Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik városban...

Szerintetek melyik városban van a lakossághoz képest a legtöbb kutya Magyarországon?

Figyelt kérdés
És macska? Merre van a legtöbb divatos kutya, és merre inkább a hagyományos fajták?

2020. máj. 11. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Budapesten.


Vidéken egyre kevesebben tartanak kutyát, mert ás, kapar, ugat, szökik stb. De elmondható az is, hogy itt vannak a hagyományosabb fajták, német juhász, puli, husky, tacskók stb.


Míg budapestiek körében sokszor látok különlegesebb fajtákat, mopsz, corgi, bulldogok, agarak, dogok, bichon, pincsik, yorkik stb.


Persze ez nagy általánosítás, kutyás körökben is utálom a pest-vidék uszítást, de szerintem ez még mindig uralkodó tendencia.


Pl. én is vidéki vagyok, de nem "szokásos" kutyám van, egy berni pásztor, de barátnőméknek is spánielük volt. Viszont a suli 1/3-át mindig a német juhászok tették ki, ha sétálunk is leggyakrabban az említett hármassal találkozunk a legtöbbet. Viszont városban is gyakran látok valószínűleg menhelyi keverékeket.


Szerintem egy országos kérdőív jobban segítene, mert mindenki csak a maga környékéről tud itt nyilatkozni.


Mondjuk mi számít hagyományos fajtának? A magyar kutyafajták, vagy azok, amiket egy laikus is felismer? (Husky, nj, yorki)

2020. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, inkább azt értem hagyományosnak, amit a laikus is felismer, és kb 20-30 éve is elterjedtek voltak, kb amiket soroltál, persze a magyar fajták is, de nemcsak azok.
2020. máj. 11. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem :) magyar fajták közül a puli, vizsla pároson kívül szerintem kifejezetten ritkák, de a mudi most erősen felkapaszkodóban van.

Illetve most leginkább vidéken a Káj van elterjedőben, ami szerintem ilyen szempontból új fajta.


Városokban meg ugyanúgy "hemzsegnek" a hagyományos fajták, de ott most leginkább a border collie az, amit mindenki vállalni szeretne.

2020. máj. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Budapest, illetve ide kerül a legtöbb mentett kutya is. Vidéken meg sok a szaporító.
2020. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!