Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A benti kutyákat hány naponta...

A benti kutyákat hány naponta fürdetik? (Vagy amelyik bemehet a lakásba, az udvaron is van és bent is)

Figyelt kérdés

2020. máj. 7. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lakásban élő kutyám van. Ír szetter. Naponta reggel kicsit átkefélem a szőrét. Hetente egyszer "alaposan" átkefélem a szőrét. Ha esős idő van, akkor minden séta után megmosom a lábát. A kutyát a fürdőkádban 2-3 havonta egyszer kutyasamponnal alaposan átmosom és lezuhanyozom. Megtörölöm (hajszárítót nem bírja), füleit kitisztítom, levágom a körmeit. Ő ilyenkor rettentő boldog, futkos egy kicsit a lakásban - Jaj, de szép vagyok - utána bekuckolja magát a fekvőhelyére, betakarom egy fürdőlepedőjével. Alszik, mint a bunda. A szőrzete gyönyörű, mint maga az egész kutya. Mindenki dicséri, és mindenki simogatni akarja.


Sűrűn nem szabad a kutyákat fürdetni, mert a bőrük kiszárad.

2020. máj. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kb.
2020. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Havonta fürdetem a kijárós kutyáimat, ilyenkor kapnak bolhacseppet, féreghajtót, akinek kell karomvágás, szőr igazítás, fülpucolás, ilyenek. Minden fürdetés után használok kókuszolajat és hidratáló balzsamot a bundájukra, ettől visszanyerik a védőképességüket, amit lemostam róluk.
2020. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Birsemleges hidratalo mindenmentes tusfurdovel mosom az anstaffom kb 3-5 havonta. Benti kutya,egyutt alszik velem. Mindig gyonyoru fenyes a szore ,mindig ugy nez ki,mintha egy kutyaversenyen lepne fel. Agyba fobe dicserik idegenek az utcan minden nap.

Soha nem vagyunk betegek,a sok egyutt futas megerositi az immunrendszerunket.

2020. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon indokolt, pl. dögbe fetrengett.

Egyébként nem kell fürdetni.

2020. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Labradoromat minden nyár végén 1x fürdetem. Nekik olyan a bundájuk, hogy lepereg róla a kosz.

Rövidszőrű keveréket havonta 1x, ő tényleg koszos lesz ha pl sarazik vagy sokat van homokos helyen.

2020. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a labradort is csak azért mert sokat uszik természetes vízben, amúgy nem fürdetném meg, max ha valahogy büdös lenne de ez még sosem fordult elő.
2020. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fehér bichonom van és minden nap járunk a futiba.


Kb 1-2 havonta viszem kutya kozmetikushoz, ő meg is fürdeti. Én csak akkor szoktam vízzel lemosni ha sáros lesz a lába. Amúgy a por amibe esténként bele hempereg nem foglalkoztat.

2020. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És a kutyáknál nincsenek kényes helyek amiket többször kell mosni? Tudom a macska nyalogatja magát, de a kutyáknál ez hogy működik?
2020. máj. 8. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:
A kutyák is a nyelvükkel takarítják a "kényes" helyeiket :)
2020. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!