Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne, hogy a ti menhelyrő...

Érdekelne, hogy a ti menhelyről elhozott kutyátok/cicátok honnan van?

Figyelt kérdés
Melyik menhelyről hoztátok el és mi arról a bizonyos menhelyről a véleményetek? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2020. máj. 7. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen érdekelne, meg még az is, hogy milyen fajták vannak benne.


Onnan hoztam, ahol önkénteskedem, először nagyon nem kedveltem, majd addig próbálkozott, amíg haza nem vittem ideiglenesbe, fél év után pedig örökbefogadtam :)

Annyit tudok róla, hogy utcáról fogták be.


Mivel ott önkénteskedem, nem nagyon tudok rosszat mondani(különben már nem lennék ott), pici vidéki meni, mindenféle specializáció nélkül, ha van hely, olyan kutya jön, akit épp dob a gép.

2020. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Zöld menedèk (Vác) menhelyről. Fogalmam sincs milyen keverék úgy néz ki, mint egy mini németjuhász sivatagi rókával keverve (nagyok a fülei) :D

Manapság nehéz menhelyről jól örökbefogadni, enyémnek is voltak bajai (varratelégtelensèg, szemkönnyezés, korpás bőr...stb), de nincs még 1 éves se... a menhely lazább, sokkal jobbak a körülmények, mint máshol, nincsenek úgy bezárva kenelbe az állatok, mint máshol. Itt is van területük, de mikor mi ott voltunk akkor pl szabadon mozogtak a kutyák. Jobban is néznek ki amúgy mint máshol és kevésbé “elcseszettek” lelkileg, én őket ajánlom. Akiket egyáltalán nem ajánlok:budaörsi menhely. Hazudnak, fiktív infókkal csalnak oda embereket és nagyon rosszak a körülmények is. Onnan jöttem úgy el, h többè nem akarok menhelyre menni.

2020. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként én pont a Budaörsi Állatmenhelyre jártam önkénteskedni :)

Mindig volt valami ami miatt nem lehetett menni sétáltatni stb.

De nagyon sajnáltam az ott lévő kutyákat ezért elég sokáig jártam. Most viszont már a Zöld-sziget Állatmenhelyre járok. Nagyon szeretem és sajnos nekem is jobbak a tapasztalataim, mint ott...

2020. máj. 7. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem tőlük van kutyám:

[link]

Viszonylag új csapat, annyira, hogy még nem kaphatnak 1%-ot. Ez egyébként látszik is az örökbeadási gyakorlaton, még nem látom kiforrottnak, a szerződés természetesen a máshol is ismert sablon, az adott. Viszont szimpatikus csapat, igyekeznek, lelkesek, odafigyelnek a kutyák egészségére, és amit tudnak, azt gyógyítanak is, nincs túl sok kutyájuk, de azért nem is pangnak az ürességtől, nem siránkoznak csupa nagy betűvel közösségi oldalon, csináltak egy csoportott a gazdisodott kutyáik gazdijai részére, ahol tudják követni is, mi újság.

Szerintem kell néhány év, hogy kialakuljon a saját rutinjuk, nem róható fel nekik a döcögős indulás, én szívesen ajánlom őket.

2020. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Esztergomi Bogáncs menhelytől fogadunk örökbe épp. Nekem pozitív a tapasztalatom, kedvesek, bármilyen kérdésre válaszolnak, nem kekeckednek hülyeségeken, de arra figyelnek, hogy jó helyre menjen a kutya, ami érthető. Hozzánk egy kölyök jön, kisgyerekek meg cica mellé, semmi problémájuk nem volt velünk.
2020. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

A Noé közvetítésével hoztuk az egyik macskánk. De nem tudták bevenni ("szerencsére"), csak a közvetítést vállalták, az ideiglenes befogadóval kellett csak megbeszélnünk. Így nagyon egyszerű volt.

(A többi állatunk vagy jófogás / Fb stb. ingyen elvihető gazdikereső volt vagy mi mentettük.)

2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nagykanizsa: Élettér állatmenhely.

Lazák. A kutyesz valami németjuhász-foxi szerű keverék. Okos, nyugodt, és nem tudom mi a fene történt vele, de a menhelyen 4 éve bent volt, de úgy rettegett mindentől, hogy egy évbe telt, mire normálisan tudott sétálni, anélkül, hogy egy szembe jövő embertől/kutyától vagy egy lehulló falevéltől összerezdült volna, vagy a házban egy megmozduló függönytől, egy becsukódó ajtótól, egy galambtól, aki az erkélyre szállt .. Amúgy tényleg jó kutya volt, szobatiszta, mindig jelzett, meg nem rágott meg soha semmit, nem rumlizott soha, nem is ugat soha, csak elvan a helyén fekszik, vagy hízeleg nekünk.

Aztán egy utcáról mentett cica, aki 4 hetes volt. Ő a legrosszabbak legrosszabbja, egy ördögfajzat, de imádom. Valószínűleg a korai elválasztás miatt ilyen dilis, vagy mert nem tudtam hogy neveljem, hogy egyben az anyja és a tesó szerepe is rám hárult. De megtanult beszélni, mindent más hangon jelez, pürrög, mekeg, mao-zik, meg tud pacsit adni, érti, hogy gyere ide, marad(jóvanna', előbb voltam kutyás:P), de amúgy egy kis bundás ördög, imád rosszalkodni, élvezettel figyeli, amikor utána takarítjuk a levert csészéket, virágcserepet, amikor elbújik, ha rosszat csinált és mikor megtaláljuk elhemperedik és úgy néz, mintha azt mondaná: nem én voltam.

2020. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%

En menhelyeken nezegettem. Amstaffot akartam. Nagynovesu szeles fajtat. Ivarosan.(Nem vagyok szaporito. A termeszetesseg hive vagyok.) Az illatosrol pl elkuldtek,h az en igenyeimmel(szin,kan,futni jarok rendszeresen a kutyaval,kutyak koze,bkk-zunk,soppingolunk) vegyek tenyesztotol!!! Tobb menhelyen jartam,sehol nem lattam szep ilyen kutyat akkor (most latok sokat) .


Tenyesztotol vettem vegul. Elotte egy szaporito leoltott,h nekem nem valo amstaff..(Vmi miatt nem ment le alepcson a kolyokkutyaja 20 kg meg nem mozdult porazon...) A tenyeszto elonevelt porazhoz szoktatott kutyajat vettem meg. A leiras alapjan volt nekem valo kutyaja. Felevesnel nem akartam fiatalabbat.


Eredetileg kikepzett kutyat akartam ,de sehol se talaltam felarert se.


A menhelyeken nem oltjak a kutyakat meg fergesek,rossz a foguk stb. Ilyeneket lattam,ahol jaetam.( Nem lattam az osszes menhelyet. !!)

2020. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó: De, az oltás, féreghajtó kötelező, a menhelyen is megkapják ezeket, meg chipet, sőt sok helyen ivartalan vagy iv.kötelességgel adnak kutyát, gondolom ezért küldtek el!! A rossz fog, sérülések, betegségek, amiket utcán szednek össze, arról nem tehetnek, igyekeznek kezelni a gondozók nyilván, de a kutya ne tehet semmiről, hogy te emiatt lefújjogod ... És mi az, hogy nem találtál "szép" kutyát, szerinted akkor mind ronda volt, milyen hozzáállás ez, nem csoda, hogy nem adtak kutyát. Tenyésztő meg persze ad, egyrészt, neki az a dolga, hogy eladjon, másrészt, ők pont az ilyen "igényes" gazdikat preferálják, akinek számítanak a külsőségek. Menhelyre az menjen, aki nem a kutya külsejét nézi, egyébként a sok keverék kutya sokkal gyönyörűbb és egyedibb, bármilyen fajtatiszta kutyánál és egyet választani nem bírtam, 2-vel távoztam az illatosról(plusz egy 4 fős alom cicával ..) és így is gondolkodtam, hogy úristen, nem bírok választani, olyan sok gyönyürű kutya van.

Ne Haragudj(atok), nem akarok senkit bántani, de ez a komm felcseszte az agyam ..

2020. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!