Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Groenendael/tervueren? Meik...

Groenendael/tervueren? Meik milyen?

Figyelt kérdés

A kettő közül melyik alkalmasabb:

Személyvédelemre?

Bikejöring/canicross-ra?


Melyik bírja jobban:

A meleget?

A lakásban tartást (persze megfelelő fárasztás mellett)?


Melyiknek könnyebb ápolni a szőrét?

TI melyiket választanátok?



2020. ápr. 29. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Kettejük között kb csak a szín a különbség. A malinoistól már sokkal több szempontból is eltérnek.


Én grönit választanék, régebben szerettem is volna ilyen fajtájú kutyát, de inkább csak a sulis társainkat csodálom, sajátot már nem szeretnék.

2020. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gröniből ismerek több ideggyengét is show vonalról, tevruk stabilabbak szoktak lenni, de sportra vagy személyvédelemre egyik sem igazán alkalmas.


Mindkét fajtából, a sportvonalasok-akiket ismerek-kb 30%-ban tartalmaznak malit is(nyílván a tk-ba nem bevezetve), de ők amúgy teljesen rendben vannak, "csak" rengeteg az energiájuk és küllemben nem igazán hozzák a standardot, de persze az alap anatómia több mint rendben van :) .


Leginkább tényleg csak a színükben térnek el, lakásban tarthatók.

2020. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bikejöringre vagy canicrossra tulajdonképpen mindkettő alkalmas, személyvédelemre talán egy munkavonalas terv, gröni semmiképpen.

A szőrápolási igényük ugyanaz, megfelelő fárasztás mellett mindkettő tartható lakásban.

Én tervuerent választanék, de csak azért, mert a párom nagyon odavan a malikért, viszont első kutyás lévén nincs felkészülve rá (én szerintem igen, de akkor meg a sajátomat hanyagolnám el, amit nem szeretnék), így kompromisszumként javasoltam neki a tervuerent.

2020. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!