Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rándul össze a kutyám,...

Miért rándul össze a kutyám, ha megsimogatom?

Figyelt kérdés

A kutyám 7 hónapos, sosem bántotta senki, de úgy egy két hete, ha megsimogatom, összerezzen, elhúzza magát. Először azt hittem fáj, érzékeny neki, de bárhol érintem meg, így reagál.

Nem szoktam meglepni, beszélek hozzá és közben megsimogatom pl.

Nem nyúzom, nem bántja senki.

Mi lehet a baja?

Lehet, hogy gond van a látásával és megijed, amikor megérintem?

Amúgy jó kedvű, meg magától oda szokott bújni az emberhez, jön simogatásért, játszik, stb.


2020. ápr. 28. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Márpedig valaki bántotta. Csak te nem tudsz róla.
2020. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű, hogy érte valami fizikai trauma, amiről neked nincs tudomásod.
2020. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát pedig home officeban vagyok, hetek óta kettesben vagyunk. 100%,hogy nem bántotta senki.


Játszik néha más kutyákkal, ha sétálunk. Lehet, hogy túl durva volt neki valamelyik játék?

2020. ápr. 28. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem a kutyákkal való játék miatt van. Milyen fajta? Tenyésztőtől való, szaporítótól, menhelyről..?
2020. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Golden retriever jellegű. Egy háztól kaptuk ajándékba, ahol lettek kiskutyák. 13 hetesen hoztuk el, minden oltása megvan már, az orvos szerint makk egészséges volt 3 hete kb.
2020. ápr. 28. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Értem. Nem kell megijedni, de ez valószínűleg idegrendszeri betegség lesz. Lehet akár epilepsziára utaló jel is. Lehet, hogy kimerül ennyiben a dolog és nem lesz vele gond, vagy "elnövi", de az is lehet, hogy probléma lesz vele. 7 hónapos, nincs kizárva, hogy az ivarérettség hozta ki belőle.
2020. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Óh.. Köszi szépen.
2020. ápr. 28. 11:16
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

6-os nyílván mikor 13 hetesen elhozta a kutyát az állatorvos alaposan megvizsgálta, ott idegrendszeri reflexeket is néznek, ha ilyesmi problémája lenne azt akkor a doki észrevette volna.


Szerintem ahonnan elhoztátok ott verte valaki, csak valami előhozta benne ezeket az emlékeket, ez lehet tárgy, illat, mozdulat, bármi.


Vagy átkéne vizsgálnod a szőrét, lehet bolhától is. Gondolom a szőre makkegészséges, tehát, nem hullik neki körkörösen, és nincs felgyűrődött bőrkeményedés a testén, mert attól is reagálhat igy, ha bőratkája van, mert fáj neki.


Inkább szerintem a legelső ötletem lehet a mérvadó, valami inger eszébe jutatta az előző helyén kapott sérelmét, nem bizta hogy verték, az is lehet, hogy ha több kutya van, ott leverte valamelyik, vagy macska.

2020. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ami tippem még féregtelenítve volt? Oltást kapott?


Mert bizonyos oltások után is furcsán viselkednek, bár ezt is csak itt olvastam.

2020. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most vedlett, már kezd mérséklődni, de szép a bundája. Korábban kicsit korpás volt de vettünk rá ilyen olajos kiegészítőt a kajájába. Nem láttam olyanokat, amit leírtál.


Az oltást nagyjából 3 hete kapta meg, egyszerre a kombinált és a veszettség elleni ismétlését. Féregtelenítve is akkor volt, mert húzta a fenekét és erre gyanakodtunk.


Szívférgesség ellen is kapott meg élősködő ellen egy szert.


Most megpróbálom csak akkor simogatni, ha kéri. Lehet, hogy már megunta, hogy állandóan itt vagyok.

2020. ápr. 28. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!