Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tudja kinyitni...

A kutyám nem tudja kinyitni rendesen a jobb szemét. Mi lehet a gond? (kép és bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]


Reggel még semmi gond nem volt vele. A rossz idő miatt egész nap a helyén volt és aludt. (Legalábbis akármikor arra mentem ott volt.) Mit lehetne vele csinálni? És mi történhetett?

Most behoztam, hogy tudjak rá figyelni. Egyébként most is alszik. :)


2010. júl. 28. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy huzatot kapott, azis, hogy összeragadt a beszáradt könnytől. Kamillás vízzel tisztogatva meglátod, hogy nyílik-e, ha nem , akkor komolyabb a gond. Szerintem csak ennyi.
2010. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha már kamilláztad és nem volt vele gondja, akkor kamillás mosás, ha még nem, akkor inkább sima meleg vízzel mosd meg neki, mert a kamillára allergiás is lehet. Ha nem lesz jobb, akkor mutasd meg egy orvosnak.
2010. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a kutya szempontjából nincs rossz idő, hacsak nem szakad. Szóval ez az lehűlés inkább vidámmá kellene, hogy tegye.

Remélem nincs semmi baj, de ez a szemgyulladás valaminek a tünete is lehet. És az egész napos alvás inkább bágyadtság, levertség.

Az étvágya milyen? Nem láttad véletlenül milyen a pisije?

Ez a két dolog sok egyebet is elárulna. Pl., hogy csak egy sima huzatot kapott vagy esetleg egy komolyabb vírusfertőzés áll a háttérbe. Én azt tanácsolom, hogy minden egyéb dolgot jegyezz fel.

- mennyit eszik

- széklet

- vizelet

- orr

és ha nem javul akkor irány az állatorvos.

Addig inkább sima langyos vízzel tisztogasd. A kamilla belobbanthat bizonyos típusú gyulladásokat.

2010. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ő mindig ennyit alszik, elég lusta. :) De ha fent van akkor vidám, szaladgál, játszik meg ilyesmi.

Főztem kamillát, de akkor az hagyom. Megmostam neki langyos vízzel, egy kicsit jobb lett. De ha kimegy az udvarra, ahol erősebb a fény, ott még mindig nem nyitja ki rendesen, és még mindig véres a szeme fehérjéje.

2010. júl. 28. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
ha jóízűen eszik és nem változott az alvási szokása, illetve a szemén kívül nincs más tünet, akkor akár egy macska is behúzhatott neki. Tehát nem vírusos, hanem mechanikai sérülés.
2010. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem macska nem lehetett, mert nem találtam tetemet. xD Ha véletlen betéved egy macska a portára, az nem megy ki élve. :) De azért köszi ;)

És nincs más tünet, csak a szeme. Most már kezd jobb lenni . :)

2010. júl. 28. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el állatorvoshoz. Lehethogy nem olyna nagy baj,hogy állatorvoshoz vidd,de hidd el,jobb félni,mitn megijedni.
2010. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:

Váladékos, csipás is?

Én mindenképpen elvinném orvoshoz.

Múltkor így hunyorgott az egyik kutyám, de neki össze is ragadt a szeme. Egy toklász volt a szemhéja alatt.

2010. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
dobermann?
2010. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tacsi :)

De úgy néz ki, hogy most már rendben lesz.

Ha mégsem akkor elviszem dokihoz.

2010. júl. 28. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!