Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszidjam, vagy megdicsérjem?

Leszidjam, vagy megdicsérjem?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves német juhász kan kutyusom. Ha autóval megyek el,vagy jövök meg, kölyökkortól fogva egy jól látható pontra szoktam lefektetni. De most ravaszkodik! Lefekszik, de nem ott, hanem bevonul a kinti étkezőasztal alá, ahol ugye árnyékban van, nem tűz rá a nap.

Na most ugye, okosan kombinálva megoldja a feladatot, de az utasítást mégse hajtja végre szó szerint.

Ilyenkor ti mit tennétek?


2020. máj. 10. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos hogy végrehajtsa az utasítást akkor én megdorgálnám hogy nem azt csinálta.

De a kutyus érdekében átformálnám a dolgot úgy hogy akkor a te utasításodra menjen az árnyékba.


Tehát ha nagyon keményen szeretnéd fogni a kutyust akkor ne hagyd neki hogy ellenszegüljön vagy átértelmezze a dolgot de ha úgy jobb neki akkor a vezényszót és a feladatot iranyítsd az asztal alá, hogy ne süljön oda a kutya az aszfaltra.

2020. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
35 fokban sem fog hőgutát kapni amíg ki vagy beállsz a kocsival és addig a napon kell feküdnie. ez kb max 5-10 perc,annyi sem. Ki kell,hogy bírjon ennyit.
2020. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Átküldeném a megszokott helyére és extra jutalmat adnék érte. Már ha tényleg ennyire fontos, hogy ott legyen. A másik opció az, amit az #1 írt, hogy te küldöd az árnyékos helyre, de akkor legyen az az új fix pont. Szerintem szidás csak akkor kell, ha a kutyátoknál ez válik be legjobban a helytelen viselkedésnél (ha eddig mindig büntettétek a helytelen viselkedést, akkor most is célszerű, hogy következetes legyen a módszer).
2020. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképpen nem lenne fontos, hogy hol várja ki, amíg az autóval manőverezek, csak kicsi korában így lett szoktatva, és valahogy megmaradt. Én amúgy mindig lezseren neveltem, és örülök, ha azt látom, hogy "használja az eszét". Tehát a kedvemre is tesz, meg a saját érdekeit sem hanyagolja. Például amikor jobbra küldöm, és ott tökig érő harmat van, nem szidom össze, ha csak jelképes távolságot tesz meg az adott irányban. Vagy 35 fokban nem erőltetem órákig a nyomkövetést, mert szerintem az már egyenlő az állatkínzással, tekintve, hogy csak lihegve tud hőt leadni, de úgy meg szinte lehetetlen a szagot tartani. Eddig nem vettem észre, hogy visszaélne az engedékenységemmel, s mivel lassan túl van a határfeszegető kamaszkoron, talán már nem is nagyon kell rá számítanom. Vagy előfordul idősebb korban is?
2020. máj. 10. 16:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!