Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme hámban sétáltatni...

Mi értelme hámban sétáltatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Semmi közöm hozzá,nem is kritizálni akarok,csak érdekel,sokakat látok hámmal sétálni ,az én kutyámnak csak nyakörve van,miért jobb a hám ?
2020. máj. 5. 18:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
58%
Mert nem a nyakánál fogva húzod a kutyát hogy megfulladjon hanem a testénél ha másik kutyával találkozik pl
2020. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Itthon csak bolha nyakörv van a nyakában hogy mégis legyen valami, egyébként hámban sétálunk mivel kinti terepen elengedve egy élénk színű hám jobban látszik mint egy kis nyakörv
2020. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik kutyám szökős és nem behívható, nála ezért kell. A másik póráz nelkül is melettem jönne de azt nem szeretem az utcán. Azért nem nyakörve van, mert zavarta a biléta csörgése a fülehez közel. Igy hogy a hátán van nem zavarja. Régen volt bulldogom, ő siman megfulladt volna nyakörvben.
2020. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Semmivel nem jobb. Divat és sokan azt hiszik, hogy ettől "menőbbek". Munkakutyáknál van értelme, de a hobby kutyáknál nincs. Azon kívül, hogy több kutatás is bizonyította (főleg amerikai), hogy a hámmal jobban kell a gazdának figyelnie, mert sokkal súlyosabb sérülés okozható a kutyának mint a nyakörvvel. Nyilván ez azokra vonatkozik akik nem ismerik a hám használat szabályait. Én magam láttam már tacskót hámmal úgy megrántani, hogy majdnem tökéletes hátraszaltó lett az eredménye, ez tacskóknál súlyos gerinc problémát okozhat.
2020. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Eredetileg azért vettem hámot, mert kutyás akadályversenyre akartunk menni, oda meg kötelező. Aztán hogy szokja, mindig ráadtam, amikor futni vagy sétálni mentünk. Most már ha meglátja, teljesen bezsong, már dugja is bele a fejét.

A két oldalon van tépőzáras felirat, oda kakis-zacsikat erősítettem, így nincs az, hogy elfelejtek vinni.

Elöl, a nyakrész alatt a hám erősen fényvisszaverő. Ha szembe valaki világít, azonnal látja.

2020. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Amstaff huzzon teljes erobol,ha akar vhova menni??😂 Egy autot is elhuz . Oaracsokat tanult tolem . A nem huzva setalast is megtanitottam neki :fiatal,bivajeros. Sose vertem meg. Mindent falattal.


Csak sulyhuzasra hasznalunk spec hamot.

2020. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Nálam az volt az értelme, hogy a kutyám piszkosul húzott, de odáig hogy fojtotta magát. Oké hogy ezen a kutyasuli segített, de azóta is maradtunk a hámnál, praktikusnak tartom.
2020. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Én sokáig nyakörvvel sétáltattam a kutyámat, de egyre többször előjött séta után a cseresznyeszem, úgyhogy hámra váltottunk. A másik kutyámnak pedig minimális légcsőszűkülete van, nyakörvvel sípol, ha esetleg húz, ezért inkább hámmal viszem, neki is kényelmesebb.
2020. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
A sporthoz jobb. Az én kutyámat ha gyalog viszem sétálni, akkor nyakörvvel megyünk, ha biciklivel, akkor hámban.
2020. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, én nem használok hamot, kivéve ha dolgozok vele (Német juhász), Pincsimnél (póráz nélkül is mellettem jön) és Jack Russell jellegű (vele pl csak fujtóval lehet sétálni) keverékemnél se használom! Sztm a hám csak sportra való!

De kinek mi.

2020. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!