Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja a fojtótól a...

Nem lesz baja a fojtótól a tacskónak?

Figyelt kérdés

van egy retriever pórázom, mert képtelen rendes nyakörv+póráz kombóban sétálni, ügetve megy előre, ugat a kutyáknak, embereknek, támadni akarja a mellettünk elmenő autókat ugatva (WTF?)


Ezzel pedig szépen sétál mellettem, ha esetleg látom, hogy előre akar rohanni az ugató kutyák miatt, akkor rántok rajta egyet, majd egyből lazára hagyom....



De néha elszomorodom, hogy ilyet teszek , nem akarom , hogy baja legyen, de azt sem, hogy egy neveletlen kutyám legyen....



Okos, tanítom, már egész okosan figyel rám de a veszettül minket ugató kutyák, szagok miatt olykor teljesen elvesztem a figyelmét és még a kaja sem motiválja


2020. máj. 5. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pár suliban javasoltak retriver pórázt. Majd amikor láttam hogy ennek sincs semmi értelme, mentem másik sulikba, ahol hülyének néztek 8 kg-s kutyával-retriver pórázzal. Póráz fegyelmet tanítottak meg ilyesmit. Elég volt a nyakörv is.
2020. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahogy kilépünk, veszettül menni akar, viszi az orra, fel se néz, csúszik az orra után békaügetésben :(


Pedig amugy figyelmes s tanulékony, okosan leül és engem néz, ha szólok hozzá ... de ha valamire rááll az agya.... akkor képtelenség hogy rám figyeljen



hogy érhetem el, hogy mindig mindennél fontosabb legyek neki?


Már elkezdtem azt, hogy ugatós, idegbetegül kiabáló kutyás házak előtt kap reggelit, vacsorát kézből, ha figyelmes és nyugodt.... de valamikor hiába éhes, leszarja azt is...és csak 3-4 odahívás után marad is ott és kezd el falni mert éhes

2020. máj. 5. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem rántani kell.
2020. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A kilépésnél, ha megindul, visszamész vele. Amíg nem nyugodtan megy ki, eljátszod jó párszor.

Ez a kezdet.

2020. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kilépésnél megvárja, míg kilépek okosan ül és néz a szemembe, addig nem is megy ki a kapun míg nem engedem "gyere" paranccsal... de aztán utána elszáll


szerintem helyesen használom, mit tegyek ha nem rántani kell? el határozottat rántom oldalirányba, helyesen van felhelyezve és érti is, de azért nyilván rendes nyakörvvel és pórázzal szeretném ha jönne :(

2020. máj. 5. 21:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ezt csinálta . Ami nekem bevált,hogy bármennyire is vergődött,egyszerűen nem mentem vele tovább,csak nyugodtan ácsorogtam. Először 10 percig vergődött mielőtt lenyugodott ,pár nap múlva 5 percig,és így tovább... Nem mondom ,hogy nem teszi próbára a türelmedet, de hatékony . Ha elkezdt húzni,és te mész utána , azzal csak erősíted benne ezt a viselkedést . Hidd el,hamar rá fog jönni,hogy nem érdemes hisztériát csapni,mert akkor nem haladtok ,csak maradj nyugodt is várd ki amíg szépen viselkedik,aztán indulj el. Ha három méter után megint elkezdi,akkor megint megállsz .

Szerintem nyugodtan használd a fojtót,semmi gondot nem okoz ha megfelelően van kezelve ,ez is egy segítség,hogy kizökkentsd amikor már kezdene elborulni az agya

2020. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond a fojtóval, csak ne rángasd!
2020. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha működik, akkor használd! Ez ennyire egyszerű.

Semmi baja nem lesz tőle.


Mivel meg tudtál fogalmazni több összetett mondatot is, vélhetően nem vagy szellemi fogyatékos, hogy akkorát ránts rajta, hogy kitörd a nyakát.

2020. máj. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
óvatos vagyok, néha leszarja, szóval inkább picit rántok :/
2020. máj. 6. 11:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg a megelőzésre koncentrálj, minél hamarabb észreveszed a szándékot, Annál gyengébb inger kell a kizökkentéséhez. Nem kell megvárni a fegyelmezéssel a nem kívánt cselekvést, hiszen nem magát a cselekvést kell leállítani, hanem abból az elmeállapotból kell kizökkenteni, az meg hamarabb fennáll mint a tiltandó viselkedés.
2020. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!