Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya éjszakai ugatása ellen...

Kutya éjszakai ugatása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van 2, 2 éves szuka Border Colliem és az utóbbi fél évben nem hagynak aludni éjszaka. Ma hajnali 2 kor keltettek fel, le mentem addigra abba hagyták de vegülis rájuk szóltam és abba maradt egy darabig, kb rá 1 órára újból, nagyon szeretem őket de ha nem változik akkor itt nem maradhat ak szomszéd is jelezte hogy kezdjek velük valamit.Nem igazán hiszek az ilyesmiben de valaki használt már ilyen kutya ugatas gátló nyakörvet mik a tapszatlatok?

2020. ápr. 23. 06:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
6%

Fuldugo! Ha szettben veszed talan olcsobb es akkor adhatsz a szomszednak is :)


Most komolyan? Ugat a kertben a kutya? Miert mit csinaljon, nyavogni nem tud.


Ha nem akarod, hogy reagaljanak a kulvilag ingereire, akkor ejszakara ne csapd ki oket a kertbe.


Ne akarj mar embert faragni a kutyadbol! Ne ugasson? Mivan?

2020. ápr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
30%
Tedd be a kutyakat a hazadba. A terelokutyak sokat ugatnak. Meg erre mar gyerekkorban figyelni .
2020. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, nem, nem akarok belőle embert faragni🤣. Amikor legutóbb bent voltak EMBERI környezetben elég sok kárt csináltak nekem, nem véletlenül árulnak kutya házat és nem véletlenül találták ki mivel ugye az állatoknak (Megfelelő környezetben,pl nálunk 3000m2 en és nem egy 50-100m2 es házban, azt egy juhászkutya esetében főleg, állat kínzásnak minősíteném) kint a helyük. Ugatásra vissza kanyarodva pedig az egész utcában csak a milyeink ugatnak állandóan kicsit zavaró, ezért írtam ki a kérdést de ha rossz a szöveg értésed akkor kímélj meg a semmit erő és provokáló válaszaidtól légyszíves, köszönöm
2020. ápr. 23. 07:36
 4/25 A kérdező kommentje:
2 köszönöm a választ.
2020. ápr. 23. 07:37
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Végre valaki, aki tudja, hogy az állatoknak kint van a helyük. 100-ból 1.


Nem lehet, hogy látnak valamit? Macska? A nyakörvet nem ismerem. Párom kutyája bent van, van amikor ő bent kezd rá hajnalban és addig nem hagyja abba, amíg le nem jön a gazdája.. unatkozik szerintem.. lehet a te kutyáid is unatkoznak.

2020. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem te vagy a szomszédom? 😂 én is a napokban jeleztem a szomszédnak, hogy baromi idegesítő, hogy a bordere végigugatja monoton, idegesítő hangon az éjszakát.


Egyébként csak a tiltással mész valamire. Elhiszem, hogy baromi fárasztó éjszakánként kijárkálni és "lecseszni" a kutyát, de ha következetesen mindig megteszed, akkor egy idő után rájön, hogy ha nincs nagy gáz, akkor nem kell jelezni.


Az enyém a sünire kezdte el anno, mert mindig megszúrta az orrát amikor meg akarta szagolni. Minden egyes alkalommal (anyázva) felkeltem és kimentem, aztán leszokott róla kb 1 hét után. Azóta sem csinálja, nem zavarja ha jönnek-mennek a sünik a kertben.

2020. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is borderem van, ő is kintinek indult, de éjszaka minden sünit, macskát, kóbor-önsétáltató kutyát megugat, ezért jött be a házba.

Természetesen megtanítottam neki, hogy ha bent van, akkor nem járkálhat, indulhat felfedezőútra, hanem csak a helyén feküdhet.

Az, hogy a kutyádnak nagy a mozgásigénye, nem azt jelenti, hogy őt csak egy 1000 m2-es kertben lehet tartani, hanem, hogy minden nap bele kell fektetni az időt és energiát, hogy eljártok túrázni, biciklizni, lefárasztod agyilag.

Ha kielégíted a fizikai és szellemi igényeiket, szerintem már akkor jóval kevesebbet fognak ugatni éjszaka. Ha egy órád van csak rá naponta, akkor ne az erdőbe andalogjatok, hanem ülj fel a biciklire és menjetek úgy, mert úgy sokkal nagyobb távok megtételére vagy képes adott idő alatt vagy tanítsd meg őket pl fákat kerülgetni, a folyamat végén neked kb csak egy helyben kell állnod, az pedig, hogy mindig más kombinációkat találsz ki nekik és közben rohannak(végén jutalom pl egy eldobott labda), fizikálisan és mentálisan is megmozgatja őket.


Azt a fajta nyakörvet, ami vizet spriccel ki, egyik ismerősöm sikerrel alkalmazta egy non stopp ugató olasz vizslán(bár az tényleg kibírhatatlan volt, ő pl egy sétát is végugatott).

2020. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Agár-kaukázusi keverékem van. Én úgy szoktattam le, hogy minden alkalommal, ha ugatott, kimentem, letiltottam, helyére küldtem. Igen, volt nem egy olyan éjszaka, mikor fel óránként járkáltam ki hozzá, de olyan is volt még az elején, hogy amint bementem, rákezdett, úgyhogy ezt játszottuk, ki-be állandóan.

Aztán kezdte kapisgálni, később elég volt az ablakon kiszólni neki, aztán csak a redőnnyel zörögni. Ma már egyáltalán nem ugat, átalussza az éjszakát. Egyetlen egyszer nem akarta abbahagyni az ugatást azóta, akkor ki is mentem és valaki egy kismacskát rakott le a kapuba dobozzal együtt, azt ugatta.

Nyilván azért estére lefárasztom, minden nap 1-1,5 óra séta, rengeteg játék, tanulás.

Unatkozó kutya ugat nonstop, mint a szomszédomban a 0-24-ben kennelbe becsukott német juhász.

2020. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! 6 ik fel óráig röhögtem 😀 nem hiszem régebben jelezték már szomszédok 🤣🤣🤣

Majd úgy néz ki pár éjszakát be kell áldozni 😑 ez van.

2020. ápr. 23. 11:45
 10/25 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért ugatnak mert van valami amit látnak a kertben.Én a nyakörvet is ajánlom ha sok pénzt tudsz rá szánni.En is azt javaslom hogy fegyelmezd őket amikor ugatnak es így jobb lesz neked.Semmikép se vidd be őket a házba mert annak nincsen értelme hogy futsz a probléma elől.
2020. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!