Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a flexi pózáz, vagy...

Jó ötlet a flexi pózáz, vagy fölösleges?

Figyelt kérdés
Nemsokára örökbefogadunk egy kiskutyát, várhatóan közepes testű lesz, keverék, ami látszik, hogy valami bull típusú van benne. Most 5 hónapos. Felmerült bennem, hogy flexi pórázt vennék (nyilván olyat, ami az ő várható súlycsoportjához jó), mert eleinte nem engedhetem majd el a pórázról ugye, de így azért mégiscsak lesz mozgástere. Jó ötlet lenne ez, vagy fölösleges, és inkább csak kicsi kutyáknak hasznos ez a póráz? Kutyáim voltak már, nagytestűek, ilyen pórázt sose próbáltunk.
2020. máj. 5. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A felxi rossz dolog.semmit nem tanul a kutya,kiveve azt higy azt csinál amit ő akar....rövid póráz,és fegyelmezett,láb melletti séta,abból tanul is a kutya
2020. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Az elsővel pont az ellenkezőjét mindom: a flexi egy teljesen jó dolog jól használva. De sem a szép városi sétát, sem a behívást nem lehet ezzel tanítani, sem lefárasztásra nem alkalmas.
2020. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a flexit, sokan rosszul használják, ami balesetveszélyes, akár azért, mert valaki megbotlik benne, vagy összeakad egy másik kutyával, ha a flexis gazdi nem figyel, merre kószál a flexi másik végén a kutyája, de tud vágni is a flexi, ahogy húzza a kutya. Ésszel használva nincs problémám a flexisekkel, de ilyen nagyon kevés van.

Én kipróbáltam, normálisan használva, de az én 9kg-os kutyusom is tud olyan lendülettel menni, hogy kiakasztja a flexit, szóval én nem használom. Fix pórázt, állítható fix pórázt, 5 méteres fonott kiképzőpórázt (ha parkban nagyobb teret akarok neki engedni, hosszabb is létezik, nekem ekkora van) vagy rugalmas, futáshoz is jó pórázt használok (ezt derékra is lehet csatolni egy övvel).


Amúgy jogszabály értelmében egyébként sem engedheted el közterületen, csak senki nem tartatja be.

2020. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy elvileg nem engedhetem el közterületen. Vidéken élünk, sok hatalmas terület van a település körül, ahol senki sem jár (csak néha kutyások). Itt szoktuk őket elengedni. Bekerített futtató itt egyáltalán nincsen, ez nem város, 20 km-en belül nincs is nagyobb város. Szóval igen, elismerem, ezzel pont szabályt szegek én is, ahogy mások is.

Szóval, hogy jobban kifejtsem, nem városban használnám a flexit, meg emberek, más kutyák között, hanem ezeken a helyeken, ahol kb a madár se jár. Addig, amíg nem tudom 100%-ra, hogy a kutya behívható, csak hogy szabadabban mozoghasson. Minden egyéb esetben, emberek közt, utcán bőrpóráz. A nagyokkal is így csináltuk mindig, addig volt rajtuk bőrpóráz, míg el nem értük az üres területeket, aztán szabadon mentek, de ők természetesen behívhatók voltak már ekkorra.

2020. máj. 5. 17:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod, amíg kicsi, nem biztos, hogy tud akkorát rántani, de ha bull típus van benne, akkor lesz ereje, és kiakaszthatja simán úgy, ahogy az enyém is, pedig ő nem bull típus, még távolról sincs benne ilyen, sokkal karcsúbb. Én ajánlom a hosszú kiképzőpórázokat, nem vág, erős. Webáruházból lehet rendelni, nekem is onnan van.
2020. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na igen, ezért nem is gondolkodtunk eddig ilyenen német juhász meg rottweiler mellett, szerintem nincs az a flexi póráz, ami ezeket megfogná :D És hát igen, a bull is erős, ezért is csak így az elején gondoltam. De közben a tesóm mondta, hogy neki van egy fölösleges, úgyhogy végülis megvenni nem kell, egy próbát megér. Köszi a válaszaitokat.
2020. máj. 5. 17:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Textil pórázt javasolnék. Elég negatív tapasztalatom van a flexivel.
2020. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Flexi egy bullnak😂 Neki szuksege van a vilagos korlatokra,kulonben fejedre no .

Neki tobb futas kell 1-1,5 eves kora utan,mint a nagytestueknek! Sokkal tobb.

2020. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

En is ugy gondoltam ahogy te.

5 honapos és 14 kg a kutyam, elvileg 18-19 kgnal megall.

Vettem flexit higy majd nagyobb mozgás tér ahaaa, utcan rohadt szar setaltatni vele. Alig lehet vissza fogni stb. Mikor sima textillel viszem utana akkor meg húz ossze vissza.


Nala se 100%a behivas, park egy elhagyatottabb területen szoktunk lenni. Eleinte egy 20meteres vékony kotelet kötöttem rá, ugy tanultunk a behivast. 80% ban már vissza jon. Kutyafuttatoban van még elengedve. Ennyi. Flexit akkor rakom rá ha megyünk kirándulni az erdőbe. De ezt megszokta.


Utcan számomra egy 10kg pluszos kutya flexivel nem annyira szerencsés ez tapasztalat. 9-10 kg ig kb őt is egyszerűbb volt kezelni vissza húzni. De mar 14 kgsan nagyon nem. Utana ha meg rövidebbre akarod fogni vagy textil raksz rá. Nem fogsz bírni vele. Úgyhogy azt javaslom tanítsd meg neki a textil porazon lévő setat. Futtatóban engedd csak el. Illetve hosszú porazon lehet a behivast. Azt huzhatja a földön, hivod nem jon, hivod másodjára nem jon rantasz a porazon. Újra hívod. Jutifalatot használj. Sok sok gyakorlás kell és idő. Ha van kutyaovi, suli mindenképpen menjetek! :)

2020. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet csak kint használnád kevésbé forgalmas helyen de ha városba akartok menni és normális porazt raksz rá nehezen fogsz vele bírni.


Most olvastam el jobban amiket vissza írtal. Előző voltam.

2020. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!