Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baleset miatt hátsó felére...

Baleset miatt hátsó felére lebénult kutya örökbefogadása, gondozása? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy megműtötték, mély fájdalomérzete van, de továbbra sem tud járni, ürítése nem akaratlagos.


Egy ilyen kutya tartása kivitelezhető napi 8 óra munka mellett? Pelenka vagy ilyesmi segítségével? Bármilyen tapasztalat érdekelne. Fiatal, kistestű kutyáról van szó egyébként.



2020. ápr. 29. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

ŐSZINTÉN és valóban KOMOLYAN akarsz neki segíteni?


Akkor altatás!


És az kollégától is elvenném a diplomáját.


Lehet lepontozni és jelenteni!

2020. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, gondolom az összes mozgássérült embert is el kéne altatni...
2020. ápr. 29. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz.

Ajánlatos kerekes kocsit venni neki.

Az ürítést meg kell tanulnod, hogyan lehet végrehajtani.

Pelenkázni szoktak.

Kellene fizioterápiára hordani, mert az szokott néha segíteni.

2020. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

2.-ra.


Én engedélyezném az emberi eutanáziát IS.

2020. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkontinens? Maga alá pisil, kakil? Ha igen akkor az nem fog összeférni a 8 órás egyedüllétekkel. Az ürülék fel fogja marni a bőrét, folyton húgyuti fertőzése lesz.
2020. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%

Pontosan, ahogy az 5. írja.


1. vagyok.

2020. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A hólyagját nyomni kell, azt írják. A széklet ürítése nem akaratlagos. Járnak vele fizioterápiára, de nincs javulás.


1. válaszolónak: Nem fogják elaltatni a kutyát, hiába pártolod. Nem erre irányult a kérdésem.

2020. ápr. 29. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs ilyen tapasztalatod, én nembiztos, hogy bevállalnám, főleg nem 8 óra munka mellett.

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért szeretnéd ezt?

Tudom, hogy az lesz az első gondolat, hogy szeretnél segíteni, de egész biztosan fel vagy erre készülve?

Ha már segíteni akarsz, ami nagyszerű, a sok ezer sokkal könnyebb, de szintén esélytelen kutya közül miért pont Őt választanád?

Mennyi kutyás tapasztalatod van?

Ha van, volt már tartósan beteg kutyád? Tudod hogy ez fizikailag és lelkileg is mivel jár?

Ezeket gondold végig.

Egyébként, mint ex-menhelyes és ex-állatmentő egyesületi tag, én egyet tudok érteni azokkal, akik fentebb eutanáziát javasoltak.

Ha várható bármi javulás, akkor próbálkozni kell, de ha így kell még leéljen 8-10 évet, az konkrétan állatkínzás, ez nem élet. Lehet érte lepontozni.

2020. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!