Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kiskutyák alkalmasak erre?

Barbi58 kérdése:

Milyen kiskutyák alkalmasak erre?

Figyelt kérdés
Én kiskutyát keresek de olyant aki barátságos mindenkihez és jól el lehet vele játszani esetleg még az autóban is vihetem őt persze úgy gondolom hogy a kezemben tartom őt de nem én akarnám vezetni az autót félre értés ne essék 😅😂
2020. máj. 3. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Autóban nem jó kézben tartani a kutyát, mert balesetnél mindketten súlyosan sérültök. Amúgy pl. törpe uszkár. (a lepontozást előre is köszönöm, köcsög).
2020. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiskutyát nem tartunk kézben autóban. Bár nagyot sem. Vásárolunk egy megfelelő méretű szállítóboxot, és azt rögzítve utaztatjuk a Fifit. Egy nagyobb fékezés csúnyán kirepítheti őt a szélvédőn a kezedből és nem kellemes utána összekaparni a betonról a kutyát. Másrészt, ha ti is megsérültök, a mentősök sokszor az acsarkodó kutyától nem tudják ellátni a sérültet, gondolom nem célod hogy ey téged bevédő kutya mellett vérezz el.


Ha ennyi a célod vele, hogy társ legyen és utagzathass vele tökéletes mind a sokszáz kisméretű kutya számodra aki a menhelyeken gazdára vár. Bishon keverékek, csivik, stb.

2020. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy barátságos legyen az szoktatás kérdése, kölyök korban oltások után sok felé kell vinni, sok ember közé,gyerekek. Kutyaovi. Autózást is kölyök korban kell elkezdeni, hetente 1-2 alkalommal legyen autóban ez fontos. Mert ha hirtelen 1-2 évesen jut eszedbe berakni akkor lehet stresszelni fog.


Kézben nem ajánlatos tartani,autózásnál max míg oltásokra jártok és kicsi. Egy szállítóbox a legtökéletesebb.

Kutyák nem maradnak nyugodtan ölbe nehogy azt hidd,ritka amelyik igen.


Nekem az 5 éves kutyámnak is boxa van. Illetve most van 5 hónapos (közepes testű lesz) de már megrendeltem neki a boxot a kocsiba. Nem tud nyugton lenni, ide oda járkál,áll ami veszélyes,ha pl fékez a kocsi.Mivel 13 kg, ölben már elég necces ültetni,meg nem marad meg. Biztosabb lesz neki a box. Na meg pl ha kirándultok,vizes,koszos lesz akkor is egyszerűbb boxba rakni, ott lepereg róla a kosz,megszárad. Elég csak a boxot takarítani nem az egész autót :D


Ha csak ennyi az igényed erre minden kutya alkalmas igazából(kivéve a nagyok, azokat ölbe nem tudnád tartani :D ) A legtöbb minden szoktatás,szocializáció,nevelés kérdése.

2020. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, minenkivel barátságos kistestű kutyusok.

2020. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Húha... Először egy nyelvtan tanárt javaslok neked. És ha már az írás megy, esetleg utána gondolkozz kutyában. De gyereknek amúgy sem való állat! (Mert az írásod és stílusod alapján gondolom kisgyerek vagy.)
2020. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
15 éves leszek
2020. máj. 4. 08:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, kisgyerek vagy. A kutya pedig a szüleid felelőssége lenne, nem a tiéd. Ők akarnak egyáltalán kutyát? Tudják, hogy mennyi költséggel és munkával jár?
2020. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk már van egy kiskutyánk a családban de az kinti kutyus és amúgy tudják hogy mennyi felelősséggel és gonddal jár de anyukám szeretne még egyet mint én képzeld
2020. máj. 4. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!