Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek kutyatenyésztő?

Heloszia28 kérdése:

Hogyan legyek kutyatenyésztő?

Figyelt kérdés
sziasztok! hogy lehetek törvényesen kutyatenyésztő? a kutyatenyésztés papírmunkás része érdekel. Tisztában vagyok a kutyatartással, kiskorom óta kutyákkal élek, mindig imádtam őket, sokat olvastam róluk. A kutyákért élek. Szeretem a kutyákat, nem a pénzért csinálnám. Nem ebből akarok megélni. Állatorvosnak készülök, így se a pénzéhes állatorvosokkal nem lenne gondom, se azzal hogy nincs miből eltartani magamat és a kutyáimat. Megfelelő méretű terület is van, a kutyáimmal mindig is jól bántam, értek hozzájuk. Ezért se ezzel kapcsolatban kérek válaszokat, a kutya résszel tisztában vagyok. A tenyészteni kívánt fajtának is kellően utánajártam, a tenyésztő ismerőseimmel beszéltem a témáról, sokat tanultam tőlük. Az érdekelne, hogy milyen papírok kellenek, esetleg valamilyen iskola/tanfolyam, és hogy ezeket hol találom. Igen, rendesen átgondoltam hogy ezt akarom csinálni, igen rendesen fogok foglalkozni velük, lesz rájuk időm és a pénz, terület is meg van oldva. Tehát aki tenyésztő, vagy csak ért ehhez, mondja el hogy ha van egy törzskönyvezett stb szukám, akkor hogyan tovább. idióták kíméljenek. előre is köszi a normális válaszokat

2020. máj. 9. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

A MEOE - nal kell regisztrálni, kiváltani a tagságot, igényelni kennel nevet, stb.

Én az ő oldalukon nézelődnék. Anno volt hobbiallat tenyésztő okj képzés, de nem hinném, hogy konkrétan szükséges lenne hozzá.

2020. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Először is fel kell mérni a piacot, hogy milyen fajtára és mekkora igény (fizetőképes kereslet) van. Ezt közgazdaságilag még elemezni kell, hogy mekkora ráfordítással mekkora gazdasági eredményt lehet kihozni. Attól tartok, hogy jobban járnál, ha inkább részleteiben elkezdenéd (már most) pontosan tanulmányozni az állatorvos-tudomány részterületeit és valamilyen irányban majd specializálódni.
2020. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha beszéltél tenyésztő ismerőseiddel, akkor ők nem tudták elmondani, van-e valamilyen követelmény a tenyésztéshez?

Tenyésztő úgy lesz valaki, hogy beleszeret egy fajtába. Az évek során alaposan kiismeri a fajta tenyésztési céljait, sokrétű ismereteket szerez az öröklődésről, stb.

Legfőképpen lesz egy irányvonala, a fajtán belül mi az, amit létre akar hozni azon kívül, hogy lehetőleg az általa tenyésztett kutyák megnyerjenek minden kiállítást.

Ma a kutyatenyésztéshez nem kell bemutatni semmi végzettséget .

Egyesületi tagság, fajtaklub tagság, tenyésztési szabályzatnak megfelelő kutya és kész.

2020. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Kutyatenyesztes pontosan ugyan olyan uri passzio, mint a hajozas vagy eppen a lovak tartasa ... ezek a korok nem szeretik a szegeny szagot.

Kutyatenyesztes rafizeteses, leginkabb a dicsoseg es a hirnev az osszes nyereseg.

2020. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Van egy alomneved és van egy szukád, eddig oké.


Most jön az, hogy elviszed tenyészszemlékre, illetve szerzel sporteredményeket, teszel le ösztönvizsgákat, ha sportvonalra tenyésztenél.


Ha jó eredményeket érsz el, akkor biztosan fognak keresni ajánlatokkal, ha mégsem, akkor neked kell érdeklődnöd a kinézett emberkénél. Utána elmész hozzá személyesen, megnézed milyen a kinézett kutya jelleme, stb., eldöntöd tényleg akarod-e párosítani vele a szukádat. Itt még egy megjegyzés, hogy ha el akarod kerülni a beltenyészetet, akkor érdemes világszerte nézelődni, ami nyilván nyelvtudással és sok utazással jár.


A szerződésről annyit, hogy nekem mintha rémlene olyan szokás, hogy a kan gazdáját megilleti az egyik általa választott kölyök, de ez nyilván megállapodás kérdése is.


Plusz, ha nem ismernéd, akkor érdemes regisztrálni erre az oldalra:

[link]

2020. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Ui.: Egy jótanács még: Nem ildomos megjegyzéseket tenni a jövőbeni kollégáidra, mert így sok ellenséget fogsz szerezni magadnak a szakmában. Ha mégis, akkor legalább nézz a dolgok mélyére, hogy ne csak egy böfögés legyen.
2020. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!