Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttatóban agresszív...

Kutyafuttatóban agresszív kutya esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
A környékünkön sajnos csak 1 kutyafuttató, így értelemszerűen mindenki oda jár. Ezzel nem is lenne baj, ha nem lenne ott egy olyan pit is aki konkrétan mindenkit támad. Nagyon domináns ès aki nem akar behódolni neki annak neki megy. Van egy pár olyan kutya, akikkel eljátszik de egy idő után bevadul és harapja, támadja az összes kutyát. Mindkét kutyámat már megtámadta, hála istennek időbe ott tudtam lenni, így semmi baj nem lett. A gazdát az sem érdekli, hogy bent vannak azok a kutyák is akikkel összeverekedett már vagy megtámadott a kutyája, mindig bejön, így amikor ők bejönnek mindenki kénytelen kimenni mert már a kapu előtt leveszi róla a pórázt. Amikor mi szeretnénk bemenni akkor meg mintha észre se venne, a kutyára nem szól rá, pedig majd' szétttépi a kerítést, ha meglát egy másik kutyát.Egész nap ott tesped a hét minden napján, így mostmár ott tartunk, hogy kb 8 kutya nem tud bejutni játszani, mert ő bent van. Más időpontban sajnos nem tudom oda vinni őket.A gazda tud arról, hogy miatta nem megy be senki, de őt nem érdekli, neki a lényeg az, hogy az ő kutyája bent legyen. A gazda persze csak arrébb húzza a kutyáját, de semi mást nem csinál. Tènyleg mmindig támad az a kutya, mindig lehet hallani legalább 1 keservesen síró kutyát, ha arrafelé járok. Ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Az önkormányzat tud ellene valamit tenni?

2020. máj. 11. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Jegyzőnek jelenteni esetleg mint agresszív kutya? vannak bizonyítékok a támadásra? elég rossz szituáció :/
2020. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
vagy a gazdit megkérni esetleg, hogy ha bent is vannak tegyen szájkosarat a kutyára?
2020. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellett volna ilyen hosszan leirni, ez egy tipikus kiskutya-nagykutya sztori. Kiskutyas felti Fifiket es cseszegeti a nagykutyast, aki megunta a dolgot es nem foglalkozik tobbet a kulvilaggal.


Keruljetek el egymast, vagy talaljatok meg a kozos nevezot ... de nem kell a kutya agresszivitasara hivatkozni csak azert, hogy komolyabbnak tunjon a tortenet. Altalaban az ilyen sztorik ki vannak szinezve.

2020. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

#3 te hol olvastad hogy kis kutyákat támad?

Mellesleg még ha ez is lenne a helyzet, van bennem annyi emberség, hogy ha már csak ücsörgök bent, kimegyek ha látom hogy mások be szeretnének jönni.

2020. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 egyáltalán nem kiskutyát támad, hanem mint leírtam mindet. Egy németjuhászom és egy dalmatám van, de neki megy a kaukázusinak,a cane corsonak is és igen, a kicsiknek is. Nincs kiszínezve, ez a helyzet. Gondolom neked is nagy kutyád van azért írtad ezt, örülj neki, hogy a tiéddel nincsenek gondok, de vannak akik nagyon is problémásak.

Pont ez a probléma, hogy mindenki elkerüli, csak ő megy a többihez. Szerintem nem azért lett kitalálva a futtató, hogy 1-2 kutyás bent üljön egész nap, miközbe a többi 15 meg menne be de tőlük nem tud.

2020. máj. 11. 17:07
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Beszéljétek meg a többi gazdával, hogy van-e valakinek nagyobb kertje és bandázzatok ott (persze előre egyeztetve mindig) nálunk ezt csinálta az egyik futis amikor tüzelt a kutyája. Áthívott mindenkint akinek nem ivaros kanja van.
2020. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Melyik az a kutyafuttato? Szivesen elsetalnek arra en is egy kicsit korulnezni :)

(biztos vagyok benne, hogy meg a Pitbullos sem jonne be ... pedig az en kutyam jolnevelt)

2020. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

Mert nem jaraz el futni.? Nem kotelezo oda bemenni....


Igazi buta kotekedes a leirasod. Szerintem te vagy a pitbullellenes ,aki mindig kitalal vmi sztorit,h lejarassa a fajtat.

2020. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én többek közt ezért sem megyek a futtatóba . Sajnos más megoldás nincs,ha más időpontban nem akarsz menni.


Egyébként az milyen hozzáállás már,hogy nem kötelező odamenni ,azért mert más kutyája agresszív? Igenis neki kéne megnevelni,odafigyelni a kutyájára és megbüntetni ezért a viselkedésért. Viszont (és most bocsánat az általánosításért ,és tisztelet a kivételnek) ezekkel az amstaff-pitbull keverékekkel tipikusan az a proli réteg járkál ,aki még örül is neki,ha akutyája szétszed egy másikat . Nálunk is volt ilyen,nem egyszer, szájzárat kapott a kutya ,ütötték,rúgták hogy végre elengedje a másikat . Na azóta is ott pöffeszkednek minden nap.. jobb az ilyet elkerülni,mert ez fogyatékos,nem fogsz tudni hatni rá ,vagy értelmesen bezsélni vele.

2020. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 honnan tudod, hogy nem járok velük?

Járok velük futni, túrázni, több órákat sétálunk, de azért kutya társaságba is vinném, gondolom az nem lenne baj neked se.

Nem járatok én le egy fajtát sem, mindenki tisztába van velük, hogy melyik fajta milyen. És igen, nem vagyok odåig a fajtáért, de van pit kutyahaver is. Nagyrészt ezek a fajták olyan embereké, akiknek még yorki se kéne, hogy legyen, mert nem tudnak vele bánni.

Nehogy már én legyek a hibás azért mert más kutyája nincs megnevelne és kész idegroncs minden tekintetben.

2020. máj. 11. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!