Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mennyi Sedalin gélt...

SOS! Mennyi Sedalin gélt adnátok egy 8 éves pulinak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem még időben látja valaki. Van egy 8 éves fiú, puli kutyusom, kozmetikázásra vinném ma délután, de rosszul tűri, ezért most Sedalint adunk neki. A doki azt mondta, 1 adagot adjak be neki, de egy adag 17,5 ttkg-nak való, az én kutyám pedig csak 11,5 kg és nagyon félek, hogy sok lesz neki... Én picit több, mint fél adagra gondoltam, ti mennyit adnátok neki?

Nem agresszív, meg semmi, hanem nagyon fél, amikor a fejénél nyírják, és nem engedi.

Illetve meddig tart a hatása? Köszönöm a válaszokat!


Adagolási útmutató:

Kutya

gyenge szedáció: 0,5 oraldózis/ 17,5 ttkg (1 mg acepromazin/ ttkg)

erősebb szedáció: 1 oraldózis/17,5 ttkg (2 mg acepromazin/ttkg)



2020. ápr. 24. 10:30
 1/3 Mestersarkany01 válasza:
47%
Ha logikusan gondolkozunk és matekozunk nagyjából 0.65714285714 adagot adj neki..
2020. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is kiszámoltam, ezért gondoltam a picit több, mint felet.
2020. ápr. 24. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod, hogy a végtelenségig, pláne idősebb korában nem jó leszedálgatni, mert egyszer csak lehet, hogy nem ébred fel.


A másik: válts kozmetikust, mert kellene tudni kezelni azt, hogy a kutya "nem szereti" ha a fején matatnak. Ha nem agresszív, akkor simán meg kellene tudnia oldani. Elvégre ezt is tanítják a képzésen. Legalábbis nekünk tanították...

2020. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!