Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok menhelyről van...

A ti kutyátok menhelyről van vagy tenyésztőtől vásároltátok?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?

2020. ápr. 30. 18:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nyilván nem :) de szerintem minden egyes kutya között van különbség. A tenyésztős kutya 10 hetes volt, amikor elhoztam, így ő neki főleg az új hely, új falka és a régi helyről kiszakadás volt a problémája.

A menhelyes kutyáknak inkább a beilleszkedés, ők nekik egy teljesen más életformához kellett hozzászokniuk, szobatiszták se voltak.


Egyébként egyikőjük se volt félős, csak szokatlan volt nekik az új helyzet.

Persze ahány kutya, annyi személyiség, annyi reakció.

2020. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2020. ápr. 30. 21:25
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

Van egy, akit utcáról szedtünk fel, és van egy, akit “véletlen” szaporulatból hoztam el inkább, minthogy menhelyre adják vagy kidobják. Az utcáról befogadott nagyon pici volt, 5-6 hetes, de így is jöttek ki problémák nála. A másik kutyussal semmi baj nincs, ő is pici volt, 10 hetes. Nem rágott szét semmit, nem volt egyetlen egy átsírt éjszakája sem, jár közösségbe. Nem bántam meg, pedig csak tk-s kutyát akartam előtte.


Egyébként azt sajnos erősíteni tudom, hogy tk ide vagy oda, bármi történhet. Ismerek egy 250ezer ft-os uszkárt, olyan láb problémája van és sántít, hogy 5 orvos sem tudta megmondani mi baja van, és a tenyésztő sem.

2020. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tenyésztőtől van Jack Russel Terrierem.Nagyon kedves ragaszkodó kutya.Nem félt amikor otthonra került.Én a tenyésztőt is ajánlom.A szomszéd bácsinak menhelyi kutyája van és nagyon szófogadó kedves kutya és se nem agresszív se nem félős.Én a menhelyikutyust is tudom ajánlani mert nekem nincsenek rossz tapasztalataim se a menhelyi se a tenyésztőtől való kutyákról.
2020. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Az enyem torzskonyves zobbszoros hires vilaggyoztes szuloktol. Csaladtagome sinteres. Mindketto bull tipusu. Imadjak egymast. A tk-es: rossz a mozgaskoordinacioja,gyenge az izomzata,megbizhatoan teljesiti a parancsokat (bar en tobbet is tanitom jutfalattal) . A sinteres igazi bunko harpia. Tokeletes genetikaval es mozgaskoordinacioval,gyonyoru kutya. Ontorvenyubb. Szemelyvedelem es teruletvedelem 5* ,neha tultolja a szemelyvedelmet.


Nekem szabakykoveto lustabb kutya kellett(igy rendazeresen futok veluk orakat 10-20 km/alkalom). En orulok,h lusta kutam van. A sinteres vekonyabb alkat,neki napi 3-4 ora szaladgalas kellene minimum. Az en nem birnam energiaval.


Figyeld meg a kulonbozo testalkatokat es energiaszinteket es valassz ugy,hogy altalad teljesitheto mozgas eleg legyen neki. A 9-20 kg-os kutyak a legmozgekonyabbak altalaban. Napi min 3-5 ora szabadon azaladas kell nekik. Ez meg a huskira is igaz. A szelesebbek (labi,amstaff,amstaff bull ) kevesebb futassal beerik.

Illetve meg valaszthatsz oreg kutyat alacsonyabb mozgasigennyel. Az is nagyon szep dolog.

2020. máj. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Van mindkettő, a tenyésztős 10 hetesen került hozzánk, nincs vele nagyon probléma, ami van, azt betudom fajtajellegnek. Amúgy egy jack russell terrier, este pórázon kell kivinni az udvarra, mert megöli az áthaladó süniket. Kb mindent megöl, ami kisebb nála, kivéve az én állataimat és lehívható a vadról(ami ritkaság a fajtában).

A menhelyit pár évesen fogadtam be, oda utcáról került. Valószínű, verték, de ennek még nem igazán láttam negatív hatását(a vele való együttélésben, részemről), ha rászólok valami miatt, rögtön megérti, sokkal kevesebb meccsem volt eddig vele, mint a terrierrel. Igazából egy szuper kutya, vannak vele problémák, de közel sem annyi és olyan mértékű, mint az első kutyámnak volt.


Menhelyen önkénteskedem, nem leszek álszent, vannak elcs<szett kutyák(egészségügyileg vagy kb megoldhatatlan magatartásproblémákkal vagy a kettő egyszerre), de van egy halom közel tökéletes kutyus is, akikkel könnyebb, mint egy olyannal, akit a kezdetektől te nevelsz.

2020. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem mindkét kutyám az utcáról van.
2020. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én tenyésztőtől vettem.

10 hetesen érkezett, nem volt nyöszörgés éjszaka sem. Brutál jó idegrendszere van, nem fél semmitől.


Első perctől úgy viselkedett velünk és itthon mintha kb ezer éve itt élne :D nagyon magabiztos volt.


Jelenleg 5 hónapos. 1 hónapja szobatiszta.


Nem rongált meg semmit, csak néhány plüssét nyírta ki.

Teljesen hozzá szokott az életritmusunkhoz.


Mivel társasházban lakunk fontos volt számomra,hogy könnyen alkalmazkodjon,illetve megszokja azt is,hogy bent nincs nagy pörgés,de ha kint vagyunk akkor pöröghet. Parkban pedig szaladgálhat kedvére.


Ezt is megszokta.


Hétvégente kirándulunk sokat, hétköznap meg napi 1x van egy intenzívebb séta ahol szabadon játszhat a másik kutyámmal. A többi séta leginkább fél órás,pórázos. Ilyenkor sokszor tanulunk is közben, agyilag is fárad.


Van a tömbben két mentett kutya, mindkettőt kölyökként találták. Egyik már 3 éves a másik 1 éves.Nagyon sokat ugatnak, van hogy reggel 7től este 6 ig. Szétszednek minden nap valamit, sok kárt csinálnak. szomszéd mondta mutatta mikre megy haza.

Reggel mielőtt elmennek otthonról 1,5 órát ki mennek velük a parkba. De még így se elég.


És számomra itt dőlt meg,hogy egy keverék kutyánál lutri mi van benne,milyen jellem lesz.


Szép dolog menteni, de nagyon lutri.


Ha pont egy nehezebb egyedet fogsz ki akkor kihullik a hajad.

Főleg ha kölyök és senki nem tudja milyen fajtákból van össze rakva.


Kutyás ismerős meg 1 éves kutyát mentett. valószínű foxi beagle mix a kinézete alapján az első 3 hétben jól viselkedett. Aztán kinyílt a csipája. Szökni akar minden áron, elengedni nem merik. csak pórázos séta. Kertben is csak felügyelettel lehet kint,mert amint nincsenek ott már pattanna meg.


Vannak pozitív példák is természetesen :)


De ugye ha a kutya jelleme,adottságai nem passzolnak egy emberhez akkor nagyon megkeseríthetik egymás életét.

Mivel a gazda-kutya kapcsolatnál fontos,hogy meg legyen a harmónia.


Tenyésztőtől való kutyánál ott inkább az is a lényeg,hogy egy fajtát kiválasztasz ami a te életedbe belefér. Pl ha nem vagy egy aktív fajta, nem is tervezel aktív életet akkor mondjuk vizslát,border colliet nem fogsz választani. Ha pedig sportolsz, imádsz kirándulni akkor meg nem egy lusta bulldogot fogsz választani.



Sok kezdő gazdinak azért nem ajánlatos a menhely,mert ha gyenge kezű,tapasztalatlan akkor megütheti a bokáját egy erős jellemű kutyával, éles helyzetek,szituk amiket nem fog tudni kezelni.


Tapasztaltabb kutyás jobban megbirkózik a nehézségekkel.


Sőt egy volt kollégám imádja a kihívásokat ő mindig olyan kutyákat hoz ki menhelyről akik nehéz esetek :D Imádja rehabilitálni őket. De nyilván ehhez kell egy magabiztos,határozott jellem aki éles helyzetben is tudja bármikor kontrollálni a kutyát.


Ha a menhely mellett döntesz mindenképpen vidd el többször sétálni a kutyát. Sőt ideiglenes is lehetsz. Így meglátod,hogy mennyire bírsz a kinézett kutyával.


Két barátnőmnek is így lett kutyája. Mindketten ideiglenesen örökbe fogadtak egy kutyát aztán végül ott maradtak :D Náluk az is volt a kutyával első perctől kezdve nagyon meg volt a "szerelem" .

Tehát ilyen opció is van.

2020. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Nekem egy pár éves menhelyi kutyusom van. Egy út szélén találtak egy másik kutyával együtt.Nagyon jo természetű,ragaszkodó , imádja az embereket és más állatokat. Néha makacs de könnyen tanítható. Szobatiszta volt már mikor hozzánk került és szépen ment pórázon is. Nem bántuk meg hogy onnan hoztunk kutyust.
2020. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!