Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen körülmények közé milyen...

Ilyen körülmények közé milyen fajta kutyát ajánlanátok? +Ezekről a fajtákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A kérdés egyelőre még teljesen elméleti, minimum 2-3 év még mire lehetőségem lesz kutyát venni, de addigra szeretném meghozni a lehető legátgondoltabb döntést.


-családi/kertesház, ki-be járási lehetősége lenne a házba

-minimum egy másik kutya lenne rajta kívül, és egyéb állatok is (magyar vizsla, tyúk, macska)

-időnként magammal vinném munkába, de olyan is lenne, hogy otthon kell maradnia (sok autózás és kb fele-fele arányban irodai munka és terepen mászkálás)

-tanítható, intelligens kutyát szeretnék

-hosszabb távon gyerekek is várhatók a családban (2-3)


Nekem a legszimpatikusabbak az agár, jagdterrier és a drótszőrű foxterrier, szerintetek nekik mennyire felelne meg ez az életforma?

Milyen más fajtákat ajánlanátok még?



2020. máj. 4. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Labrador.Nekem is az van.A világ legszebb legokosabb kutyusa a Labrador.
2020. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Keverék. Menhelyrol.
2020. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

-tanítható, intelligens kutyát szeretnék


A felsorolt fajták mind intelligensek, de hogy taníthatóak, az már más kérdés. Meg attól függ kinek miben merül ki a kutya tanultsági fokozata. 100%ban legyen behívható, csinálja végig az engedelmességi tanfolyamokat? Mert akkor arra se az agár, se a terrierek nem jók. Mindegyik fajta nagyon önálló, nem azért lettek kitenyésztve hogy a gazdi parancsaira ugráljanak. Ráadásul különböző energiaszintűek. Míg az agár egy kanapékutya, megfelelő futásmennyiség után, addig egy terrier állandóan pörög.

2020. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Kisbaba koraba vidd oda a kutyat a macska meg madarak koze,kulonben meg a foxi meg jagd is ki fogja oket nyirni! A gyereket elturi a foxi meg jagd.


Agar,jagd,foxi: mindnek heti 5/6x 10-20 km /alkalom a futasigenye. Ez jisson eszedbe,amikor leragja a cuccod vagy kinyirja az allataid,mert nem futottal vele. Minden egyednek masfajta a feszultseglevezetese,ha nem mozgatod le.

Nem eleg a seta vagy kertben szaladgalas. Ezeknek a kutyaknak napi egy ora folyamatos sprint az igenye! A foxim,aznap fogadott szot,amelyik hajnalban futottam vele. Kemeny sportkutyak.

Ja es futas utan meg lejatszotta ,kifuttatta kifulladasig a tobbi kutyat a Margit szigeten. Irdatlan energia van bennuk. Mindig mindenkivel setat beszeltem meg,nem etterembe ultunk stb,h a kutyam futhasson orakat.

Ezt gyerek mellett nem lehet biztositani neki. Ezt tudd,mielott merges lennel,h nem fogad szot. A tisztelet a foxinal ,jagdnal napi 1,5 ora futas utan kezdodik. Minden nap le kellett tennem az asztalra sokmindent a tiszteleteert. Minden helyzetben vizsgaztatott a vezeto szerepert. Nem tudom,h talalsz-e alacsony energiaju egyedet az alombol ilyen kutyak kozt. De meg az is sok lesz az eletviteledhez.

2020. máj. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Agárnak nem kell 10-20km futás naponta. Egy másfél órás séta bőven elég neki ha abban van egy kis szabadon futkározás. Utána úgy is egész nap a kanapén hever majd. Viszont vadászkutya, erős űzőösztönnel, így náluk a behívhatóság nehéz, főleg ha vadat lát. Engedelmes feladatokra nem mindig alkalmas. Nem lesi a gazdi kívánságait. Inkább amolyan macska kutyák akikkel meg kell tanulni együtt élni.

Gyerek mellé, meg munkába járáshoz, inkább agarat ajánlanék mint egy terriert. Azok állandóan pörögnek, folyton le kell foglalni az agyukat, munka kell nekik, míg az agarak bent a házban nyugodtak, csöndesek. Kerten belül meg lehet tanítani nekik, hogy a többi állatot ne bántsák. Ha a magyar agár túl nagy esetleg méretben akkor ott van a whippet. Közepes termet, egy vizslával nagyon jól ellenne.

2020. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Amúgy a kérdésemtől függetlenül, tényleg létezik olyan ember aki képes napi 10-20 km-t futni a kutyájával munka meg család mellett? Én 5km-nél többet még kocogni sem tudok, max sétálni, de az meg rengeteg idő :O

2020. máj. 6. 21:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja meg az, hogy intelligens legyen, tényleg nem pontos megfogalmazás volt, úgy értettem, hogy legyen benne igény a tanulásra, élvezze azt, hogy használhatja az agyát
2020. máj. 6. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az agár teljesen reálisnak tűnik, foxik között is sok a teljesen alkalmazkodó tipus (még jack russel hasonló). A jagd terrier viszont inkább tapasztalt gazdának való munkakutya. Tapasztalataim alapján valószínűleg nem őket ajánlanám.
2020. máj. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na akkor mivel az elso valaszom nem volt számodra hasznos, kifejtem, mert epp van idom.

A kutya olyan lesz, amilyenne neveled es shogyan szocializalod.

Van egy nemetjuhaszom es van egy menhelyesem. Gyerekkorom ota kutyas vagyok.

En nemetjuhaszos vagyok. De a menhelyrol valo befogadast sem adnám fol soha, mivel a tapasztalataim alapjan a keverekek hihetetlen ertelmesek, ha pedig elnyeri az ember a megtepazott lelkukben a bizalmat, akkor naluk kitartobb es figyelmesebb kutyat nem talal. Ez teny. A gyerekeket imadja, habar bantottak gyerekek kiskoraban es ujra kellett szocializalni, hihetetlen akarat van bennuk a beilleszkedes irant.

Volt szalkas tacskom, nemetjuhaszom, keverekem stb.

Egyik sem volt hiperaktiv, egyik sem szokott el stb.

Normalis mozgasigenyuk volt es mindig feladatokat kaptak. A tacsko patkanyozott, a németjuhasz pedig pl fat szokott hordani velem a begyujtashoz.

Minden kutyának mas igenye van. Alapvetően mindnek igénye van a vele valo foglalkozásra. Kertben vannak, de be is jonnek es setalni is megyünk erdobe.

Ha fajtatiszta mellett döntesz, akkor csakis megbizhato tenyésztőtől vegyel kutyat, ne sajnald a penzt, orokletes es egyeb fajtabetegsegek igy is fennallnak majd azert..

Egy keverékkel azert mas.. Bizonyitottan egeszsegesebbek es sok esetben tovább is elnek. Szerintem amugy az intelligenciajuk sok esetben veri a fajtatisztaket es baromi sokoldaluak.

2020. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!