Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos kutyám gyakran...

10 hónapos kutyám gyakran morog a többi kutyára néha emberekre is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 hónapos kiskutya, 7 hónaposan került hozzám. Előtte vidéken volt, így kezdetben mindentől rettegett a városban, ezt már nem látom rajta, de azért kicsit ijedős.

Napközben, mikor sok kutya és ember van, nincs gond. Viszont a séták elején illetve este, már messziről elkezd morogni ha meglát egy kutyát. Este időnként embereket is, ha egyébként nagyon kihalt az utca. Ha nem csitítom el, ugat is. Ha esetleg el van engedve mondjuk egy parkban, akkor oda is szalad, és pár méterrel a célszemély előtt megáll és ugatja. Aztán ha összeszagoltak, akkor már minden rendben van.

Mitől lehet ez? Félelemből eredhet esetleg?

Eleinte úgy próbáltam kezelni a dolgot, hogy igyekeztem elterelni a figyelmét, próbáltam neki feladatokat adni, de nem javult. Aztán elkezdtem tiltani, az sem segített. Mit lehet tenni? Nagyon nem szeretném ha megmaradna ez a nagyon rossz szokása.



2020. máj. 12. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresnék egy kutyakiképzőt aki segít, főleg azért mert 7 hónaposan került hozzád. 3 hónapja van nálad, nem ismered igazán.
2020. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Bizonytalan a kutyad es rosszul szocializalt ... de valojaban az van, hogy meg egyaltalan nem iranyitod a kutyad.

Menj el kutyasuliba es par honap alatt mukodni fog a kutyad.

2020. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Sokan ugy gondoljak, hogy folosleges az iskola hiszen az ul es pacsi segitseg nelkul is megtanithato ... ez igy van ... de a kutyat meg kell nevelni a varosi eletre is, hogy helyesen reagaljon a kulvilag ingereire. Ehhez kell az iskola.
2020. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elég haszontalan válaszok, így hogy jelenleg nem indulnak tanfolyamok.... Akartunk menni, de jelenleg sehol nem indul elérhető távolságban.
2020. máj. 12. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem haszontalan a valasz, hiszen sorra indulnak be a kutyaiskolak (mi is jarunk mar) ... de tudod mit, azt csinalsz amit akarsz.
2020. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És attól mert most nem mehettek kutyaiskolába mitől haszontalan válaszok? Akkor miért tetted fel a kérdést??

Feladatokat adsz a kutyádnak meg eltereled a figyelmét? Hát ez aranyos. Inkább keress olyat aki ért is a kutyákhoz mielőtt valakire ráront a kutyád. Az nagyon nem jó ha emberre is morog.

2020. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele hogy nem jó, már trénerre is vadászok egy ideje, kutyaiskolába is akartunk menni, már be is iratkoztunk, de nem indult végül, és itt elérhető távolságban azóta sem indul. Szóval azért írtam ide, hátha valaki járt már hasonló cipőben és kapok valami hasznos tanácsot. De úgy látom nem kapok itt mást, csak kioktatást.
2020. máj. 12. 11:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Te ugattál le minket nemhogy megköszönted volna a tanácsokat. Na mindegyis.
2020. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!