Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler és a cane corso...

A rottweiler és a cane corso habitusuk miben különbözhet, illetve melyik tekinthető valamivel egészségesebb fajtának?

Figyelt kérdés
2020. máj. 8. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

A roti szerintem tobbet tud futni. (Nekem amstaffom van. O 3-4 orat tud futni velem. :)


Keves roti meg cane corso gazdi van itt sajnos. Csoportokban erdeklodj facen.


Nagyon egyedfuggo. A tenyeszronek mondd meg ,mit akarsz vele sportolni meg mennyit. Mire akarod a kutyat. O meg fogja mondani,melyik energiaszintu kicsit adja. Kiskorban jobban hozzaszoktathato a azaladgalashoz. A ilyen nagytestueket 1,5 eves koruk utan viheted magaddal futni.


Az egeszseg : ne adj gabonat meg ne hizlald tul,h samtitson.

2020. máj. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tény a rotweilet aktivabb fajtának mondják, bár ez inkább egyedfüggő is lehet, illetve a roti könyebben képezhető.

Illetve a Cane Corso nyugodtan, kevésbé mozgékony, itthon elég divatkutya lett náluk több a diszplázia, allergia epilepszia állíltólagosan, azért hátha vannak itt corsósok, akik tudnak mondani v.mit.

Rottweiler/pit mixem van, azért kíváncsi lennék más emberek véleményeire.Több forrás is a rottweilert egészségileg érzékenyebbnek tekinti, esetleg ez téves?

2020. máj. 8. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkavonalas roti még normális, egészséges. De a mai malacfejű tenyészetek csak eltorzítják a fajtát és show vonalasnak nevezik.

Nekem amúgy roti-corso mixem van:D De az ő szülei hatalmas, erős, egészséges tanyaőrző kutyák. Én meg lakásban lakom vele sajna, de el van, alapból nyugodt vérvonal, mint a szülei. Igazából csak nagy sétákat szoktunk tenni, imád felfedezni, de elég domináns más kutyákkal, nem agresszív, csak tekintélyt vár el:D Szóval reggel este 2-3 órát mászkálunk minden nap, mindenfele szoktunk menni, erdős-mezős helyeken meg város felé is.

2020. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a cane corso-rottweiler mix már majdhogynem félig bandognak számít :)

Bár a bandog alapja inkább a pitbull, szívóssága és mozgékonysága, vehemenciája miatt keresztezték nagyobb kutyákkal.

2020. máj. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!