Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem ki a kutya szájából?

Hogy vegyem ki a kutya szájából?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy azt hiszi a kutyám, hogy bármit elvehet tőlem. Ma elvette a zsepimet és látta, hogy vissza akarom tőle venni és erre morogni kezdett aztán direkt lenyelte. Büntetésből elvettem tőle a játékát, de nem tudom, hogy ilyenkor hogy vegyek ki valamit a szájából ami nem az övé? Teljesen össze szorítja. Ti hogy szoktátok? Hogy nevelitek le erről a kutyát? Ez most csak egy papírzsepi, de azzal van a baj, hogy máskor kitudja mit vesz el? A zsebemből lopta ki, tehát tudta, hogy nem az övé. Valami tipp?

2020. ápr. 29. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a legnagyobb baj az, ha sétánál belefuttok valami mérgezett vagy szöges falatba és azt eszi fel.

Mennyi idős, milyen fajta?

2020. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Elkapod hátul a nyakán a bundáját és megrázod/lenyomod. Ha morog meg mélyen a szemébe nézel és mégerősebben fogod. Ha olyankor meghátrálsz csak azt üzened neki, hogy ő a főnök.

Amikor kicsi volt addig rázogattam (nem erőből) amíg kiesett a szájából amit felvett. Most már hallgat arra is hogy "köpd ki"

2020. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Oda mész lefogod és kinyitod (szétfeszíted) a száját.


Ha az utcán szed fel valamit, esetleg mérget muszáj lesz kiszedned a szájából.


Legyél vele erélyes és határozott. Kell neked az a valami a szájából akkor kiveszed.

Szájszegletnél kétoldalt benyúlsz és ráfogsz akkor kifogja nyitni a száját.

2020. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3éves golden retriver. Ha belenyúlok a szájába nem fog megharapni? Az is megoldás lehet, hogy csak rázogatom?

Az volt a baj, hogy most is rögtön elkaptam és próbáltam kinyitni a száját erre gyorsan direkt lenyelte, hogy véletlenül se kapjam vissza. Én is attól félek, hogy az utcán összeszed valamit, vagy esetleg egy macskát megtámad.

2020. ápr. 29. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3 éves és ilyen neveletlen?


Mindenképp amint lehet irány kutyasuli és helyre kell tenni a rangsort mert úgy néz ki ő a főnök.

2020. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alul-felül megfogom az álkapcsát, kicsit belenyúlok a fogai közé és szétfeszítem, majd kiveszem, amit kell. Ha rám mer morogni, kap egy hatalmas pofont. Szökőévente egyszer próbálkoznak csak a morgással, szerintem ez már az a kategória, amit egy kutyának nem szabadna megengednie magának... (főleg nem egy goldinak)

Ha ezért képes lenne megharapni, a rázogatásnál is meg fogja tenni.

2020. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Így már kicsit neccesebb, hogy se kistestű, se fiatal. Mert a lenyomás is ha ellenáll és látja, hogy erősebb az is a tekintélyedet rontja.


Először is domináns viselkedés, fölé magasodó merev (fenyegető) testtartás, szemkontaktus tartása. A grabanc rázást és a pofont megpróbálnám első körben.

Aztán ott a nevelés. Játékkal gyakorold az "ereszd" (vagy ami tetszik) parancsot. Jutalomfalattal. Meg alapból folyamatosan érezze, hogy kontrolálod a viselkedését. Pl oda mehet ahova megengeded, azt csinálhat amit megengedsz. Mikor mehet ki az ajtón, melyik két kocsi közt mentek át a parkolón, merre fordultok, merre kerülje ki a fát stb. Sok kis dolog de mind hozzátartozik ahhoz, hogy Te döntöd el mi legyen. Egy idő után próbáld csak szóban irányítani. Ha másmerre akar menni akkor vagy oda húzod grabancnál, vagy csak elállod az útját hogy hátrálnia kelljen.

2020. ápr. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sétánál még tudsz szájkosárral gyakorolni, hogy esélye se legyen hozzáférni semmihez, amit felszedne, én a mentettemmel így gyakoroltam (nálunk gyakran szórnak ki ezt-azt a galamboknak, kóbor macskáknak). Viszont bele kell tudnod nyúlni a szájába.

Javaslom, szerezz valahonnan K1 vitamint, nem mindenhol forgalmazzák, de pont a mérgezéses eseteknél fontos. Én nemrég rendeltem, jó, ha van otthon a polcon.

2020. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg neveld meg, hogy ha rátiltasz, köpje ki azt, ami a szájában van! Normál esetben ezt már 5-6 hónaposan tudnia kellene a kutyának. Miért nem nevelted eddig?
2020. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod nem nagy segítség a "neveld meg" válasz. Ha eddig nem tudta hogy kell nem fog a fejéhez kapni hogy "basszus téényleg"


Vagy írj tippeket, tanácsokat, tapasztalatot vagy ne fárassz senkit a nesze semmi fogd meg jól fröcsögéseddel

2020. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!