Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyammal?...

Mit tegyek a kutyammal? Buntetes kellene? Fogalmam sincs.

Figyelt kérdés
Cocker Spaniel kutyam 1 eve van nalunk, most 4 eves. Es eddig szobakutya volt de most egy nagy udvaron el.Mikor megkotom folyton vonyit es pattog. De ha nem kotom meg az ajtot kaparja, es dorombol. Ha pedig meglat az ablakon keresztul akkor szinten az ablakot kaparja. Mit tegyek? Ha megkotom sajnalom es vonyit ha elengedem tonkre teszi az ajtot meg az ablakot. Egy szitat mar szetragott. Nagyon kotodik hozzam de nem engedhetem be :( SEGiTESEK kerlek imadom ot :(
2008. nov. 23. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia.Tudom milyen érzés a megkötés és az ajtó kaparás. Az én kutyámat se engedhetem be mert az anyukám barátja nem engedi hogy bejöjjön. Azota se sikerült megkérnem hogy legalább estére had jöjjön be. Ha kaparja az ajtót azellen nem tudsz semmit tenni vagy veszel egy távoltartó spray-t lehet kapni kissebb kereskedésekbe is. azzal fujd be az ajtót és még a közelébe se fog menni. és aakor a megkötés se kell.

Remélem segitettem.

2008. nov. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
nagyon rossz lehet neki,hogy eddig bent élhetett,most meg kint kell lennie ebbe a rohadt hidegbe.miért kellett kiköltöznie?a megkötés a lehető legrosszabb,amit tehetsz.építs neki egy nagyobb kennelt.de én is vonyítanék ha megkötnének!legyen egy jó huzatmentes kutyaháza is.
2008. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szió!Nekem is volt spánielem(sose volt szobakutya)és ő is mindig kaparta az ajtót.Szerintem ez náluk betegség :)A távol tartó spray lehet,hogy bejön az ajtónál...Szerintem az a lényeg,hogy amikor nincs veled,ne unatkozzon.Próbáld lekötni.Ha nem játszik el magának valamivel,akkor csinálj neki magad "játékot".Mondjuk valami finom falatot amit szeret(lehet az akár husi,konzerv kaja vagy bármi) tedd bele valamibe,ahonnan nehéz kibányászni.Amivel elfoglalatoskodik.Mondjuk fém csőbe vagy kicsi fa dobozba.Hogy csak a szagát érezze.Célravezető lehet,ha adsz neki(például az óljába)valamit ami a tied és érzi rajta az illatod.Mondjuk egy ruhadarab ami már neked nem kell vagy valami hasonló.Meg persze a foglalkozás is fontos.Ha minden nap rászánsz fél órát-órát amikor csak és kizárólag vele foglalkozol.Elviszed sétálni vagy játszol vele.Szerintem az is fontos,hogy kb minden nap ugyanabban az időben.Mondjuk én előnyben részesítem a boxos megoldást,mert ott nem érzi a kutya a láncot.Ott látja,hogy kerítés van és azért nem mehet oda,nem pedig a lánc tartja vissza.Ha nem tudnám,hogy milyenek a cocic azt mondanám kicsit üss az orrára mikor kaparja az ajtót...De én már ezt kipróbáltam és sajnos nem jött be...Nem hagyta abba.Remélem tudtam segíteni.
2008. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Foglalkozni kell vele, ez a megoldás. Hiányol téged, szeret emberek között lenni, és borzasztó nehéz megszoknia, hogy egyszer csak ki lett zárva a falka életéből. Ha elég időt tölthet veled, akkor már jogosan várod el, hogy nyugodt legyen egyedül is, de ne gondold, hogy majd elfoglalja magát láncra kötve; persze, hogy társaságot keres minden áron, ha azt szokta meg, és nincs mivel pótolnia...

Egyébként miért nem engedheted be? Már meg ne sértődj, de egy spánielt kegyetlenség kikötni, annyira nem árt senkinek és semminek, ha eleget foglalkoznak vele. Miért nem mehet be, vagy miért nem lehet szabadon a kertben? Okos, tanulékony állat, szerintem hozzá lehetne szoktatni az új hely új szabályaihoz.

2008. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Legszívesebben kikötném azokat, akik képesek egy kutyát megkötni. Én biztosan azt dobnám ki a házból, aki nem engedi, hogy a kutya bejöjjön. Nálunk is apukám először úgy gondolta, hogy a kutyának éjszaka a kertben van a helye, a kutya persze sírt, anyukám be akarta hozni, mire apukám kijelentette, hogy vagy a kutya vagy ő van a házban, erre anyukám elkezdte kihordani apukám ágyneműjét a kertbe, mire apukám röhögve meggondolta magát, a kutya meg attól fogva egész életében a házban aludt. Határozottan kell képviselni a kutya érdekeit, nem megadni magad mások önzésének és finnyáskodásának.
2008. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat eloszoris koszi a valaszokat.Kaptam egy ket otletet. Ami a kutyumat illeti sajna apam miatt nem lehet beengedni.En ha ugy volna behoznam anelkul hogy o megengedi de akkor apam ordibal vele es utalom ha bantjak ot.Es hat ott a nagy udvra es a nagy kert ott futkarozhatna de kis butuskam hejette inkabb dorombol:( es e ugy sajnalom. sokszor kint vagyok vele. es mikor esik az eso akkor sem megy be a fedo ala inkabb megy setalni de legalabb elfoglalja magat. De inkabb olyankor szokott dorombolni ha hall valami zajt egyebkent megy a szagok utan a kertben es neha jatszik a masik 2 kutyaval. Megprobalom az otleteiteket felhasznalni es remelem sikerulni fog.Koszonom a Tobi neveben is :*
2008. nov. 23. 13:18
 7/12 anonim válasza:
szerintem a kutyának kell a szabadság és a tér. jó az ha kint van az udvaron, nektek is és a kutyának is egészségesebb. bár jelen esetben ti már beszokattátok a házba és egy 4 éves kutyát már nehéz másra nevelni, de megpróbálhatod. megkötni nem szabad! ahányszor kaparja az ajtót vagy az ablakot koppints az orrára és találj ki egy mondatot (pl. menj a helyedre) amit mindig megismételsz majd neki! fontos , hogy ne akkorát üss , hogy fájjon neki, mert akkor félni fog tőled, de azért érezze meg és egy idő után már csak rá kellesz szólnod és tudni fogja, hogy nem szabad.
2008. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na igen, jó a kutyának az udvar, de ha 3 évig szobakutya volt, nem várható tőle hogy beéri csak a kerttel!

Következetesen kellett volna nevelni.

Ha már ennyi ideig bent lehetett miért kellett most kitenni?

...


A büntetést gyorsan felejtsd el! Most is folyamatosan bünteted azzal, hogy kiraktad és megkötöd.


Szerintem beszélj a szüleiddel és ha végképp hajthatatlanok, add örökbe. Tudom hogy ez nagyon rosszul hangzik, de gondolom szeretnéd ha boldog kutyus lenne...és ha te ezt nem tudod neki biztosítani el kell tudni engedni az Ő érdekében! Szerintem nem ilyen életet érdemel és ezt te is érzed! Te vagy a gazdija, mindent meg kell tenned érte...és ez azt is jelenti hogy nem hagyod az udvaron szenvedni, mert biztos hogy majd meg szakad a szíve amiért a családja - számára érthetetlen módon - kiközösítette.

2008. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem nalam nott fel, Magyarorszagon elt.Es ha tehetnem ejjel nappal vele lennek akar bent akar kint. azert koszi megfogtam par otletet
2008. nov. 24. 17:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat is meg kellet kötni. Szóval megkeményítettem a szívemet és megkötöttem. Ő is nyüszített meg minden de 2-3 nap után megszokta/megunta. Utána már nem reklamált ha megkötöttem.
2008. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!