Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzónak neveztek, tényleg?

Dorcsa54 kérdése:

Állatkínzónak neveztek, tényleg?

Figyelt kérdés
Van egy 11 éves szuka keverék kutyusom. Nem lett szocializálva kiskorában ezért félelmi agresszív. A kutyákat elkezdi szugerálni és nem akar tovább jönni csak nézni a kutyát míg el nem megy. Ma délután sétaltattam és azt csináltam hogy meglátta a kutyát megfordultam vele és nem hagytam hogy nézze a kutyát. Mikor ránézett volna az oldalát megérintettem a lábammal. Bele se rúgtam alig értem hozzá ha fájt volna neki nyüszített volna és tényleg kizökkentésként akartam. A férfi a kutyájával beszólt hogy ne rugdossam a kutyám mert feljelent és elveszi tőlem a kutyámat. Megmondta hogy le fog videózni....de tényleg alig értem a kutyámhoz tudatni akartam vele hogy nem nézhet oda. És miután nem nézte mondtam neki hogy azaz üyges vagy....nagyon szeretem mindkét kutyámat ők az életeim és nagyon megijedtem mikor mondta hogy elveszi. Csak próbalom nevelni....szerintetek durva voltam?

2020. ápr. 29. 17:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nem vagy az :)


Máskor mondd meg neki, hogy menjen a borsodi falvakba/telepekre téríteni.

2020. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Epp ezaz h nem tudom h az vagyok e...csak elbizonytalanodtam hogy lehet tenyleg durvab bantam a kutyammal.
2020. ápr. 29. 20:51
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy az!


A lábbal érintés, pici taszítás egy létező technika, pont arra való hogy a kutyát kizökkentse.


Ennyi erővel simogatni se szabadna, mert nem szabad verni a kutyát.


Ne törődj vele, nem ért hozzá, csak kötekedni tud.

2020. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem vagy állatkínzó, csak ööö.. nem okos.


Attól, hogy nem nézhet a mumusra, a kutya még pontosan tudja, hogy ott van: hallja, érzi a szagát. Csak fogalma sincs hogy támadni készül vagy mit csinál, mert nem nézhet rá. Ijesztő, nem?


Indulj messzebbről, a nyugodt viselkedést jutalmazd. Kajával, mert a túl stresszes kutya nem fogad el ételt. Használd a kedvencét, mert nagyon nehezet kérsz tőle. (Ezzel ki lehet alakítani nála egy olyan reflexet, hogy ha valami zavar, ránézek a gazdira)

Ha ki kell zökkenteni, túl közel vagytok. Menjetek arrébb, nyugodjon le, próbáljátok újra.


Ha nem nézhet rá a másik kutyára, honnan várod, hogy megtanulja értelmezni a testbeszédét?

2020. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy zökkentem ki a kutyámat, hogy megbököm a lábammal a mellső lábát, ha olyan van. Nem izomból kirúgom, csak megbököm. :D nem, nem vagy állatkínzó.
2020. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Megmondhatod legközelebb hogy a saját dolgával foglalkozzon és bepróbálkozhat a videóval, te meg majd személyiség jogok megsértése miatt jelented fel.
2020. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2020. ápr. 30. 11:07
 18/18 anonim ***** válasza:
Sok idióta barom van,ne foglalkozz velük,ezért tart ott a világ...ahol
2022. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!