Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhanyagolt szőrű pulit mivel...

Elhanyagolt szőrű pulit mivel nyírnátok meg otthon?

Figyelt kérdés
2020. máj. 12. 13:30
 1/5 GyakoryKrisztina ***** válasza:
59%
Kutyanyírógép, de ha azon belül is segíteni kell én szivesen segítek. :)
2020. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném, ha ajánlanál valamit. Nem az enyém a kutya, én sosem vennék ilyen melós fajtát. Nekem rövid szőrű van. Azért nem értek hozzá.
2020. máj. 12. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha a bőréig össze van filcesedve, és a kutya sosem volt még nyírva/kozmetikázva előtte, akkor a legkevésbé stresszes megoldás számára a teljes lenyírás,géppel. Vissza fog nőni, utána, ha jó a szőrtípusa magától is kialakulnak a zsinóros tincsek, azokat csak igazgatni és feltépni kell utána. Ha nem jó a szőrminősége, vagy nem szeretnének bajlódni a zsinórozással, akkor pedig tavasszal meg lehet nyírni otthon is akár ollóval, vagy kozmetikus megnyírja géppel.

Nem tudom mennyire van szocializálva, de egy nyírást nem biztos, hogy olyan egyszerűen el lehet végezni otthon, ha például szocializálatlan/félelmi agressziós a kutya, és bizonytalan a géppel a gazdi. Egy kozmetikus ki tudja szedni a főlébe nőtt szőrt is, le tudja vágni a körmeit is (ha azok is el vannak hanyagolva), és utána egyszerűbb lesz gondozni a bundát.

2020. máj. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Borotvával
2020. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi birka nyíró géppel... az egyiknek valahogy mindig nagyon csúnyán össze gubancolódik, lehet az gyakrabban jár a kerbe és több bógáncsót meg ilyesmit szed össze..
2020. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!