Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni oltás...

Veszettség elleni oltás meddig lehet halasztani?

Figyelt kérdés

A kiskutyámat nem rég kaptuk meg egy olyan családtól, akiknek nem volt pézük eltartani. Jelenleg elvileg 5 hónapos és a házaspár szerint az utolsó veszettség elleni oltását még nem kapta meg és azt se tudják, hogy mikor kapta az ultolsó oltását. Az oltáskönyvét nem találják így még csak azt se tudják, hogy mióta kapott oltásokat és mit. A kezelőorvos próbáltam keresni csak sajnos a mostani helyzet miatt nem rendel. Orvos híján most itt szeretnék tanácsokat kérni, persze közben keresek szakorvost, aki tud segíteni rajta de addig megnyugvásként szeretnék érdeklődni, hogy most mi a helyzet illetve azt is, hogy muszáj ugyan annál az orvosnál beoltatni a kutyát, aki eddig volt vagy lehet másnál is.

Köszönöm a segítséget!



2020. máj. 12. 13:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy kombinált oltásokat kapott. 4-et kapott eddig 2 hét különbséggel és az utolsót nem kapta meg és szerintem már letelt azóta 4 hét is. Lehet ebből problémája?
2020. máj. 12. 13:28
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Chip van a kutyában? Mert ha leolvassa a doki a chipet akkor meg tudja mondani, hogy mikor oltották és mivel. Nem muszáj ugyanahhoz az orvoshoz vinni.
2020. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy dokihoz. Olvassa le a chipet. Ha nincs chip akkor oltásokat se kapott.
2020. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy 2 hónapos korától kapott és még nincs chipje. Vidéken élek és sajnos nehéz a környéken találni elérhető orvost, ezért tervezem messzebbre vinni, de ugye tudni is kell hogy hova plusz a fuvart js meg kell oldani valahogy. Szeretnék előtte minden opciót megtudni hogy tudjam mérlegelni hisz feleslegesen nem szeretnék ide oda utazgatni főleg ilyen helyzetben.
2020. máj. 12. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs chip, akkor honnan lehetne igazolni, hogy kapott oltást? Valószínűleg nem kapott egyet sem, csak ezt mondták, hogy ne tűnjenek rossz gazdának.

Kezd elölről az oltást! 3 kombi, a veszettség, féreghajtás, chip! Minimum 50.000 ft lesz.

2020. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem kapott egyet sem akkor. Az első veszettségit is már chippel együtt adják be ha addig nem volt benne chip. Beszéld meg a dokival hogy ilyenkor mit szoktak, elölről kezdi-e a sorozatot vagy hogyan.
2020. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!