Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha örökbe fogadok egy erősen...

Ha örökbe fogadok egy erősen fajtajellegű kutyát, fajtamentőktől, akkor nem fognak beszólogatni az emberek az utcán, hogy biztos szaporítótól vásároltam?

Figyelt kérdés
2020. máj. 8. 14:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Számít ez?
2020. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne halgass más emberekre. Te tudod az igazságot és kész. Másrészt én még nem hallotam olyanról hogy ezért beszólogattak volna egymásnak az emberek.
2020. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ezért nem fognak leszólítani az utcán, ne aggódj :) Ha pedig igen, akkor mondd meg, hogy Te ezt a kutyát örökbefogadtad!
2020. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutna... Szerintem az épp elég nemes dolog, hogy az ember örökbefogad, nem pedig vásárol. Nem hinném, hogy ezért bárki beszólna.

Nekem volt vizslám menhelyről, attól hogy nem volt tk-ja, én még bátran vizslának hívtam ♥️

2020. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Illetve ha egy rosszállapotú, sérült, esetleg megcsonkított, vak, vagy születési rendellenességgel rendelkező kutyát fogadnék örökbe, akkor arra az emberek hogy reagálnának?


Nem kéne, hogy érdekeljen, illetve dolgozom is rajta hogy ne érdekelne hogy mások mit mondanak...

De szociális fóbiám van és jelenleg nem tudnám szerintem kezelni azt a szituációt pl. hogyha esetleg valami idióták megvádolták azzal az utcán, hogy én bántottam a kutyát.


Emiatt lehet, hogy nekem nem kéne ilyen kutyát örökbefogadni...


Viszont amúgy vagyok olyan anyagi helyzetbe, hogy segítsek egy ilyen állaton és amúgy sincsenek nagyon barátaim.


Szóval nem tudom...

2020. máj. 8. 14:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, az autómatikus javító be van kapcsolva ezen a telón...
2020. máj. 8. 14:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekelne... Láttam már régi sebekkel,hegekkel teli kutyát, aki boldognak tűnt a gazdi mellett, fel sem merült bennem, hogy ő okozta a sebeket. Nagyon sok a bántalmazott kutya a menhelyen, vannak háromlábú, sánta, félvak, sebes, úgy szételletett szuka, akinek az emlői életét végig lógni fognak, stb. De nem érdekelne.

Nem fognak amúgy kérdezősködni, legalábbis elég ritka. Ha megjegyzik, mond meg, hogy menhelyről van. :) szerintem egy kutyus még segíthet is a társasági élettel :)

2020. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb embernek ez eszébe se jutna. Ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak! Elég, ha akkor gondolkozol rajta, ha például megtörténne (bár szerintem erre elég kicsi az esély). Ha pedig valaki megkérdezi, akkor szépen magyarázd el neki! De még egyszer mondom, ilyen semelyik normális ember eszébe nem jut, hogyha miközben sétáltatod, látszik, hogy szereted a kutyát. Ez meg rajtad valószínűleg látszódni fog. :)
2020. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Akármiért beszólhatnak. Ha hülyével találkozol még törzykönyves kutya miatt is mert "annyi kutya van a menhelyen" vagy akármi.


Nekem "szapis" (elvileg véletlenül besikerültek) keverék kutyám van, erősen fajta jellegű. Néha megkérdezik milyen fajta mert érdekesen hullámos bundája van (bolognese havanese keverék) de még sose tettek rá negatív megjegyzést.

Nem hiszem, hogy beszólnának max megkérdezik honnan van, te elmondod hogy mentett, kész.


Csonka kutyára se szólna egy normális ember semmit mert mindenki tisztában van vele ha valaki ennyit bántaná a kutyáját az nem tartja meg, főleg nem mutatkozna vele.

2020. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Néhány jótanács ezzel kapcsolatban:



1.


Még ha személyesnek is tűnik, az emberek ritkán csinálnak bármit is miattad. Önmagukért csinálnak dolgokat. Tudod,hogy így van. Talán nem vagy képes mindent irányítani amit mások mondtak vagy tettek veled, de eltudod dönteni, hogy emiatt ne csökkenjen az önbizalmad.


2.


A boldogtalan emberek legtöbbször azok, akik túl sokat foglalkoznak azzal, hogy mit gondolnak mások. Csodálatos szabadság hagyni az embereket a saját hitük szerint élni és nem személyesnek venni a dolgokat.


3.


Ne csökkentsd le a normákat, és ne feledd, hogy az elvárások elengedése a legjobb módja, hogy megmenekülj a csalódástól. Nem mindenkinek van olyan nagy szíve, mint neked.


4.


A félelem elítél, a szeretet megbocsát. A megbocsátás felülbírálja azt, amit a félelem létrehozott.


5.


Emlékezz : a belső béke ott kezdődik, amikor képes vagy nagy levegőt venni és azt választani, hogy nem engeded meg, hogy más emberek vagy események befolyásolják a gondolataidat. Nem az vagy, ami történt veled, az vagy, amit most a jelenben választasz. Szóval mély levegő és kezd el!


6.


Nem mindig leszel fontos mások számára, ezért kötelező, hogy te önmagad számára a legfontosabb legyél. Tanuld meg tisztelni, becsülni és szeretni önmagad. Válaszd saját magad még ma!


7.


Légy, aki vagy, mond ki, amit érzel, mert azok, akik számítanak, nem bánják, és akik bánják, azok pedig nem számítanak.


8.


Nem az bánt téged, amit mondanak neked : olyan sebeid vannak, amelyeket megérint, amit mondanak. Te okozol fájdalmat magadnak. Nincs rá mód, hogy személyesnek vedd.


9.


Ne vegyél semmit személyesnek. Semmit sem tesznek mások, miattad. Amit mások mondanak vagy tesznek, egy vetülete a saját valóságuknak, a saját álmaiknak. Amikor immunis vagy mások véleményére és cselekedeteire, akkor nem leszel áldozata a szükségtelen szenvedésnek.


10.


Ha te vagy a nagyobb megbocsájtasz és elengeded!

2020. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!