Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek labradorja van és...

Akinek labradorja van és kölyök kora óta megvan, mikortól lett kevésbé energikus?

Figyelt kérdés
9 hetes mult, 2 hete van nálunk, imádjuk, szobatiszta lett ezidő alatt, ad pacsit, ül, okos, kedves, barátságos. Nagyon szeretjük már most, de én egész nap vele vagyok, amíg a férjem dolgozik és sokszor már nem bírok vele. Ugye még kicsi és nem vihetem szabadba nagyon, egy kis kert van a panel körül, ahova senki se tud bemenni rajtunk kívül, oda szoktuk levinni. De nem fárad el így sem eléggé. Rengeteget játszunk vele, szaladunk. Éjszaka nagyjából alszik, reggel 5 kor már ébreszt, jelez az ajtóban és kell levinni. Viszont összerág mindent, letépte éjszaka a függönyt, cipőtartót kinyitotta és szétragta, széthordta a cipőket stb. fenyíteni nem tudom hogy kellene, én megütni nem fogom, nem is szabad, oktatóhoz kellene vinni? De az még korai talán. Majd néhány hónapos kortól. Rengeteget olvasunk, most rendeltünk konyveket mit hogy kellene, hogy ne rontsuk el. Nyilván minden kölyök ilyen, csak gondoltam megkérdezem ti hogy kezeltétek, amíg kicsi volt. Törzskönyves, tenyésztőtől vásárolt. Nagyon szépen köszönöm!
2020. máj. 11. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Eleve ott a probléma, hogy 9 hetesen 2 hete nálad van. Itt már bukó a történet (biztos, hogy nem tenyésztőtől származik). Még bőven az anyjával kéne lennie. Értelmes, felelőségteljes tenyésztő pont az lyen porblémák miatt nem adja ki 10 hetes kor előtt. Erről nem beszélve:


41/2010 kormány rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


3. § (2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet. Amennyiben a jelölésre használt transzponder nem felel meg a 11784 ISO-szabványnak vagy a 11785 ISO-szabvány A. mellék- letének, az állattartónak a hatósági ellenőrzés időpontjában biztosítania kell a transzponder leolvasásához szükséges eszközt.


14. § (15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Innen kezdve az egész korai szocializációja sérült, amit soha az életben nem fogsz tudni helyrehozni.

2020. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem Magyaroszágon élünk..
2020. máj. 11. 14:21
 3/16 A kérdező kommentje:
8 hetesen el lehet hozni
2020. máj. 11. 14:22
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Nálam a 9-2=7 jön ki. És ez a rendelet nem csak Magyarországon van így, ez egy átvett EU-s irányelv, de annak a számát nem tudom. Szinte az összes környező országban benne van a jogszabályban a 8 hét.


És aztól, hogy nem Magyarországon éltek, a biológia nem változik. A legtöbb helyen a tenyésztők 10 hetes kor előtt nem adják ki a kutyákat, pont az ún. korai szocializáció miatt. És minnél nyugatabbra megyünk annál jobban tartják a 10 hetet. Ennek pont ez az oka, hogy az anyja ilyenkor még neveli a kicsiket.

A dolog másik fele, hogy a labi egy energikus kutya, le kell fárasztani agyilag-fizikailag. Látható, hogy nincs lefárasztva, bár ilyen korban ez még nehéz.

2020. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen! Majd ha nő akkor majd lefáraszjuk rendesen.
2020. máj. 11. 14:26
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Olyan 8-10 éves korára lesz kevésbé energikus.

De egy labrador ilyen, energikus, munkamániás! Nem néztél utána a fajtának és a kutyád vonalának?

2020. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Dehogynem. És örülök is nagyon. Csak amíg nem mehetünk ki, addig nehéz. Kiváncsi voltam másnak mi a tapasztalata vagy esetleg van-e tanács. Rengeteget kirándulunk, túrázunk, jó lesz majd, amikor mehetünk. :)
2020. máj. 11. 14:33
 8/16 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint nektek is letépte a függönyt és szétrágott mindent, amíg kicsi volt. Arra voltam kíváncsi, hogy később is ilyen lesz-e, a személyisége, játékossága, mozgásigénye tökéletes számunkra. Mindent megteszünk, hogy boldog legyen nálunk és szemmel láthatóan az is. Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 11. 14:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd valamilyen közös sportot, munkát érdemes lesz választani.
2020. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. máj. 11. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!