Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának lehet hivatalosan...

Egy kutyának lehet hivatalosan két gazdája?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kiskutyát a párommal, és érdekelne, megoldható-e,hogy az oltási könyvében is, illetve a chiphez tartozó adatokban is ketten szerepeljünk majd. Van valaki, akinek a kutyusa ugyanígy "több gazdis"?

2020. máj. 5. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk egy névre van írva. Nemtudom hogy megoldható e de sztem kérdezzétek meg amikor berakják a chipet.
2020. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a doki azt mondta, válasszuk ki, melyikőnk nevén legyen, szóval szerintem nem lehetséges két név. Az örökbefogadási lapon a párom van (két örökbefogadott macskánk van, az egyik kvázi az enyém, a másik az övé), de az állatorvosnál végül az én nevemre került az oltási könyv és a chip, így gondoltuk praktikusabbnak, így egy név alatt látszik mindkét állat, ha szükséges.
2020. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Hivatalosan sem az oltási könyv, sem a chip nem igazol tulajdonost, így oda bármilyen nevet beírhattok. Egyedül a szerződés és a tk a megfelelő igazolás, azokban pedig meg lehet jelölni több tulajdonost.
2020. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, mire lenne az jó?
2020. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4# Gondolom arra az esetre, ha szétmennének. Chip mentén a kutyát kettéfűrészelik és meg van oldva.
2021. nov. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!