Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én nem értem hogyan...

Csak én nem értem hogyan lehet úgy kutyát tartani, hogy póráz nélkül lelép a gazdától?

Figyelt kérdés

Ma mesélte egyik gazdi, hogy ő nem tudja elengedni pórázról, mert simán elfut. Nekem eddig 4 kutyám volt, de soha egyik sem akart elszökni, nem is tudom elképzelni milyen érzés lehet, ha csak a póráz kötne minket össze és ha az nincs, akkor viszlát. Nyilván ehhez nevelni is kell, de szerintem alap, hogy a kutyám nem hagy faképnél, ha esetleg elejtem a pórázt. Legfurcsább nekem ebben, hogy a gazdát még csak nem is zavarja, jót mosolyog rajta, hogy ő nem tudja elengedni. A kutya emiatt folyamatosan a flexi végén vergődik, nem tudja normálisan kimozogni magát. Ez a szökés a kutya-gazda kapcsolat hiányából adódik? Nem kötődik a kutya a gazdájához? Vagy nevelés hiánya okozza?


Tudom, hogy nem egyformák a kutyák sem, de azért eléggé rossz nézni, mikor az összes többi kutya szabadon játszik, néhány ilyen kutya kivételével, aki így nem is tud csatlakozni és frusztrált lesz a végére.


2020. máj. 2. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a szökés a kutya-gazda kapcsolat hiányából adódik? Nem kötődik a kutya a gazdájához? Vagy nevelés hiánya okozza?"


Részben meg tudom érteni. Két kutyám van, egyiket nem lehet póráz nélkül. Tény és való, nem nevelték öt és fél évig, nemrég került hozzánk, most öt éves, és mivel volt bántalmazott, sokat javult nálunk. Viszont a póráz... elengedtük már néhányszor, de amikor jót játszott két kutyával, hirtelen valamilyen állapotba került és csak előre futott. Másfél órát kerestük. De ez megtörtént még egyszer-kétszer, amikor a póráz nélküli sétát gyakoroltuk a lakás mögötti parkban, késő este. Dolgozunk még az ügyön, de nem biztos, hogy futtatón kívül nagy elengedések lesznek, mint a másik kutyánknál. :/ És nem azért csinálja, mert el akar szökni, imád minket. Nem is tudja, hogy mit csinál. Legutóbb is amikor futni kezdett, amikor apám játszott vele, kiabáltam neki, aztán mielőtt sarkon fordult hallotta meg és farokcsóválva jött hozzám, mintha nem történt volna semmi. Ha két métert lemaradok, megint keresni kellett volna, mert elvész a sötétben a sarkon túl, a lámpák hiány miatt, ő meg fekete kutya.


Így meg tudom érteni, akinél ez a helyzet. Zavarni zavar, mert jó lenne, ha őt is el lehetne engedni, de ehhez remélem csak idő kell.

2020. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

*négy és fél évig


Nem öt és fél évig...

2020. máj. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a nevelés hiánya vagy a rossz kapcsolat miatt. Fajta jellemző is lehet. Pl a huskyk elég makacsak és szökősek. Lehet hogy a kutyaikolaban vissza jön de egyszer sem biztos hogy mindig minden helyzetben. Egyszerűen van amelyikben nem lehet maradéktalanul megbízni ezzel kapcsolatban. Vagy pl lehet hogy egy kutya amúgy szó fogadó de meglat egy macskát vagy nyulat vagy akármit és se hall se lát csak utána veti magát.
2020. máj. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Futtatón kívül nem is lehetne póráz nélkül vinni!

Nekem volt Kaukázusim, most Német juhászom és Palotapincsim van. Egyik se volt szökős, teljessen behivhatóak! Van egy Jack Russell jellegű kutyánk, ő világgá is menne, ha elengedném.

Amúgy meg engem a sok ősze visza rohangáló kutya idegesít, mert sok esetben lehet nem megy világgá, de oda futkosik minden kutya és a gazdája csak les! Volt olyan, aki oda kiabált, hogy nem bánt...mondom de az enyém igen (aki nem igaz), csak nem szeretem, ha megkérdezés nélkül csak úgy oda futkosnak!

A Pincsimnek ment neki már egy kissebb kutya, a Német juhászunk védte és én voltam a hülye a másik gazdinak, mert úgye ő nem látta, mert csak ballagott meg kiabálgatott neki.

Enyémek ha el vannak engedve a keveréken kívül, kutyához sem megy oda, pláne ha raszolok.

2020. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tudja a kutyájáról,hogy nem megbízható a behívása vagy netán agresszív, akkor jobb,hogy pórázon van.


Persze azért nem mondanám normálisnak az sem,hogy ha elejted a pórázt a kutya már akkor is világgá megy.



Nekem van egy átörökölt 9 éves havanese-m. Ő nem jön ki többi kutyával. Voltunk suliban is. Ott működik,utcán nem igazán.


Utcán nem engedem el,mert macskáról nem hinném,hogy elhívnám.Felénk meg azért vannak. Meg panelok közt bárhonnan előbukkanhat egy kutyás, bár nem menne oda,de nem szeretnék kockáztatni,mert ha a masik ugat akkor fix,hogy nem tudnám behívni. Akár ő is húzhatja a rövidebbet..


Parkban természetesen póráz nélkül van, van egy nagy rész ami elhagyatottabb. Ott szoktunk labdázni feladatozni, szaglászik futkorászik. Szóval le van fárasztva. Dunapartra is leszoktuk vinni,bár nyaranta csak 1-2 alkalommal, amíg nincs kutya addig tökéletesen működik,nem megy oda emberekhez sem,semmi.


Most van egy kölyök kutyám is, már oltások után mentünk a parkba hosszú pórázon gyakoroltuk a behívást. Parkban már ő is szabadon van jelenleg 5 hónapos. De pl utcán őt se merném,mert minden kutyához menne barátkozni. Még ahhoz is aki megakarja enni őt :D érdeklik a futó gyerekek,rollesek stb. Őt a biztonsága érdekében még pórázon tartom. Későbbiekben kihaltabb utca részeken tervezem elengedni.


Első kutyám volt olyan,hogy bárhol ellehetett engedni,nem ment oda se kutyához,se macska után, 2 méternél messzebb sosem ment.Tökéletes kutya volt. Mindenhol tudta hogy kell viselkedni. Első szóra jött mindig. ő 1,5 évesen került hozzám. 16,5 évesen ment el. Brutál milyen kapcsolat volt köztünk. Mindig más időben értem haza,de ha anyum itthon volt mondta mielőtt jöttem 10-15 perccel a kutya mindig az ajtóhoz ment és ott várt.Pedig volt mikor 3 kor végeztem volt mikor 6 kor, aztán 4 kor. Gyalog jártam. Nem tudom honnan tudhatta. Meg is sínylettem mikor elkellett altatni.


Valamilyen szinten azért fontos a kötödés.


Vannak fajták amik önállóbbak,makacsabbak,öntörvényűek ők kevésbé ragaszkodóak,szerintem. Ezért is vannak szökési hajlamaik.

2020. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!