Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyumat egy...

Hogy vegyem rá anyumat egy kutyusra?

Figyelt kérdés

Be szeretném fogadni ismerősünk egyik 10 hetes kiskutyáját mert tudom milyen sors várna rá...(mindenképpen elpusztulna =()

bolhás,se oltása, se féregtelenítése, se semmilye...

nekünk meg alig van pénzünk, de úgy szeretnék rajta segíteni =(


2010. júl. 28. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mond h te etetnéd vinnéd sétálni meg h ellpusztulna hanem hozzátokel és te annak nem örülnél. addigmondogasd még megnem engedi:)
2010. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg hogy meg szeretnéd menteni a kuytát, gondoskodsz róla blabla, és ha nem jön be, odaadod valakinek vagy jó menhelyre viszed...

igy talán nem parázik rá a kutyatémára ha úgy adod be hogy ideiglenes befogadó lennél, és aztán kiderül bírjátok e anyagilag és megszereti e a kutyust stb...

2010. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy segíteni akarsz rajta. De akkor nektek hogy lenne pénzetek oltásra, féregtelenítésre, normális kutyakajára, felszerelésekre?
2010. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3700 ft/év a veszettség elleni oltás

1700 ft/hó az Advantix élősködők ellen

a kombinált oltást érdemes beadatni, de ha nem megy az sem baj

a féregtelenítést 6 havonta kell elvégezni, többször nem is szabad, az árát nem tudom, de 1-2 ezer ft

Nem tudom, hogy mekkora kutya lesz belőle, az etetés ára a súlyától függ.

Számold ki, hogy van-e rá pénzetek az alapvető dolgokra, ha igen, akkor meg tudod győzni anyukádat.

2010. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Alaposan gondold át, hogy ti anyagilag meg tudnátok-e engedni magatoknak, egy kutya tartása nem olcsó, pláne nem egy kölyöké, aki az evésen, oltásokon, féregtelenítéseken kívül még csomó mindent tönkretehet, megrághat. Aztán érdemes ivartalanítani, az is egy nagyobb összeg, és hát bármikor bármilyen betegség becsúszhat, az állatorvos is elég drága mulatság.


De ha meg tudjátok oldani ezt mind, ráadásul 10 évre tudtok előre tervezni, akkor azt javaslom éni s, hogy kérd meg, hogy csak addig hadd legyen nálatok míg nem találsz neki gazdit.


Miután hazavitted, foglalkozz vele, tanítgasd, játssz vele sokat, ha bepiszkít takaríts ki utána, és kezdd el nevelgetni.


Ha látja anyud, hogy rendes vagy és szépen gondozod a kutyát, biztosan megesik rajta a szíve, de ez hatalmas felelősség, és tudnod kell ,hogy te vállaltad, tehát nem hagyhatod anyudra a nehezét (takarítás, etetés, sétáltatás, stb), és számíts rá, hogy költségeid lesznek a következő 10 évben, illetve járhat ez lemondásokkal is. Pl. a kutya miatt nem tudsz koleszba menni majd, stb.

2010. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mutasd meg neki ezt : [link] ezen én el sírtam magam mikor meg látammmennyi gazdátlan kutya csúpán azért mert a gazdi meg unta,vagy nem tetszik neki,esetleg nem volt tűrelme meg nevelni stb... :( jah és mond neki hogy gondoskodni fogsz róla,te eteted,itatod,sétáltatod stb... sok sikert
2010. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

hát én is ijen hejzetbe voltam pont ugyan ijenbe. nos én azt csináltam hogy simán hazajöttem a kutyussal.


dehát az én anyum nagyon érzékeny és nem birta elkűldeni

2010. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 15:27


Ez mind szép és jó, csak a kutyának valamiből enni-inni kell, akkor kell nyakörv, kell póráz, kell ennie is, és akkor arról ne is beszéljünk ha ne adj isten még beteg is lesz a kutya. Ahogy látom a kutyatartást pár ezer forintból elintézted. És nem mellesleg egy kutya nem 1 évig él, hanem minimum 10 évig. Elhiszem hogy szeretnél rajta segíteni, de ha nincs fedezet akkor inkább ne. Mert akkor még ti is bajba kerültök ha nincs pénzetek. Tapasztalatból mondom, a kutyatartás nem 10 Ft...

2010. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed akkor vidbe a legközelebimenhelyre... mert ha jól értem az utcán van vagy nem?
2010. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja bocs ... most láttam hogy nem az utcán van... szerintem beszélj az ismerősökkel
2010. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!