Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt aki vissza adta a tenyész...

Volt aki vissza adta a tenyésztőnek a kutyáját?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy családommal a szüleimmel egy telken élünk. Novembernek vettünk egy Boston Terriert aki kissé izgága és ugye kölyök kutya. Előfordul hogy csinál rosszat is, ahogy anyám kutyája is tette.

Nos, ma reggel kiengedtem, vártam be de nem jött a hívásomra se! Kiderült anyám bezárta a "tyúkólba" hogy a 8 macskája egyen ne egye meg előlük. Nem is az ahogy eddig beengedte vagy szólt hogy volna hogy hívjam be. Bezárta és egésznap mindenféle kajákat tett ki az udvarra.

Nem tudtam kiengedni egésznap.

Őszintén megmondom ez már sok, folyamatosan bántja szóval és a kinyilvánulásaival és ez engem bánt, mert az ő kutyáját meg én hordom orvoshoz, kozmetikába és ő meg arra sem hajlandó hogy elviselje. Szóval úgy gondoltam hogy felhívom a tenyésztőmet és elmondom a problémát és megkérem találjon megfelelő gazdát számára. Természetesen a kifizetett összeget ami bár nem kevés nem kérem vissza, hisz annak örülök ha jobb helyre kerül, és bár a szívem szakad meg, most is bőgök mint egy gyerek, arról nem beszélve hogy a kislányom iisnagyon szereti.


2020. máj. 10. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leválasztott kert? Költözés?
2020. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindenképpen beszélj anyukáddal esetleg rámenősebben, vagy hogy az unokája nagyon szereti ezt a kutyát... Ha semmi sem válik be akkor meg kell válnod a kutyustól :(. Én nem hívnám a tenyésztőt, hiszen ha bele is megy abba, hogy keres új gazdát, lehet nem a legjobb kezekbe adja vagy ami a legrosszabb csak kidobja. Hanem ha esetleg van olyan barátod, közeli ismerősöd akiről tudod, hogy szívesen gondját viselné a kutyának esetleg megbeszélhetnéd velük. Ha a közelben laknak akkor többször meg is látogathatnád :)
2020. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ha kötöttek rendes szerződést, akkor ez nem így megy, a tenyésztő tudta nélkül nem adhatja senkinek. Vissza kell vinni.
2020. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Válasszátok ketté az udvart, vagy költözzetek távolabb a szüleidtől, ez csak rosszabb lesz, ahogy öregednek, most a kutya, majd lesz más rigolyájuk is, majd az unokába is belekötnek. Persze, visszaviheted a kutyát, de az alap konfliktust nem oldja meg.
2020. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem hívnám a tenyésztőt, hiszen ha bele is megy abba, hogy keres új gazdát, lehet nem a legjobb kezekbe adja vagy ami a legrosszabb csak kidobja."

Egy tenyésztő nem csinál ilyet, az ő hírnevén is csorba esne, te kevered a szaporítóval.

2020. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!