Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell büntetni a kutyát,...

Megeszemafalatxd kérdése:

Hogyan kell büntetni a kutyát, hogy abból tanuljon?

Figyelt kérdés
Igen, mondhatnátok,hogy minek van kutyám, ha ezt se tudom, de kicsit összezavarodtam, hiszen páran azt mondják, hogy nem szabad "bántani"ilyenkor sem, az erőszak nem megoldás,viszont sokan rácsapnak, erőteljesen ráordítanak,megrángatják,esetleg nem foglalkoznak vele egy ideig, hogy megtanulja, hogy nem szabad az adott dolgot.Múltkor sétánál az egyik kutyust a nyakánál fogva emelték fel és rendesen leszidták, meg kicsit megrángatták.Lehet ez lenne a megoldás?Attól félek, hogy az én kutyám pár ilyen alkalommal még ridegebb lenne, hisz most sem egy bújós típus.Sajnos most a kutyaiskolák is bezártak nálunk, ehhez értő ismerős meg nincs, szóval most az interneten próbálok választ találni és remélem,hogy aki nálam jobban ért hozzá segít.

2020. ápr. 26. 16:33
 1/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
78%
YouTube-on még fenn van Victoria Stilwell műsora, a póráz két végén. Az ő nevelési elvét követjük és nagyon hatásos.
2020. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Nálam a jó hangos hátmitképzelsz aztakutyafáját hatásos szokott lenni... Amikir nem agyilag zokni az eb. Náha lekapcsoljáj odabent a villanyt és akkor ha agyon ütném se lenne jobb a helyzet :D (pl. biciklis megkergetése)
2020. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Noblesse Oblige ***** válasza:
79%

Amúgy van egy olyan "büntetés" (inkább figyelmeztetés) pl. amikor eszik valamit földről, és a "fujj" parancsra nem hallgat, de nincs a közvetlen közelemben, tehát nem hagyja ott, akkor én azt szoktam csinálni, hogy egy zörgő tárgyat ami kéznél van (ez rendszerint a póráz a kezemben) oda dobom mellé. (Nem úgy, hogy eltalálja inkább figyelmeztetésnek szánva). Ettől a kutya összerezzen és abbahagyja azt amit csinál, ha hallgat a behívásra meg is dicsérem.


Nekünk a jutifalat és pozitív megerősítés nagyon jól bevált.

2020. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja. Van amelyiknek a hangos szó is elég, van olyan akit ha elvernek akkor is kiröhög, és kioldja magát a bünti alól.
2020. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!