Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ebben a helyzetben?

Mi a teendő ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy ember a faluban,ahol élek,pár hete költözött ide városról.

Van egy fox terrier(10hónapos) kutyája. Már többször tapasztaltam,hogy amikor sétálni viszi,megáll a kerítésünknél a kutyával,majd mosolyogva nézi,ahogy az én tacskóm ugat,és percekig áll a kerítés előtt,hergelve a kutyámat.

A minap ezt szóvá tettem neki,udvariasan,mégpedig a következőket mondtam: "Jó napot kívánok,elnézést,nem lehetne megoldani azt,hogy ezt a hergelés dolgot megszüntessük itt a kerítésnél?".

Erre a csávó nekem állt(kb.40 éves,alkoholista),hogy én hol nőttem fel,meg ,hogy ő most költözött falura,és ne mondjam meg neki,hogy hol sétáltatja a kutyáját.(miközben csak annyit kértem,hogy az enyémet ne hergelje). Ezután olyanokat mondott,hogy ki vagyok én a rózsaszín biciklimmel (amit magam mellett támasztottam) meg a nyalókámmal (ami egy jégkrém volt:D) ,hogy megmondom neki mikor sétáltassa a kutyáját,meg 200ezer forint volt a kutya,meg azt is mondta,hogy "hol vagyunk,hogy nem sétáltathatom a kutyámat pesten? vagy svájcban?". Ezután anyukám is szólt neki,hogy csak megkértem arra,hogy ne hergelje az én kutyámat,senki nem mondta azt,hogy nem sétáltathatja.Ekkor anyukámnak is nekiállt, és kb 8-10 percen keresztül hajtotta,hogy az ő kutyája nem harap,ne mondjuk meg neki,hogy hol sétáltassa.

Ezt követték azok a megjegyzések,hogy ha mégegyszer az én kutyám ugatni fog a kerítésnél,akkor majd ő bedobja az övét,és az nyer aki erősebb (ezt a "bedobom a kerítésen a kutyát" meg "kihúzom a kutyád a kerítésen" dolgot elmondta többször is). Ezután még vergődött,hogy nekem kinyúl a kerítésen a kutya (ami lehetetlen,mivel iskola mellett lakunk,és csirkeháló van végig a kerítésen húzva,hogy véletlenül se legyen baleset,meg az ő élettársának a gyerekei félnek az én kutyámtól (a 8 kilós tacskótól..:) ) Kérdésem lenne,hogy ilyen helyzetben mi a teendő? A tacskó bent van,de sok időt tölt kint,most pedig majd várni kell,hogy mikor jön ez az ökör,és dobja be a kutyáját,vagy mérgezi meg az enyémet,vagy akármi? Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. máj. 10. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Bolcsebb lett volna a kutyadat letiltani az acsarkodasrol es visszahivni a keritestol.
2020. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos,és okos kommentet! Egy zseni vagy! A kutyám sosem volt hergelve,nevelve van,általában ott is hagyja a kerítést,ha szólunk neki:) de tudod,ha hiszed,ha nem,nem vagyok mindig itthon,és elég nehéz lenne egy várossal messzebbről szólni a kutyámnak.:) Már annyiszor megtörtént ez,hogy a kutyámba berögzült,hogyha a csávó kutyája jön,akkor balhé lesz és ugatás:)
2020. máj. 10. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Huha, szerintem nagyon figyeljétek mindig az udvart, hogy nincs e méreg beszórva, ha tudjátok, hogy mikor sétáltatja általában a kutyát vigyétek be a házba a tacsit. Ezekkel az idiótákkal sajnos nem igazán lehet mit kezdeni.
2020. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Azt kerdezted mi ilyenkor a megoldas es erre valaszoltam a korabbi valaszomban.

Ezzel szemben te inkabb veszekszel az utca nepevel. A valaszomat is fumigaltad. Valoszinu egy ilyen kekec ember vagy. Legyel, ha igy erzed jol magad, de akkor miert is rinyalsz ilyen probleman?


Tehat ha nem akartal volna belekotni az emberbe, akkor visszahivod a kutyad es az urge nem tudta volna tovabb hergelni. Ember tovabb megy, tacsi vissza megy a kertbe.


Zarojelben megjegyeznem, kepzett kutya nem acsarkodik a keritesnel, de ezt biztosan tanultatok az iskolaban.

2020. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Amugy a megoldas a kovetkezo:


Legkozelebb kerj elnezest az embertol, mond meg, hogy nem veszekedni akartal csak megoldast kellene talalni, hogy a tacsi ne gerjedjen be es meg egyszer elnezest, hogy multkor ugy eldurvultak a dolgok. Kerd meg, hogy valahogy oldjatok meg a dolgot. Ha normalis leszel az ember ugy is azt mondja, hogy rendben es kerulni fogja a keritesedet.


Azert azt ugye tudod, hogy azert sem szolhatsz az utca nepere, ha szed a keritesed elotti gyumolcsfarol, hiaba te ultetted!

2020. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze,én kérjek bocsánatot,amiért illedelmesen megkértem,hogy szakadjon le a kutyámról. Veled sem fogok vitába állni,nem éri meg.:) A véleményed elfogadom,de nem adok rá,és ezzel szerintem több állatbarát társam is így lenne. Mellesleg az nem válasz,hogy "nem kellett volna". Már megtörtént.:) ez a hatalmas "segítség" olyan volt,mintha valaki megkérdezte volna,hogyha ráborult a fa,mit csináljon,te pedig azt mondtad volna,hogy "nem kellett volna alá állni". Erről ennyit..:)
2020. máj. 10. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hergelés, hogy ott áll?


Hát mivel kicsit stikkes a pasas, jobb lenne nem felbosszantani, mert a bolondok kiszámíthatatlanok.

Én inkább elhívnám a saját kutyám. Amikor nem vagy otthon, akkor nem tudsz mit tenni.

Ha még nem tanítottad rá, akkor kezdjétek gyakorolni, hogy ne fogadjon el kintről ételt.

:-/

Mennyi bolond rohangál.

2020. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem az a hergelés,hogy ott áll,hanem az,hogy szándékosan odaereszti a kutyát a kerítéshez,és nézi,ahogy acsarkodnak egymással.Az ő kutyája kívülről támaszkodik a kerítésen,az enyém pedig belülről,és ugatják egymást.Ez pedig bizony hergelés,mégpedig a két kutyát hergeli egymás ellen.:)
2020. máj. 11. 21:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jutott egy "vicces" sztori. Ahol régebben laktunk (olyan 10 éves forma voltam), a szembe szomszédunkkal állandóan leállt beszélgetni általában fél órákra egy ember, aki addig elengedve hagyta futkorászni a vizsla kutyáját az utcában, és ez idő alatt a mi kerítésünknél cikázott az akkor 6 kutyánkat hergelve.


Ez ment vagy fél évig, amire akkora lyukat csináltak a vastag csirkehálón a kutyák (volt rendes vas alapja is a kerítésnek, a háló a fejkidugás ellen volt), amit olyan helyen csináltak, ami a bokrok miatt nem látszódott. Egy nap berántottak rajta a nyurga vizslát...

Anyám egyből kiment a visító hangra, eléggé megcintálták, de túlélte. A gazdái sehol se voltak addigra, pedig szinte egyből kiment... Anyám próbálta megfogni, de agresszív volt a kutya (bár érthető), így inkább kiterelte.


Egy utcával arrébb lakó barátnőmtől tudtam meg később, hogy a kutyát a gazdái a közeli építkezésen találták meg, és elvitték állatorvoshoz, felépült. Azt kezdték el terjeszteni a környéken, hogy a mi kutyáink kimentek az utcára, megtámadták őket és úgy vonszolták be a kutyájukat a kertünkbe... Ezért is mesélte el, mert neki is sántított ez a dolog. A szembe szomszéd meg a szüleimnek mondta, hogy feljelentésen gondolkoznak, ezért inkább elaltatták 3-at végül közülük, hogy elkerüljék a gondot... :(


Sok mindent nem értettem ebben a történetben:

A sértett miért nem ment oda házunkhoz fenyegetőzni akkor a szüleimnek, hogy fizessék ki az állatorvosi költséget vagy valami? A kutyát miért hagyták ott egyből? Ilyenkor nem kezd el ordítozni az ember vagy csöngetni be a házba, hogy történjen valami? Az, hogy fele annyi kutyánk lett az miért mentett meg minket a feljelentés fenyegetésétől? Mert túl sok kutya volt már?


Szóval a történet lényege: A mi anyánkat, hogy a fél évig majdnem napi szinten huzamosabb igeig hergelt kutyák végül berántották a neveletlen vizslát... :|

2020. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!