Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól reagáltam le a szituációt?

Jól reagáltam le a szituációt?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű keverék kutyám, akit menhelyről hoztam kb. 6 éve. Nem jön ki jól más kutyával, nem feltétlenül agresszív de ismerem annyira már hogy látom rajta ha úgy akar reagálni. Egyébként jól nevelt, emberekkel kezes bárány. De nem tudjuk mi történt vele amiért a többi kutyát nem viseli el semmilyen körülmények között.


Pár hete sétáltunk (pórázon) és leültem vele egy téren. Pár perc után elkezdett jönni felénk egy kis tacsi szerű kutya, ugatva a gazdája meg mögötte kussban követte. Persze megijedtem, főleg mert ilyen apró kutua jön az én póni méretű kutyámhoz. Szóltam hogy fogja meg, én is kutyával vagyok de annyi volt a válasz hogy ő csak barátkozik. Itt már az én kutyám is befeszülve állt mellettem, a tacsit szugerálva és morgott.

Én nagy pánikomban ahogy hozzánk ért a kutyámat hátra rántottam, a tacsit meg kicsit megrúgva lábbal valahogy arrébb raktam (baja nem lett) és a lábam fele kapott. A nő meg elkezdett üvölteni hogy megnyomorítom a kutyáját.


Mit kellett volna tennem?


2020. máj. 11. 10:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen jól reagáltad le. Ne engedjen oda engedély nélkül kutyát senki!


Elsőnek én is szólok a gazdának. Ha nem akarja vagy nem tudja behívni a kutyát, el szoktam zavarni.

2020. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Én megmondtam volna neki, hogy a kutyád nem szereti az idegen kutyákat és ha közelebb jön neki fog menni.

Talán így jobban megértette volna és elmegy onnét.

2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Jól reagáltad le.


A rúgás (még ha erősebb is volt) sokkal jobb a tacsinak, mintha a tiéd esetleg megharapta volna.


Igen, vannak kutyák akik nem tűrik a többit - nem feltétlenül a rossz nevelés miatt, hanem mint pl. a tiéd, rossz tapasztalata van velük.


Kutyával NEM csinálunk olyat, hogy odaengedjük mindenkihez, hogy barátkozzon.

Valamelyik kutya nem vevő erre, és akár verekedés is lehet a vége.


Normális ember valahogy így közeledett volna hozzád: "Szia, nagyon szép a kutyád, odaengedhetem az enyémet barátkozni?"


És akkor lett volna lehetőséged mondani, hogy "Köszi, a tiéd is nagyon aranyos. Sajnos nem, bocsi, az enyém nem szereti a többi kutyát"


És pont. A nő tolakodó volt, leszrta a te véleményedet.

2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Igen, jól. Én mondjuk nem rúgtam volna bele, hanem ráordítok. Általában abból is értenek.
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

A rugas nagyon nem volt indokolt es jogod sincs sok hozza, tehat az akciod ezen resze erosen kifogasolhato.


Ha nem tudod tiltani a kutyadat es ezert varhato a helytelen viselkedese, akkor sajnos a te kutyad neveleseben vannak hianyossagok.


Egyebekben pedig mindig a nagykutyasnak kell figyelmesebbnek lennie, hiszen tisztaban van az erofolenyevel.


Mindent egybe veve egyaltalan nem reagaltad le jol a helyzetet!!!

2020. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Velünk hasonló volt. Mentett közepes kutyám van, és jött szembe egy fiatal kuvasz - nyakörv, póráz nuku.


Nem városban voltunk, hanem egy gyümölcsösben, ahol ritkán járnak. Nemrég épültek a szélén új házak, ott lakott a kuvasz és a gazdája.


A kutya megindult felénk, barátkozni. Az enyém se tűri a többi kutyát. Ignorálja őket, de ha elkezdenek - játékból - ráugrálni meg csipkelődni, akkor tuti hogy komolyabban "rászól" a másik kutyára. Morgás, esetleg egy figyelmeztető ráfogás.

A kuvasz egy felnőtt méretű kölyök volt, nem voltam biztos benne hogy felfogná a kutyám mondandóját, vagy esetleg eldurvulna a helyzet. A kutyámat a hátam mögé hívtam, az idegen kutyára rászóltam.

Közben szóltam a gazdájának, hogy a kutyám nem bírja a többi ebet, illetve érdeklődtem hogy miért nincs rajta legalább egy nyakörv (a gazdi próbálta megfogni, de eléggé nehezére esett)


"Ja, nem gondoltam volna hogy kelleni fog, ha csak idáig jövünk..."


Fegyelmezett, szófogadó kutyával ez még úgy-ahogy oké, de egy kíváncsi kölyökkel nem.

2020. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#5 Egy kicsi kutya (=komoly helyzetnél egyértelműen neki lesz baja) jött oda nagyzolva.


Normális esetben a másik megfogja a kutyáját, és csak engedéllyel ereszti oda mások kutyájához.


Igen, rúgni nem szép dolog, de ne feledd, a Kérdező nem csak fogta magát az ácsorgó kutyához hogy belerúgjon.


Nem, a kutya ment oda, akaratlanul provokálva a nagyobb kutyát (aki nem azért nem bírja a többit, mert a Kérdező nem nevelte meg, hanem mert nyilván rossz tapasztalatai voltak. Az ilyen érzelmi sebek nem gyógyulna könnyen, valami örökre bevésődik, akkor is ha szakértő próbálha rehabilitálni)


A Kérdező megijedt, féltette a másik kutyát - ha már annak a gazdája nem tette, felszólításra sem - és hirtelen ez volt az első gondolata: távoltartani a másikat a sajátjától.


"Egyebekben pedig mindig a nagykutyasnak kell figyelmesebbnek lennie, hiszen tisztaban van az erofolenyevel."


Épp ez történt, nem olvastad a kérdést? A Kérdező leült (igen, szégyellje magát hogy nem húzott falat a kutyája köré, mielőtt megpihenne egy padon) és a kicsi kutya ment oda ugatva.

A Kérdező rá is szólt a nőre, aki nem tett semmit.


Végső megoldásként taszította arrább a kisebb kutyát, hogy biztonságban legyen.

2020. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egyebekben pedig mindig a nagykutyasnak kell figyelmesebbnek lennie, hiszen tisztaban van az erofolenyevel."


Hát nem tudom, én ezzel nem értek egyet. Ha tudom, hogy én húzom a rövidebbet, ha gáz lesz, én figyelek, a saját érdekemben. Ezért nézek körül, mielőtt az útra lépek, és nem kirongyolok, azt várva, hogy majd az autók megállnak. Szimpla életösztön. De tény, hogy sok kistestű kutyát tartó emberben ez nincs meg, nagykutyásként egész életemben szembesültem vele, hogy nekem kell rájuk szólni, hogy ne etesse már meg a kutyáját az enyémmel. Más kérdés, hogy egyébként barátságos a kutyám, és nem bántaná a másikat, de könyörgöm, ő ezt honnan tudja? Alap kéne, hogy legyen, hogy félti annyira a sajátját, hogy legalább kérdez, mielőtt odaengedi. És pláne nem engedi oda úgy, hogy szólsz neki, hogy ne tegye. Ráadásul a kérdező kutyája pórázon volt, innentől kezdve ő igenis megtette az óvintézkedést, a másik volt hülye. Főleg, hogy még szólt is neki, hogy ne engedje oda.

Másrészről, ez a kutya egy mentett kutya, ki tudja, milyen tapasztalatokkal. Lehet, hogy alapos oka van rá, hogy nem tűri a többit, és ezt nem mindig lehet kinevelni belőlük, ha mély trauma van a háttérben.

2020. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Azért nehogy már a kistestű kutyások előnyt élvezzenek!


Igen, a kutyát nevelni kell. És ha agresszív, nem kézben tartható, rakj rá szájkosarat, kérdező!

De ettől még a másik kutyát nem kell odaengedni. Ha a rászólás kevés, marad a fizikai elrettentés. Ha pedig a másik kutya gazdája ezt nem akarja, ne engedje el.

2020. máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%

Furan gondolkodtok: a jog mindig a gyengebbet vedi. Tortenetesen a kozlekedesben is azert elvez elonyt a gyalogos minden esetben, mert neki faj ha baj tortenik. Persze erre azt mondjatok, hogy ha neki faj akkor vigyazzon magara ... hat eppen ezert a gondolkodas miatt a jog inkabb rendet tesz es kimondja, hogy megiteles szempontjabol a gyengebb elonyt elvez. A sportban is ezert vannak a sulycsoportok, mert igy korrekt.


Jolnevelt kutya akarmilyen vermersekletu, hallgat a vezenyszora. Jolnevelt nagytestu kutya nem is vesz tudomast egy kiskutya acsarkodasarol. Nagytestu kutyat illik tudni kezben tartani a kedves gazdinak.


Ebben a helyzetben az a legcsunyabb, hogy elore tudtad mi fog tortenni, valojaban direkt frocliztad a helyzetet. Ha kerulni akartad volna a konfliktust, akkor mar jo elore letiltottad volna a kutyad, a kiskutya foloslegesen acsarkodott volna es nem tortent volna semmi.


Ha az en kutyamba barki belerugna, a helyszinen eltornem a labat es ez nem vicc.

2020. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!