Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmenés ellen mit tudtok...

Hasmenés ellen mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Voltunk dokinál, mert a kutyámnak 4 napja megy a hasa.Adott neki injekciót meg kúpot, írt fel neki antibiotikumot ami kb. 5 nap míg hat.Addig tudtok valami házipatikát?Széntablettát adok neki, de az sem hat.
2010. júl. 28. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Pár kocka étcsoki ilyen esetben megengedett és jó is!!! Próbáld ki,baja nem lesz tőle=)
2010. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
reszelt sárgarépa és bebarnult reszelt alma keveréke nagyon jó tud lenni. Nálunk bevált. És eszi is mert finom édes íze van.
2010. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a háztartási keksz és a kamillás víz szokott hatni. 1dl forró vízbe kiáztatom a kamilla filtert, felöntöm hidegvízzel és azt öntöm a többi ivóvizéhez. Nem veszi észre, megissza így is a vizet, a kekszet meg nagyon szereti, és másnapra már semmi baja nincs. Vagy amit még hallottam és olvastam, rízs. Főzz neki egy keveset, vagy vegyél rizses konzervet.
2010. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, hogy ilyenkor rizsdiétára szokták fogni őket.
2010. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rizst répával én ezt szoktam amikor megy a hasa!
2010. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

étcsokit semmi esetre se!!! a teobromin méreg a kutyáknak!


puhára főzött rizs+ zsírmentes husi

esetleg egy teáskanálnyi zeolitport is keverhetsz hozzá az segít helyrehozni, kitisztítani a gyomrát és a beleket

..egyébként a doki mit mondott miért van hasmenése? vagy csak úgy nyomják belé az antibiotikumot ész nélkül?

2010. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Kipróbálom őket!A doki vett széklet mintát amit felküld Pestre.Azt mondta 1 hét az eredmény :S
2010. júl. 28. 14:38
 8/9 Akiteki ***** válasza:

1 hét??? Mit csinálnak vele? Érlelik?

Rizs és sovány fehér hús (csirke v. pulykamell). Más esetben Bolus Astringenst szoktam adni, de ha ilyen komoly, hogy székletmintát is vett, akkor lehet hogy jobb nem gyógyszerezni. Lehet, hogy az injekció hatására két nap múlva helyreáll, ha nincs valami komolyabb fertőzés.

2010. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az enyim is nagyon f*sós volt kiskorában, meg idősebb korában is elkapott valami nyavaját, és nálunk a natur vízben főtt rízs jött be semmi hús és egyebek mellé, illetve mi belekevertük a száraz kajáját pár szemet, amit amúgy is kapott, attól nem fog menni a hasija. :)
2011. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!