Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi idő volt megtaní...

Nektek mennyi idő volt megtanítani erre?

Figyelt kérdés

Egy hete van nálam egy 9 hetes kutya kölyök. Az első éjszaka borzalmas volt, gondolom mindenkinek. Aztán beengedtem a hálóba, mert panelban nem hagyhattam, hogy végig visítsa hangosan az éjszakát. Pár nap múlva kivittem vissza a nappaliba a kiságyát, szépen először végig is aludta az éjjelt. Napközben is bemegy a helyére magától aludni. Volt éjjel, hogy 6 órát végig aludt, utána keltett, de vissza fektettem sikeresen még 4 órára. Azonban újabban megint 2-3 óránként felkel és vinnyog. Napközben mindig átmegyek a másik szobába, amikor alszik, de aztán visítva kelt, és úgy szeretnék kimenni hozzá amikor pont egy ideig már abbahagyja, de egyszerűen nem fejezi be. Többször rövidebb időre is próbálom magára hagyni, kb. fél-egy percekre, de egyből vinnyog. 3-4 hét múlva megyek vissza dolgozni, addig csakis arra szeretnék fókuszálni, hogy az egyedül létet napközben is tanulja meg jól viselni. Nem babusgatom egész nap, főzök, teregetek mellette, amikor átmegyek a másik szobába nem nézek rá egy ideig, ő mindig követ. Persze dicsérem is, tanítom sokat! De ez az egyedül léthez való szoktatás iszonyat nehéz,nem tudom, hogy normális-e, de nem szeretném, hogy szeparaciós szorongás alakuljon ki nála.

Reggel másfél órát szoktunk játszani, klikkerezni, este lefekvés előtt ugyanígy. Napközben játék van, kb. 2x1 óra.

Mivel még pici és minden oltásig nem vihetem le, pelenkát használunk, tehát ez nem jelent majd gondot, amikor elmegyek dolgozni.

Egy hónap alatt mennyi időt tudnék elérni, hogy kibírjon nélkülem vinnyogás nélkül? Napközben is meg kéne mindig várnom, hogy befejezze a vinnyogást akkor is, ha 1-2 órán keresztül csinálja?

Vagy hogy legyek ebben sikeres?



2020. máj. 9. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem vinnyogott sem első éjszaka, sem máskor. Mondjuk én 3 hónaposan hoztam el.
2020. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bárcsak nekem is ilyen szerencsém lett volna!

A pici egyébként két testvérével egy menhelyen született, lehet túl nagy a csönd neki a sok ugatáshoz képest a panelban, azért ilyen érzékeny erre?! Vagy én rontok el valamit...

2020. máj. 9. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hete van kiskutyám. 11 hetes lesz hétfőn. Az enyém nem sírt amikor elhoztuk, se éjszaka, de amikor elmegyek dolgozni hallom hogy sír. Vagy kimegyek az erkélyre és 1 méterre se vagyok tőle akkor is sír.

Szerintem jól csinálod. Idővel megszokják. Te vagy a társa, anyukája hozzád ragaszkodik.

2020. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jol csinalod, csak ido kell neki.
2020. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sirasra nem kell reagalni. Tudom, hogy nehez, az en elso kutyam is borzalmasan sirt egy hetig, szinten panelban, nala a korai elvalasztas okozta szerintem es o nagyon agyon volt szeretgetve az elozo helyen minden nyoszogesre. Panel leven mi sem hagyhattuk sirni egesz ejjel, en is mindig raszoltam, visszaaltattam es egyszer csak abbahagyta.

A masodik kutyamat a tenyeszto elkezdte hozza szoktatni az egyedullethez, illetve o 3 honaposan kerult hozzam, direkt kertem, hogy maradjon meg egyet. O egyaltalan nem hisztizett, egy hangja nem volt, azota sincs vele ilyen problema.

2020. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!