Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek a kutyás súlyhúzásról...

Nektek a kutyás súlyhúzásról (pulldog) mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem a huskyk féle szánhúzásra gondolok, hanem mikor pitekkel vagy staffokkal huzatnak több mázsányi súlyokat egy sínen.


Meddig lehet így egy kutyával versenyezni, hogy ne amortizálódjanak az izmok, szalagok, gerinc?


https://www.youtube.com/watch?v=pVhlKdWQ5P4



2020. ápr. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Előre leszögezem, hogy nem vagyok staffis/pites, meg úgy egyátalán terrieres. Nekem őszintén nem jön be ez a sport, nem hiszem, hogy a kutya nagy élvezettel csinálja. A több száz/ezer kiló meg egyenesen elképesztő. Nem vagy fizioterapeuta, de így elsőre nem tűnik túl egészségesnek. A másik, amikor lógó cicijű (valószínűleg szapi az emberünk) versenyzik az illető. Hát no comment.
2020. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsúk el,hogy munkakutyakrol beszelünk,pulldogoztam,és most is bennvagyok a sportban 3 pitbullal,nekik ez elvezet,élvezet hogy dolgozhatnak,a pitbull nem egy szobakutya,akit Klarineni levisz 10percre a panelból elvegezni a dolgát,NEM nekik rendes farasztás kell,és speciális húzóhámban semmi sérülést nem okoz
2020. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálom "kicsiben". Az én kutyám élvezi, már akkor is majd megőrülve farokcsóválva zsizseg ha előveszem a hámot. Ez egy nagyon jó sport, fejleszti az izmokat, fárasztja a kutyát plusz a végén a jól megérdemelt jutalom nem maradhat el :D én személy szerint nem megyek 2500 kg fölé, de egy jó kondiban lévő sportkutya simán elhúz nagyobb súlyokat is. Több olyan kutyát ismerek akik hajdanán súlyt húztak, most meg 10 év fölött járnak és teljesen jól vannak és még mindig kicsattannak az energiától.


Megjegyzés: Sok szánhúzó is csinálja ezt a fajta sportot.


Nyilvánvalóan nem mindegy hogyan végzed, de összességében nem veszélyesebb mint bármely másik sport vagy akár egy játék. Ha azokban nem figyelsz a kuryádra könnyen sérülés lehet a vége - itt is. Tehát a gazdának nyomon kell követnie a kutya munkáját. Általában azért 6-7 éves koruk után már nyugdíjjazzák őket, tehát (ahogy a felépítésnél, itt is) fokozatosan veszik vissza a terheket, versenyekre már nem járnak.


Tévhit: nem élvezik, kényszerítve vannak. Olyan nincs hogy kényszeríted a kutyádat hogy elhúzzon egy adott súlyt. Valóban vannak olyan kutyák akik nem élvezik, de az ő munkájukon látszik és ez hamar kiderül, kb a második kocsiguminál, nem pedig a videóban látható szekeres húzásoknál. Ezzel nem lehet mit tenni, de nem is baj, minden kutya más. Ha felnézel egy sportkutyás csoportba, sokan válnak meg a hámoktól mert a kutyának nem jött be.


Először is az az ideális ha már az elején gondolsz erre és csinálsz dp illetve patella szűrést. Egy kicsit is érintett kutya egyáltalán nem sportolhat semmit és nagyon vigyázni kell rá, mert egy teljesen átlagos életviteltől is romolhat az állapota. Fő az elővigyázatosság.

Hám: speciális húzóhám szükségeltetik, ami rendesen elosztja a terhelést. Az ElPerro remek kipárnázott hámot dobott piacra nemrég.

A legfontosabb a fokozatosság. Először csak a hámhoz szoktatod hozzá a kutyát. Majd ha ez már oké akkor egy kaviccsal töltött palackot kötsz rá. Ez nem teher de azért csak érzi hogy húz valamit ami mögötte van és zörög. Majd kocsigumik. Ha ennél tovább szeretnél menni (mint a videóban látható szekeres húzások) akkor először jól fel kell építeni a kutya kondiát és utána is, mint ahogy eddig fokozatosan haladgatni.


Ezek a kutyák másfajta étrenden élnek és sok izületvédőt kapnak, így teljesen jól megóvva az egészségüket.


Én szeretem ezt a sportot, a kutyám is és folytatni is fogom amíg reális. Nem ördögtől való dolog, persze lehet rosszul csinálji, de a bikejörninget, a terelést és az egyszerű labdajátékot is lehet


Mielőtt bárki belevág, egyeztessen egy tapasztalt személllyel!

2020. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hármas nagyon jól összefoglalta a tudnivalókat. Jó kis erősport olyan fajtáknak amiket amúgy lehetetlen fizikailag lefárasztani. Persze odafigyeléssel.


Amit hozzátennék: ez nem fajta specifikus sport, gyakorlatilag bármilyen fajta végezheti

2020. ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves első, nekem 2 amstaffom van nagyon szeretnek húzni. (Nekik ez a játék) Nem bántásból írtam!!!
2020. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!