Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Ridgeback keményebb mint...

Egy Ridgeback keményebb mint egy Pitbull?

Figyelt kérdés

Sokan azf mondják, hogy az amstaff, bullterrier meg a pitbull olyan kemény kutyafajták. Közben meg elvileg a Ridgebackok is vannak olyasmi erősek. Ridgeback is van több fajta is nem tudom milyen lehet sorrendben a keménységük! Azt már kevésbé hiszem, hogy egy Cane Corso, Kangal, Kuvasz, vagy egy szürke farkassal szemben már győzne.


De miért érzem úgy, hogy egy gyengébb fajta kutyával szembe. Mint pl a Pitbull, Dobermann, Német Dog, Kau, Argentin dog, Belga juhászkutyával szembe győzne. Ti mit gondoltok?


Szerintem egy dobermann is simán győzne egy pit ellen. Az ilyen fajtáknak nincs esélye nagyon egy bull tipusú kutya elken mint pl a: Malionis, Laekonis, Német juhász, Rottveiler, Husky, Malamut


Persze ők is esélyesek lehetnek. Ha éppen a bull tipusú kutya nem olyan edzett és nem olyan nevelést kapott! Viszont vannak olyan hlyék akik szerint. Egy káj vagy kangal esélytelen még egy Amerika Bulldog ellen is. Szerintem ez a legnagyobb hülyeség. Amerikai Bulldogot szerintem nem is kérdés, hogy pl egy rodi vagy más ridgeback fajta lenyomna. De szerintem még egy Mali vagy nj is keményebb! Őket inkább a bullterrier és robbanékonyabb társai szorongathatják meg!



2020. máj. 11. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem a Rodi legyűrne egy Pitet, viszont egy Kangalhoz képest gyenge. Tehát ellene vagy egy timber wolf ellen kevés esélye van. Anatológia farkast, cane corsot viszont eltudná intézni. A többi ridgeback fajtát nem vágom. De méretre tudtommal Rodi a legnagyobb. De lehet, hogy a kisebb veszélyesebb is lehet!


Egy Dobi viszont szerintem nem bírna el egy pittel. Akkor már szerintem a nj vagy roti keményebb. A mali, laekonis megint nem erős kutyák.

Csak úgy leírnám, hogy a roti harapása sokkal erősebb még egy pitbull vagy egy rodi harapásánál is. A roti az egyik legerősebb harapással megáldott kutya. Szerintem egy pit de még egy rodi sem lenne ellenfél nagyon! Illetve szerintem nj is keményebb mint a pit.

2020. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Boerboel az afrikaiak kozul a legkemenyebb, az lehet hogy elbirna egy harcedzett Pitbullal, de egy Ridgeback hamar odalenne.


De ha nem harcra felkeszitett es trenirozott kutyak csapnak ossze, akkor ugy is a fizika dontene. Ebben a kategoriaban az viszi el a palmat aki nagyobb es erosebb abban a pillanatban.

2020. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Argentin Dogot, a Kaukazusit es a Pitbullt a gyengebb fajtaba soroltad? ... ezek rettenetesen kemeny kutyak!
2020. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

En kutyusom egy Boerboel, egy Kaukazusi Juhasz, egy Argentin Dog, egy Amerikai Bullterrier es ket Cane Corso mellett cseperedett fel. Kemeny honapok voltak ...


... ma mar mindegyik az "alatvaloja" :)


Gigantikus Alabaim van, nincs is ellenfele! Megis ugy gondolom, hogy egy kemeny Pitbull csunya seruleseket tudna neki okozni.

2020. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Maga a kérdés sem tetszik, bele gondolni sem szeretnék, hogy mi lenne egy viadalon. De nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy nagyon tévúton jártok. Ilyen esetben ok, számít az erő is és "keménység", de nem az a fő irány, korántsem az döntő tényező.. Nem véletlenül az APBT volt kifejezett harcikutya.

Akinek volt már tiszta vérvonalú pitbullja, tudja miről beszélek.

2020. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egy game pitbull ellen nem sok esélye van egy ridgebacknek. Sima pit ellen 50-50%.


Az amstaffot és a bullterriert ne emlegessük egy lapon a pittel... főleg az utóbbit nem. Az egy aranyos kiskutya. A nagytestű pásztorok ellen pedig nincs esélye, farkasnak pedig eledel.


Továbbá az az érzésem, hogy sok fajtáról nincs fogalmad, egy lapon emlegetsz néhány hasonszőrű fajtát. Pl. kau, káj, kangal, kuvasz, komondor, bankhar, akbash, stb. fajták teljesen egyforma habitusú, méretű, jellegű fajták.

2020. máj. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na és a Ridgebackok hogy vannak egymás után keménységi sórrendbe? Illetve attól még, hogy kisebb lehet esélye egy nagyobb kutya vagy farkassal szemben. Pl egy Amstaff is majdnem olyan kemény mint egy pit. A Bullterrier az meg keményebb egy nj vagy rotinál is. Hiába kicsi már láttam rá példát!
2020. máj. 21. 22:51
 8/12 anonim válasza:

Thai Ridgeback, Rodi, Phu Quoc Ridgeback több fajtáról nem tudok!


Pl a harmadiknak kevés esélye lenne egy pittel, amstaffal vagy egy Cane Corsoval szemben. Egy kangal vagy farkas ellen viszont az erősebb fajtáknak sem lenne több esélye. A Thai azért is ütősebb mert sokkal harciasabb bár a többi ridgeback fajta is lehet veszélyes, agresszív kb mint egy pit. Igaz a ridgebackok kicsit sérülékenyebbek. De más a harci stíllusuk, gyorsabbak szóval kb egyenlő esély!

2020. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 compactegon ***** válasza:
Egy pit jó esetben 20-25kg tiszta izom és akarat. Ha ez a mozgékony é gyors kutya egyszer valami gyengébb helyre ráfog, onnantól jó eséllyel a harcnak vége is lenne. Egy roti vagy NJ megfog és tart. Ezek viszont beleráznak, ezzel sokkal súlyosabb sérüléseket okozva. Nem szívesen képzelem el ezeket a szitukat mert éltem már át párszor (figyelmetlenség és pesti kutyatúltengés okán), de nem véletlen lettek úgy kitenyésztve anno, ahogy.
2020. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A suta lábú dobi legyőzi a pit-et? Na ne vicceljünk 😂
2020. aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!