Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő BARF gazdi vagyok....

Kezdő BARF gazdi vagyok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Alapvetően a Farkaskonyha oldaláról tájékozódom, végigolvastam a BARF 1x1-et illetve a videóikat is néztem. Most döntöttem úgy, hogy belevágok.

Kezdésnek milyen kiegészítőket ajánlotok? Csipkebogyópor, spirulina, pocak mix, lazacolaj?

Illetve ha kacsahússal és csirkehússal kezdek az rendben van?

Igaz az, hogy a húst mielőtt a kutyának adom 2-3 napig jó ha a fagyasztóban van és így biztonságosabb? (higéniailag)

Illetve tápról átváltani nem úgy kell BARFra, mint két tápváltás között. Eddig kétszer evett a kutyám, de gondolom ez BARFnál nem jó. Egyen egyszer naponta és koplaljon 1 napot mielőtt elkezdjük?


Köszi a válaszokat! :) Bármilyen tanácsot szívesen fogadok :)



2020. máj. 8. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Kezdésnél max pocak mix más semmi.

Nem, a kacsa nagyon zsíros, könnyen emészthetővel kezdj, vagy csirkével kezdj vagy nyúllal. Így ha pl a csirkére allergizál akkor azt is látod.a barf a fokozatosságról szól.

Nem kell a fagyóban legyen, kivéve hal és vad, de azt 2 hétig. Más mehet frissen is, akár közvetlen vágas után.

Nem, nyerset nem keverünk táppal, drasztikus átállás kell, egy koplalónap aztán csak nyers. Kétszer evés is töb oké.


Lépj be a BARF elvek az alapoktól csoportba facebookon, nagyon jó kezdő fileok vannak feltöltve és a tagok is segítőkészek :)

2020. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Kacsat ne adj. Tul zsiros. A kutyaknak nem tesz jot az ilyen zsiros hus.

Mi halat eszunk mindketten a kutyammal :) A hal jobb testepiteshez is.

2020. máj. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: A kutyának szüksége van az állati zsírokra. Tél előtt, vagy egy kis hízás érdekében nyugodtan etethetsz több kacsát, meg kacsát amúgy is :)
2020. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor kacsa nyak máj+ szív (ez 150+77g) nem mehet úgy, hogy mellé az izomhús pedig csirke? 600 g lenne a napi adag elvileg.

Illetve van erre valami “szabály”, hogy melyik húst milyen idő után lehet adni?

2020. máj. 8. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van, mint ahogy fent már lertam. Csirkével kezdj, mert az könnyű hús. Első héten mellcsont, meg nyesedék hozzá, esetleg combhús (csont nélkül!) második héten mire beállítottad a hús-csont arányát a végtermék alapján (ne legyen túl kemény, se túl puha) mehet hozzá a husi róvására egy kis máj. Ha az is ok, akkor egy kis szív.

Ha csirkével már minden ok, átléphettek pulykéra pl, vagy nyuszira. Majd aztán az erősebb húsok, kacsa, marha.

Ne akarj startból erős hússal kezdeni, mert csúnya hasmenés hányás lehet belőle, ha nem bírja!

2020. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Közben beléptem facebookon a barfos csopiba is, elolvastam a start doksit is. :) Így már azt hiszem, hogy világos minden
2020. máj. 11. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!