Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta való nekem?

Milyen fajta való nekem?

Figyelt kérdés

Minden felé utazok a világban, ezért bull típusú vagy masztiff nem lehet mert azok sok helyen tiltottak de én a kalandjaimra szívesen vinném a kutyàm. Kb 1-1,5 év múlva tervezek kutyát venni amúgy és főleg egy nagyobb lakóautóval utazok, de sokat szoktam túrázni és minden nap alaposan tudnék vele foglalkozni. Már van egy kutyám, valamilyen terrier keverék ő teljesen jól el van.

Szóval egy aktívabb fajtát szeretnék, közép méretűt, nem hosszú szőrrel. Jó lenne ha egy kis őrző védő ösztön is lenne benne, de nem kitétel.

A malinois nagyon tetszik, és a munkavonalú border collie is

Ti mit gondoltok?



2020. ápr. 28. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Mennyit sétálnal vele napi szinten?kutyasuli?agyi farasztás?
2020. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam aktív vagyok, sétálni, futni, túrázni vinném.
2020. ápr. 28. 14:27
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Malinoisnak, munkavonalú bc-nek munka kell. Előbbinek kuytasuli alap, ezenkívül öv, engedelmes, vagy valamilyen sport kötelező. Nem véletlenül a rendőrségnél használják őket nagy számban. A munkavonalú bc-nek agility, terelés, flyball, frizbik nagyon "jól állnak" a legtöbb munka kennel erre szelektálja a kutyáit. Egyébként bocsi, de ehhez az élethez egy normális munkakutyás kennel sem fog kutyát adni. Mit jelent a sok túrázás? Mit jelent az alapos foglalkozás? Ezek alapján ha tetszenek ezek a fajták, akkor szerintem vagy show-vonalú vagy fajtamentéses bordert válassz. Vagy mali-szerű keveréket menhelyről, fajtamentésről.
2020. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

#3: Hogyhogy "alap"? A kutyasuli nem alap dolog, ne keverjük a szezont a fazonnal. Ha ért a kutyákhoz (gondolom, van is egy kutyája ami ráadásul terrier)

Aki kezdő, nem biztos a dolgában vagy komoyabb céljai vannak annak oké. Plusz ezek rendkívül tanulékony fajták.


Kérdező: Ha a kettő közül kell választani, akkor tulajdonképpen mindegy. Ha elfogadsz még két javaslatot: foxi vagy tervueren. A tervueren a malinois rokon fajtája, de tulajdonképpen a "gyengített" verziója. Tudom, hosszúszőrű, de a többi kritériumnak megfelel, van benne egy őrzővédő ösztön de nem olyan erős mint a malinoisban. A fox terrier meg egy kis-közepes testű kutya, és mivel terrier alapvetően hasonló igényei vannak mint a terrierednek

2020. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Ja és amúgy megnézheted kinek adnak kutyát még ezek a híres tenyésztők :) Az életviteled miatt lehet hogy elutasít 1-2 de simán találsz magadnak jó kutyát amilyet akarsz.
2020. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondom hogy aktív kutyát keresek, aktív életet élek, ezen mi nem érthető? :DDDD

Benne vagyok kutyás csoportokban érdekes, ők simán tartanak malinoist úgy hogy nem egész nap csak vele foglalkoznak. A kutyájuk meg köszöni szépen jól van. Alapvetően azért írtam ki a kérdést hogy megtudjam, mennyire függnek ezek a fajták a 'saját területüktől' mint pl a pásztorkutyák meg hogy esetleg utazótársnak milyen aktív fajta jó még. Esetleg tapasztalatok végett. Biztosan nem veszek show vonalas kutyát hogy aztán megörvendeztessen valami küllemtenyésztésből adódó betegséggel vagy hogy majd ne bírja sokáig. Keverékem pedig már van.

2020. ápr. 28. 15:39
 7/11 A kérdező kommentje:
A négyesnek pedig köszi utánanézek ezeknek a fajtáknak mindenképp.
2020. ápr. 28. 15:39
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Lennék a helyedben 😁

Ha esetleg a munkavonalú bordert választod az egyik nagyon szuper kennel a Wake Up Brain.

[link]


Ausztrál pásztor, ausztrál juhász is jó lehet

2020. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt írod másfél éve tervezed már a kutyát. Gondolkodtál már azon, hogy milyen sportot fogsz vele űzni? Mert szerintem elsősorban ennek kell döntőnek lennie, hacsak nem ragaszkodsz nagyon egy fajtához (akkor viszont nincs mese, azt kell venni).


Valaki írta, hogy a bc-nek nagyon jól állnak az ügyességi sportok. Na, ez ugyanígy van a malinois-nál is, csak hozzá az őrző-védő jellegűek passzolnak. Tehát ha e kettő közül kell választani, akkor az eldöntendő kérdés az, hogy ő-v-zni akarsz vagy ügyességizni?


bc-nél a show kennel kiesett a rövid szőr miatt, legalábbis én nem tudok egyetlen show kennelt sem, ahol a rövid szőrre álltak volna rá, meg amúgy is írtad, hogy nem szeretnél show-vonalút.


Malinois-ról sajnos nem tudok nyilatkozni.


Egyébként "futás, séta, túrázás", ennyiből nekem egy golden körvonalazódik, szerintem erre próbáltak a többiek is utalni, hogy ez nem valami meggyőző leírás. Aki sportvonalú bc-t szeretne, az általában úgy kezdi, hogy minden álma az agility meg nem tudom mi, ebből máris egy sportos alkatú, közepes vagy kis termetű fajta képe ugrik be az embernek.

2020. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Se a mali, sem a munka border van való hobbira! Nem is bírják! Hiába túrázol sokat, az édes kevés nekik. Egy normális malinak szüksége van a rendszeres őv-re! Ha sokat utazol, ezt hogy adod meg neki?

Ahogy egy munka bordernek is szüksége van olyan feladatokra, ahol az ösztönenergiáit is leadhatja. Milyen sport lenne ez?

2020. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!