Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan menhely/sintértelep,...

Van olyan menhely/sintértelep, ahol adnak ki olyannak kutyát, akinek már több is van, mert "csak kell"?

Figyelt kérdés

Kertes ház, de bent laknak, ki is vannak engedve. Napi 1x 2-3 órás póráz nélküli séta (vagy 2x másfél órás) a szabadban, erdő-mező. Annyi csak, hogy biztonságot, otthont nyújtok nekik, mindennap friss enni-inni kapnak, mindennap van séta és nagyon nagyon szeretem őket és sajnálom az árva kutyákat, ezért amennyit etetni tudok és helyet biztosítani, annyit szeretnék "tartani".

Tehát semmi különleges, semmi extra izgalom, csak egy normális, átlagos élet. Jelenleg 3 kutyám van, őket utcán találtam már felnőttként és hamar beilleszkedtek, alkalmazkodóak és hűséges kutyák. De még itt elférne 1-2 kutyus. De nem hiszem, hogy adnának kutyust annak, aki semmi extrát nem tud adni a kutyusoknak, csak saját magát. Mármint szerintem vannak nálam jobb gazdik is, akik kutyasuliznak meg napi 6 órát foglalkoznak aktívan az egyszem kutyájukkal, ilyenek. De az én felfogásom szerint, bár kevesebb foglalkozással, de inkább, mint az utcán, menhelyen várják a halált. De lehet nincs igazam.



2020. ápr. 29. 00:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem moslékon élnek, rendes kutyatápot kapnak és főzök is nekik húsos ételt, plusz befogadás után nem sokkal csipet rakattam beléjük és ivartalanítva, oltva lettek, kaptak nyakörvet is bilétával, valamint féreghajtót, bolha-kullancsirtót is rendszeresen adok nekik, illetve fürdetve vannak, tisztán tartom őket, a környezetüket.

Bent vannak legtöbbet velem a házban, sokat simizem, ölelgetem őket, szóval leginkább tényleg csak szeretni szeretnék még annyi kutyát, amennyit bírok.

2020. ápr. 29. 00:46
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

komolyan beszélsz?? bármelyik menhelyről tudsz örökbe fogadni ! az nem baj hogy vannak már kutyáid, olyan kutyát tudsz örökbe fogadni aki kijön a többi kutyával is.

mivel mindent meg tudsz neki adni tudod szeretni,tudod etetni,tudod oltatni, egyszóval eltudod tartani így nem lehet akadály semmi ! szerintem menyj el menhelyre érdeklődj vagy akár a neten is vagy telefonon menhelyektől.

sajnos manapság már nem sok ember fogad örökbe menhelyről...nagyon sok kutya ott éli le az életét....

és nemkell ahoz extrát nyújtanod...te már azzal hogy kihozod és foglalkozol vele és szereted sokkal többet adsz mint amit lehetne !!! egy jó ember vagy ! maradj ilyen és hajrá !!! ♥

2020. ápr. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Gyepmesteri telepeknek hívják. Kb tök mindegy ki vagy csak vigyed alapon adnak ki kutyát. Ugyanis ha 14 napon belül nem viszik el a bekerülő kutyát, az altatható. (Jellemzően húzzák az időt amíg tudják, de egy gyepmesteri telepen sosincs kétszeres terheltség)

Szerintem minden városban van ilyen.


Vagy a falusi menhelyek. Iszonyat alacsony büdzséből működnek, ha onnan valaki kutyát visz el, annak csak jobb élete lehet

2020. ápr. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Aranyos, amit írtál első válaszoló, de sajnos ez nem mindenhol van így. Hallottam olyanról, hogy valaki 2 évet várt egy kutyára, mire közölték vele, hogy alkalmatlan a kutyatartásra. Meg minden apró részletről kikérdeznek és akármibe belekötnek, ami nem tetszik nekik. Plusz az is, hogy ennyi kutyával már nme lehet megfelelően foglalkozni, stb. Talán igazuk van, de úgy érzem alapokat meg tudnék adni több kutyusnak is, akinek elegendő ennyi, nincs különleges igénye, nem komoly munkakutya, ilyenek.

Második, igen, igaz, a gyepik, ott akkor nem is nézik ki viszi?

Nem rossz céllal szeretnék kutyát, de sok állatvédő szerint édeskevés, amit adni tudod nekik, a napi kis séta meg szeretgetés nem elég egy kutyának sem. Vagyis ilyesmiket olvastam.

De bízom benne, hogy vannak olyan kutyák menhelyen, akik már sok rosszat megélve csupán szerető gazdira és alap dolgokra vágynak.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2020. ápr. 29. 02:17
 5/18 A kérdező kommentje:

Ja és, mik azok a falusi menhelyek vagy hol van ilyen?

Sima menhelyről meg sintértelepről hallottam csak.

Esetleg tudsz linkelni vagy helységet megadni?

2020. ápr. 29. 02:21
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom hol élsz de kissebb városokba is vannak menhelyek kb mindenhol. érdeklődj több helyen szerintem.
2020. ápr. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Karcagon és Pakson tudok két menhelyről ami nagyon tele van, mindig szívesen veszik az örökbefogadókat. Sok sikert :)
2020. ápr. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, akkor te egy angyal vagy! Ajkán van egy menhely, Vahur Àllatvédö Egyesület, Laura Antallal az élen, nagyon önzetlen mindig segít, neki mindig szüksége van örökbefogadókra. A györi menhely is mindig tele van, ott is szívesen vennék a jelentkezésed biztos. <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
2020. ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, remélem!
2020. ápr. 29. 08:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék írni, hogy szerintem csodás, amit a kutyákkal teszel! :) A legtöbb ilyen egyesület meg meg is érdemli, hogy rárohadjon az összes kutya. Vidéki menhelyeken közül én a Befogad-lak törökszentmiklósi menhelyet javasolnám. Ne a nagy, híres szervezeteknél próbálkozz, hanem a kisebb, nem ismert helyeknél.



Félreértések elkerülése végett, igen, van olyan kutya, akinek ez az életmód nem feltétlenül elég, de a 95%-nak tökéletesen megteszi. És egyébként is, nem attól függ, hogy egy kutya mennyire érzi jól magát, hogy járnak-e kutyasuliba. Egy tapasztalt gazdával nagyon sok akadály legyürhető kutyasuli nélkül, plusz ott komoly problémák vannak, ha csak a suli miatt tanítják a kutyát.

2020. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!