Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja a kutyám ezt a...

Miért csinálja a kutyám ezt a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Saccperkb 14 hónapos befogadott kutya, 1 éve van kereken nálunk. Mivel utcáról szedtük össze így nem tudjuk milyen keverék, de ránézésre skót juhász-husky féleség.

Igazából nem feltétlen akartunk épp kutyát, bár hiányzott nagyon mert évekig panelban éltünk és nem volt kutyánk régóta, pont akkor vettünk kertes házat előtte pár hónappal hogy megtaláltuk, és nem volt szívünk otthagyni az erdőben, vagy beadni egy menhelyre, mert úgy voltunk vele, hogy végül is adott minden: nagy kert, anyagilag is meg tudunk neki adni mindent (minőségi táp stb) imádjuk a kutyákat, szóval úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Amúgy jó kutya, kötődik hozzánk, jön elénk, kísér minket ki ha megyünk el, szereti a simizést meg jól el van velünk, de nagyon vad. Eleinte iszonyatosan harapott, tiszte seb voltam, arról már leszokott szerencsére. De még mindig nagyon ugrál, pedig az összes szaktanácsot megpróbáltam már, amit kutyás oldalakon találok, de egyáltalán nem hat nála. Van egy 2 éves fiunk akivel meg azt csinálja, hogy feldönti és ráugrik-rámászik. Nem feltétlen agresszívan, de hát egy kisgyereknek nem kellemes ha egy 30 kilos kutya ráugrik és szorítja le a földre. Ilyet én még nem láttam, volt már régen sok kutyánk, meg van a családba máshol is kutya, de egyik se csinál ilyet, hogy leszorítja a földre. Így ha megyünk ki játszani, kénytelenek vagyunk elzárni, van egy saját 120 négyzetméteres kifutója, oda kell zárni, mert különben leszorítja a földre a kicsit állandóan, nem lehet tőle nyugodtan lenni. Le fog erről valaha ugyan szokni, ha felnő? Vagy egyáltalán miért csinál ilyet? Kutyaiskola most nem opció pont mert zárva vannak azok is sajna.


2020. ápr. 29. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Dominál a gyerek felett, tehát nem rangsorolta magát mögé, ami nagy baj.
2020. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ezen hogy lehet változtatni?
2020. ápr. 29. 12:37
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Kutyaiskolával.
2020. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha kinyitnak elvisszük.
2020. ápr. 29. 12:45
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem neveltétek rá, hogy ő az utolsó a rangsorban.
2020. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Most próbálok keresni házhoz jövő oktatót.
2020. ápr. 29. 12:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Addig is én mivel tudnék ezen esetleg valahogy javítani?
2020. ápr. 29. 12:53
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha idáig nem jöttél rá, mivel tudod a megfelelő viselkedésre bírni a kutyádat, teljesen felesleges tanácsokat adni, mert nem biztos, hogy jól is tudod azokat végrehajtani.

Az iskola nem biztos, hogy a te gondjaidra tud megoldást.

Egyéni kiképző kell nektek.

Hol élsz?

2020. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem is szívesen vinnén kutyaiskolába, jobban tetszeni az egyéni foglalkozás.

Dél-Pest megyében lakunk.

2020. ápr. 29. 13:14
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyaiskolás csoportos foglalkozás nem is fog ezen segíteni, jó döntés az privát tréner.


Még nincs gyerekem, de én nem hagynám, hogy miután feldöntötte még rá is másszon. Mikor befogadtam egy fiatal kutyát az idősebb mellé, egy hónap múlva a fiatal elkezdte kitúrni mindenhonnan az öreget, eléállt, úgy ugrált, hogy a hátára érkezzen stb. Mikor észrevettem, hogy ez lehet, nem véletlen elkezdtem rászólni, ha ez nem hatott én löktem arréb a kutyát. Elég gyorsan megoldódott a probléma.


Azt kéne megtanítani a kutyátoknak, hogy alapból ne menjen a gyerek 1-2 m-es körzetébe és a társaságában csak nyugodtan viselkedhet. Én úgy kezdeném, hogy pórázra venném a kutyát, mert úgy könnyebb korrigálni.

2020. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!