Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy kinél van a kutyám?

Figyelt kérdés

Míg külföldön voltam munka miatt, egy ismerős vigyázott rá, nyilván minden cuccát (kiskönyvet is) odaadtam neki.

Mikor hazajöttem, azzal szembesültem, hogy beadta menhelyre, mert gyógykezelésen volt vagy mi. Elméletileg utána érte akart menni, de nyilván már nem adták neki oda.

Nagyon haragszom rá, és persze magamra is, hogy hogy bízhattam rá (de teljesen megbízható, állatbarát volt, többen is bízták már rá nyaralás alatt a kedvenceiket korábban gond nélkül).

Nem hajlandó megmondani, hogy melyik menhelyre adta be.


2020. máj. 1. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya a te neveden van, és chipelve van akkor elvileg meg lehet találni. Én simán megfenyegetnem egy feljelentéssel. Ha így se mondja meg akkor pedig jogi útra vinnem
2020. máj. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem mondja meg? Ez elég gyanús. Ha más nem, körvejárnék minden menhelyet.

De ezek alapján én arra is gyanakodnék, hogy lehet elpusztult de nem akarja bevallani :S

2020. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt kihagytam, hogy felhivtam az állatorvost még aznap, de "átiratta" a saját nevére a kutyát valószínűleg egy másik orvosnál, de többet sajnos az én dokim sem mondhatott adatvédelem miatt.

Így szerinte a jogi út is sztornó, mivel nincs róla bizonyítékom, hogy nem én adtam neki a kutyát "tulajdonba"...

2020. máj. 1. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Úgy hagytad ott nála, hogy nem tudtad, hogy beteg lett a kutya? Ingyen kellett saját pénzéből etetnie, orvoshoz hordania? Akkor egyszerűen megszabadult tőle.
2020. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kicsit fura. Mármint oké, nála az iratok, de pl: amikor menhelyről elhoztuk a kutyánkat, kaptunk papírt. Amikor befogadtuk a második kutyánkat, az állatvédők szintén adtak papírt, hogy a chip szerint mi vagyunk a gazdik.


Először is 8 napon belül gyógyuló sérülést okoznék, vagy legalább egy tökön rúgást, hogy szaporodni ne tudjon, aztán feljelenthet engem, nem lesz bizonyítéka.


Ha neten volt szó, hogy hozzá kerül, akár egy mondat, szerintem arra elég lenne a rendőrségen, hogy azt megnézzék, tényleg a te neveden volt. Végül is, az állatorvos faxa, hogy ráíratta a chipet, viszont te ebbe nem adtad beleegyezésedet írásban, se szóban, de az ugye elszáll a szélben, az írás meg örök.

2020. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Átadtad neki a kutyát, nem elvette.
2020. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Jól látom, hogy félsz attól, akinek a kutyádat odaadtad?
2020. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabbik esetben a város összes menhelyét felhívhatod, és elmesélheted nekik a történetedet. Az iratokat nem tudok, visszakaptad vagy sem, de képed van a kutyáról, és ha megvan a kutya, felismer téged, hogy te vagy a gazdája. Szerintem csak ezt tudod tenni, ha az a gyökér nem hajlandó megmondani. Sőt, a menhelyek talán segíthetnek is, hogy beszélnek a többivel, vagy az ismerősödet felismerik, vagy akármi...
2020. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami még eszembe jutott. Facebook-ra írd ki a történetedet, képpel, amin te és a kutyád vagytok. Nehogy még egyszer valaki hozzá merje adni a kutyáját...
2020. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Az allatorvos csak az adasveteli utan irta at a nevemre a kutyam!!!! Az allatorvost kelestd fel a rendorsegen. Kellett volna lenondonyilatkozat az atiratashoz
2020. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!