Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász mellé milyen...

Németjuhász mellé milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Német Vizsla, Weimari Vizsla, Belga Juhászkutya, Rhodesian Ridgeback, Phu Quoc Ridgeback, Cane Corso, Kis Olasz Agár, Arab Agár, Dalmata, Kangal, Fáraókutya Cirneco Dell' Etna, Husky, Kangal, Malamut


Ezeken a fajtákon gondolkodtam elelyinte. De van egy pár fajta amik ellen érvek szólnak. Pl a Ridgeback a Rodéziai és a fáraókutyák, Weimari Vizslák szerintem nagyon drágább. Bőven meghaladja a 200 ezret.

A Cirneco Dell Etna túl makacs. Szerintem a Dalmata is. A kelet-ázsiaik szerintem túl éhes szájúak. Tehát végűl arra jutottam, hogy nekem a legjobb szerintem egy Cane Corso vagy egy Belga juhászkutya talán onnan a Tervueren érné meg nekem a legjobban.


A németjuhászom bőven megelégszik azzal, hogy heti 2x 5 km-et futok vele. És elég jól belett tanítva gyerek korától. És elég barátságos, tehát nem egy agresszív kutya. Ezek is gondolom megelégednek ennyivel. Mondjuk a Corsonak gondolom sok kaja kell!



2020. máj. 7. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Fogadj örökbe például innen! Ugyanolyan szeretetre méltó kutyák, mint amilyeneket vennél, csak így megmentesz egy állatot!

[link]

2020. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem az az "elelyinte" csak elírás ..
2020. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül heti 2*5 km futás semmi egyiknek sem. Német vizslám van, 10-15 kilométert futunk/sétálunk naponta.


Kinti vagy benti lenne? Ezek közül a fajták közül mindegyiknek az ára vagy meghaladja a 200 ezret vagy ez a mennyiségű és minőségű foglalkozás nem elég neki.

A napi, de legalább (!) minden 2.napi séta alap. Cane Corso nem igazán fog veled futni, bármelyik belga juhásznak pedig édeskevés ez a "foglalkozás".


Ha olyan érvek vannak a corso ellen, hogy ,,gondolom sokat eszik" akkor nem biztos, hogy kéne neked (mégegy) kutya.

2020. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Ezeket a full eltérő fajtákat hogyan sikerült összeválogatni? Kis olasz agár meg kangal?


A belga juhász kemény munkakutya, vele azért mozogni kell rendesen. Husky szökős és szinte fáradhatatlan. Vizslák szintén hatalmas mozgásigényűek. Még a magyart el tudnám képzelni, mert ott sok a küllem vonalas tenyészet, de a német vizsla szinte csak munkakutya. Nehezebben kezelhető, mint a magyar.


Én kuvaszt vagy rottweilert, esetleg labradort választanék nj mellé.

2020. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Egy menhelyi kutya?

Társak megtesz, sok mindent meg úgysem csinálsz vele, legalább lenne egy társa a kutyádnak.

2020. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Tervueren vagy lakenois. Malinois semmiképpen, neki nem elég a heti 2x 5km futás. A vizslák szintén jó választás, bár ha kint tartod csak, akkor inkább a drótszőrű német vagy magyar vizslát tartanék mellette. Agarak- az egy külön kategória. Szerintem nem a legideálisabb választás egy német juhászkutya mellé. Kangalt és mamutot is kihagynám., a ridgebackkel együtt,ezek nagyon domináns fajták. A dalmata soha nem állt hozzám közel, nem ismerem a vézenüket. Amivel még el tudnám képzelni, az egy mudi. A bulldog/ masztiff típusú kutyák megint mások. Egy corso inkább robbanékony, a német juhász viszont a tartós mozgást igényli inkább. Játékban nem nagyon találnak egymásra társként, viszont a csesztetésből ( játékra hívás) könnyen lesz verekedés.
2020. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!