen fog működni együtt is a két a kutya.

2010. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
külön külön gyakorlod velük a dolgokat és ha már úgy megy a végén együtt is, egyik kezed az egyik kutyáé, másik a másiké. Én úgy szoktam h a hisztisebbel kezdem, a nyugisabb addig a kennelben csendben vár, begyakorlom vele pl. az ül és maradot, majd ha lefáradt csere, így már ő sem hisztizik hogy be van zárva, a másikkal is gyakorlom, majd kiengedem és két kezembe két jutifalat, egyiket egyiknek mutatom, másiknak a másikat és a táp tartása közben még a kézjelet is mutatom mindkét kézzel, a két kutyának külön külön módosítok, tehát a két kezem külön dolgozik, ha az egyik kutya utánam jönne a neki szóló kezemet emelem feljebb figyelmeztetésként és a vezényszavak előtt mondom a nevét is hogy kinek szól. Eleinte nehéz volt, de már nagyon jól megy, olyat is tudok hogy egyiket leültetem, marad, ott hagyom, a másikkal eltávolodás közben csinálok egy ültetés behívást a másik mellől, aztán messze még pár trükk, míg ez a másiknak a zavarás a marad közben. izgalmasabb mint külön dolgozni és életszerű helyzeteket lehet immitálni vele.
2010. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tinusy ***** válasza:
a bezárás az nem rossz. De a maradsz az jobb ha már emgtanulták.
2010. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!