Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. A páromnak van egy kutyusa és nekem is. Az övé kb 10napja nagyon furán viselkedik. Mi történhetett vele? Tapasztalt valaki ilyesmit? A többi lent.

Figyelt kérdés
A kutya furán viselkedik. Keresztülfekszik a combomon, vagy csak az első 2 mancsát teszi rá a lábamra és a fejét a hasamhoz. Egyik nap a kanapén ültünk, a párom átölelt,az egyik keze a hasam előtt volt. A kutya feküdt,de felugrott és akart volna jönni. A párom nem engedte(itg egy egy éves német dogról beszélünk, nem egy öleb). Erre felugrott a kanapé háttámlájára, hátulról közénk furakodott és hiába nem fért el rendesen, a párom kezét ellökte és a fejét a hasamhoz tette. Sok ilyen van. Nem értem mi történt. Mindig az ölembe akarja tenni a fejét. Már a kocsiban is hátra kell ülnöm,mert előre jön hozzám. Tapasztalt ilyent valaki? Mit lehet tenni? Van egy yorkim,semmi baj nem volt eddig. Most nem akarja hozzám engedni sokszor.

2020. máj. 9. 07:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Késik kb egy hete, de mivel veteg voltam, sok C-vitamint szedtem és ugye attól is csúszhat.
2020. máj. 9. 08:07
 2/21 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj egy tesztet sürgősen.
2020. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igazából azt szeretném tudni,hogy mit lehet tenni ilyen esetben. Imádom, de nagyon nagy kutya, muszáj szót fogadnia, nem akarom, hogy valami bajt csináljon. Van egy 9évesem és egy yorkim. A nagy kutya rettenetesen féltékeny lett rám. Eddig mindig szót fogadott, tanítva van. Most egyszerűen nem értjük mi van.
2020. máj. 9. 08:11
 4/21 A kérdező kommentje:
Most fájdogál picit,ha hétfőig nem jön meg, csinálok tesztet. De nem hinném, hogy az lennék. De még ha az is..mit lehet csinálni ilyen helyzetben? Próbáljak távolságot tartani a kutyától?
2020. máj. 9. 08:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy terhee vagy lehet felfáztál a kutyák nem csak a terhességet észlelik hanem a betegséget is. Tudod jó a szaglásuk.
2020. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
* Nem biztos, hogy terhes vagy
2020. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felfázva,de szerintem terhes sem vagyok.Kb 10 napja tart ez a viselkedése. Mintha védeni akarna. Sétáltam vele az utcán, soha nem foglalkozik senkivel, de pl múlt héten egyik nap, akik szembe jöttek, kikerültek valamit a járdán,ezért közelebb léptek és a kutya 2 lábra állt. Nem támadott, de mintha jelezni akart volna nekik,hogy ne jöjjenek közelebb. Szegények megijedtek, német dog, hatalmas. A kérdés inkább az,hogy mi válthat ki ilyen védelmező viselkedést egy kutyából és mit tudok tenni ellene? Mindig volt kutyám,de ilyent még nem tapasztaltam.
2020. máj. 9. 09:15
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Tilitani kell, el kell őt küldeni, mielőtt elkezd komolyabban bevédeni.
2020. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"egy egy éves német dogról beszélünk"

Kamasz, próbálgatja a határait. Mondjuk, ha pocaklakód lenne, az sem lenne ok tűrni a tahóságát.


Én kipróbálnám azt, hogy ha tahó, minden móka megszűnik körülötte: pl. felálltok az a kanapéról és arrébb mentek, ha normális akkor meg dicséritek.


Kocsiba autós hám vagy biztonsági öv, amíg nem tudjátok megnevelni. Amúgy birka türelemmel kamu autózás, előre kúszik, hátra visz, ismétel.

2020. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet. Megpróbálom.
2020. máj. 9. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!